اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  همدان

موزه کانون پرورش فکری کودکان در همدان افتتاح می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از افتتاح موزه کانون در هفته ملی کودک خبر داد و گفت: در این موزه هر آنچه مربوط به کانون پرورش فکری بوده از کتاب و وسایل آموزش و بازی‌های گذشته گرفته تا عکس‌های قدیمی و... نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

موزه کانون پرورش فکری کودکان در همدان افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان معصومه ابراهیمی‌هژیر ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته ملی کودک در همدان با حضور نماینده دستگاه‌های اجرایی به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تبریک هفته وحدت و هفته ملی کودک اظهار کرد: کودکان، سرمایه ارزشمند هر جامعه هستند و آینده کشور نیز در گرو توجه به جایگاه آنها و پرورش درست این قشر است.

وی با بیان اینکه صیانت از حقوق کودکان و نوجوانان در تمام امور زندگی امری ضروری است افزود: هفته ملی کودک فرصت و بهانه خوبی است تا به نیازها و خواسته‌های کودکان بیشتر توجه کنیم و برای رشد آنها قدم‌های بزرگی برداریم.

مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با بیان اینکه کانون پرورش فکری متولی برگزاری هفته ملی کودک در کشور است که البته برپایی یک هفته پر از شور و نشاط همراهی تمام نهادها و ادارات را می‌طلبد گفت: به کمک همکاران متخصص کانون پرورش فکری برنامه‌های متنوعی را برای این هفته طراحی کرده‌ایم چراکه هدف نهایی ما ایجاد فضایی شاد و لذت‌بخش برای کودکان است.

پرواز بادبادک‌ها در بام مریانج

وی با بیان اینکه می‌خواهیم با تمام امکانات و توان فضای شهر را با بوی خوش دوستی و مهربانی و هیاهوی بچه‌ها عطرآگین کنیم در ادامه به روزشمار هفته ملی کودک پرداخت و تصریح کرد: ۱۵ مهرماه با عنوان روز «کودک، صلح، امنیت و محیط زیست» در بام مریانج برنامه پرواز بادبادک‌ها که کار دستی خود بچه‌هاست با همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

ابراهیمی‌هژیر با بیان اینکه ۱۶ مهرماه روز «کودک، زندگی، سلامت و رشد» نامگذاری شده که در این روز سالن ورزشی کانون را در رشته تکواندو افتتاح خواهیم کرد گفت: کانون پرورش فکری همدان در حوزه ورزش و ایجاد یک سالن ورزشی در سطح کشور جزو مجموعه‌های پیشرو در کشور است.

«جشن غنچه‌ها» در سالن سینماکانون/ افتتاح موزه کانون

وی از برگزاری «جشن غنچه‌ها» با کمک آموزش و پرورش برای کودکان پیش‌دبستانی در سالن سینماکانون خبر داد و گفت: ۱۷ مهرماه روز «کودک، مشارکت، آگاهی و شکوفایی» است و در این روز افتتاح موزه کانون را در موزه آموزش و پرورش در برنامه داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان ادامه داد: در این موزه هر آنچه مربوط به کانون پرورش فکری بوده از کتاب و وسایل آموزش و بازی‌های گذشته گرفته تا عکس‌های قدیمی و... نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

افتتاح موزه تخصصی 

وی با اشاره به افتتاح موزه تخصصی نمایش در مرکز ۳ کانون پرورش فکری به تشریح برنامه‌های روز ۱۸ مهرماه به نام «کودک، خانواده، هویت و عدم تبعیض» پرداخت و خاطرنشان کرد: در این روز جشن مادربزرگ‌ها، پدربزرگ‌ها به همراه نوه‌ها را در برنامه داریم که در مجتمع شهید مدنی برگزار خواهد شد.

ابراهیمی‌هژیر به روز ۱۹ مهرماه روز «کودک، اخلاق، تربیت و مصلحت است» اشاره و اظهار کرد: در این روز برنامه کاشت نهال در اداره کل آموزش و پرورش به یاد شهدای نوجوان کانون در راستای کنگره ۸ هزار شهید با همکاری اداره کل محیط زیست برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۰ مهرماه روز «کودک، گذشته، حال و آینده» است که در این روز جشن بزرگی را با همکاری آموزش و پرورش و بنیاد حفظ آثار برگزار خواهد شد اظهار کرد:‌ ۲۱ مهرماه روز «کودک، رفاه، بهزیستی و دسترسی برابر» نامگذاری شده که سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تقدیر از خانواده شهید نوجوان «شهید کلاهی» را که یکی از اعضای نوجوان مرکز یک کانون بوده را خواهیم داشت.

برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در سینماکانون

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در سینماکانون خبر داد و گفت: همچنین در هفته ملی کودک در پیاده‌راه مقابل اداره کل کانون پرورش فکری نمایش خیابانی، سفالگری با چرخ، نقالی‌خوانی و... را داریم که حتما برای بچه‌ها جذاب خواهد بود.

وی بیان کرد: در این هفته سینما کانون در دو سانس صبح و دو سانس بعدازظهر پذیرای کودکان برای دیدن فیلم‌های مختص این رده سنی به صورت رایگان است و اطلاعیه آن به مدارس اعلام شده است، البته قبل از نمایش فیلم یکی از مربیان کانون برای بچه‌ها قصه‌گویی می‌کند.

اعطای کودک‌کارت

ابراهیمی‌هژیر از برپایی غرفه‌های سلامت، اورژانش ۱۲۳، شعرخوانی و پازل بازی در مرکز فرهنگی- هنری شماره یک کانون خبر داد و گفت: برپایی غرفه‌ها نیازمند همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی است و از هلال احمر هم می‌خواهیم در این هفته به کمک مربیان توانمند خود کمک‌های اولیه را به صورت ساده و مقدماتی برای کودکانی که از غرفه‌ها دیدن می‌کنند آموزش دهند.

وی در ادامه از اعطای کودک‌کارت خبر داد و با بیان اینکه در این کارت موارد تخفیفی از سوی هر ارگانی که مایل به همکاری باشد مانند میراث فرهنگی برای بازدید از اماکن گردشگی و تاریخی، سینما و .. اعمال شده است گفت: تفاوت این طرح با سال‌های گذشته در این است که امسال این کارت مختص خود کودک نیست و سه نفر دیگر از اعضای خانواده را نیز پوشش می‌دهد.

برپایی غرفه کتاب دفاع مقدس کودکان و نوجوانان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان در ادامه با بیان اینکه کانون همکاری خود را با کمیته امداد به منظور پذیرش تعدادی از کودکان زیر پوشش برای دیدن فیلم‌های سینما کانون اعلام می‌کند در ادامه از برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در همدان و برپایی غرفه کودک و نوجوان در این نمایشگاه خبر داد.

وی گفت: همزمان با برگزاری هفته ملی کودک در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید، همدان میزبان ناشران برتر کشور در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس خواهد بود که برپایی غرفه کتاب دفاع مقدس کودکان و نوجوانان هم به کانون پرورش فکری سپرده شده است.

اکران پویانمایی «بچه زرنگ» در سینماها

ابراهیمی‌هژیر افزود:‌ از ویژگی‌های خاص این غرفه برگزاری نشست‌های ادبی با حضور نویسندگان مطرح کشور در حوزه دفاع مقدس و برگزاری کارگاه‌های آموزش خطاطی و تصویرگری با حضور مربیان با خطاطی و نقاشی از عنوان کتاب‌های دفاع مقدس است.

وی از اکران پویانمایی «بچه زرنگ» در سینماهای استان همزمان با کشور خبر داد و گفت: «بچه زرنگ» طولانی‌ترین انیمیشن تاریخ ایران بوده که با همت ۲۵۰ هنرمند تولید شده که در آن به موضوعاتی چون هویت ملی- فرهنگی، محیط زیست، دوستی و ... اشاره می‌شود و می‌تواند الگوسازی خوبی برای کودکان به جای نمونه‌های خارجی باشد.

در پایان مراسم با حضور میهمانان از پوستر پویانمایی «بچه زرنگ» رونمایی شد.

پایان پیام/ ۸۹۰۰۱/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول