اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

هنر و رسانه  /  رادیو و تلویزیون

فیلم‌های سینمایی تلویزیون در پایان هفته/ «سلام بر ابراهیم» و «جنگ نفتکش‌ها» روی آنتن می‌روند

در هفته اول آذرماه فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی جدیدی از جمله «سایه‌های سبز»، «مجنون»، «سلام بر ابراهیم» و «خودکار عطری» از قاب شبکه‌های مختلف سیما نمایش داده می‌شود.

فیلم‌های سینمایی تلویزیون در پایان هفته/ «سلام بر ابراهیم» و «جنگ نفتکش‌ها» روی آنتن می‌روند

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، شبکه‌های مختلف سیما همچون هفته‌های گذشته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی متنوعی را برای پخش در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 3 و 4 آذرماه از شبکه‌های سیما تدارک دیده‌اند. «سایه‌های سبز»، «مجنون»، «سلام بر ابراهیم» و «خودکار عطری» 4 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه‌های سیما تماشایی می‌شوند.

همچنین فیلم‌‌هایی سینمایی «عقاب‌ها»، «تا مرز دیدار»، «خانه‌ای کنار ابرها»، «چاه دیو»، «سایه‌های سبز»، «تا مدار 10 درجه»، «سرپرست بچه‌ها»، «بند باز»، «شیار 143»، «لوراکس»، «مجنون»، «رودخانه وحشی»، «نجات مزرعه»، «حلقه‌های ازدواج»، «برانیگان»، «خبرچین»، «هزار و هشتصد گرم»، «بازگشت به آینده 2»روی آنتن می‌روند.

«ربکا»، «متخصص»، «آواز تهران»، «پله»، «تالکین»، «بازگشت به آینده 3»، «تامی‌کوچولو»، «سلام بر ابراهیم»، «خودکار عطری»، «جنگ نفتکش‌ها» و «سرزمین خورشید» نیز از دیگر آثار جدول پخش شبکه‌های سیما در پایان هفته جاری هفته اول آذرماه هستند. در ادامه با معرفی کامل فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی آخر هفته شبکه‌های سیما همراه باشید.

«عقاب‌ها» و «تا مرز دیدار» در شبکه یک سیما

 فیلم سینمایی «عقاب ها» به کارگردانی «ساموئل خاچیکیان»، پنج‌شنبه 3 آذر ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

سعید راد، جمشید هاشم پور، زری برومند و رضا رویگری در فیلم سینمایی «عقاب‌ها» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «تا مرز دیدار» به کارگردانی «حسین قاسمی جامی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این سینمایی آمده است: قرار است تیم ملی فوتبال ایران برای انجام بازی‌های آسیایی به خارج از کشور اعزام شود، اما یکی از بازیکنان اصلی تیم به نام مصطفی موسوی با خبر می‌شود که برادرش مرتضی، در جبهه مفقود شده است. او از همراهی با تیم خودداری می‌کند و برای یافتن مرتضی عازم جبهه می‌شود.

غلامرضا بنفشه خواه، اکبر دودکار، هادی قدس، رضا متین، مجید مجیدی، هدایت اله نویدی، جلیل فرجاد و هادی قمیشی در فیلم تلویزیونی «تا مرز دیدار» بازی کرده‌اند.

 «سایه‌های سبز» و «چاه دیو» در شبکه دو سیما

 فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» به کارگردانی «سیدجلال دهقانی اشکذری»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم قصه‌ای متفاوت از سال‌های دهه ۶۰ را روایت می‌کند، دو مرد جوان، در پوشش رزمندگان دفاع مقدس به در خانه‌هایی که رزمنده ای در جبهه‌ها دارند رفته و به بهانه اینکه همرزم فرزندشان هستند و راهی جبهه هستند، از خانواده‌ها پول و امانتی گرفته و آنها را برای خود برمی دارند. یک بار آنها به خانه ای می روند که در زمانی که در آنجا هستند متوجه می‌شوند رزمنده ی این خانه به شهادت رسیده و مادر رزمنده نمی خواهد دختر کوچکش از این خبر مطلع شود.

حامد کمیلی، هدایت هاشمی، نگار عابدی و آفرین عبیسی در فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «چاه دیو» به کارگردانی «جواد مزدآبادی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: عده ای دانشجوی بسیجی در غالب طرح جهادی هجرت عازم مناطق محروم می‌شوند، سرپرستی این کاروان را روحانی به نام علوی بر عهده دارد. در مسیر راه عده ای دانشجوی دیگر که علاقه مند به کمک به مناطق محروم هستند به جمع آنها اضافه می‌شوند ولی آنها در این مسیر اختلاف نظرهای بسیاری دارند که گاهی به بحث های ایده لوژیک آنها نیز ختم می‌شود. مشکل اساسی روستا خشک شدن چاه‌های آب است. چاه‌هایی که به گفته اهالی روستا نفرین دیو و پری آن را محصور کرده است. دانشجویان برای حل مشکل دست به کار می‌شوند.

مهدی امینی خواه، مهران رجبی و حسن اسدی در فیلم تلویزیونی «چاه دیو» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی جدید «سایه‌های سبز» به کارگردانی «حسین قاسمی جامی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 18:20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: در پی وقوع سرقت مسلحانه در یکی از طلافروشی‌های سطح شهر، نیروی انتظامی وارد عمل شده و اکیپ تحقیقاتی ویژه ای تشکیل می‌شود. در طی مراحل شناسایی سارقان، مشخص می‌شود تیم دیگری از وزارت اطلاعات، پیگیر پرونده قاچاق اسلحه به داخل کشور است، و در زمان پرونده سرقت مسلحانه و قاچاق اسلحه به هم تلاقی پیدا می‌کنند. در اینجا با هماهنگی به عمل آمده بین تیم های نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، طرح پیاده می‌شود که در آن سارقین ظاهرا موفق به انجام سرقت دوم خود می‌شوند.

مهدی امینی خواه، بهروز قادری، محمدرضا اکبری و بیتا عالمی در فیلم سینمایی «سایه‌های سبز» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «تا مدار 10 درجه» به کارگردانی «مهرداد خوشبخت»، شنبه 5 آذر ماه ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پارسا، فرزند ناخدا یاور است که برای تصویربرداری از انتقال نفت توسط نفتکش به کشورهای خارجی، راهی سفری دریایی می‌شود. این در حالی است که به دلیل مقتضیات شغل پدر، پارسا همواره دچار تعارضات اساسی با او بوده اما حمله دزدان دریایی خلیج عدن به نفتکش ایران و عملیات موفقیت آمیز نیروی دریایی ارتش به فرماندهی ناخدا یاور با دزدان، محملی برای تغییر نگاه پارسا نسبت به پدرش می‌شود.

داریوش فرهنگ، محمود عزیزی، حسن جوهرچی، حسین مهری، افشین نخعی از بازیگران این سریال هستند.

 «سرپرست بچه‌ها» در شبکه سه سیما

 فیلم سینمایی «سرپرست بچه‌ها» به کارگردانی «جان پدی کارستیرز»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی نورمن ویزدوم، جون رایس، پرسی هربرت و گراهام استارک آمده است: نورمن به عنوان مستخدم در پرورشگاه کودکان کار می‌کند و تمام بچه‌ها و کارکنان علاقه خاصی به او دارند از طرف دیگر یکی از اعضای هیئت مدیره قصد دارد زمین پرورشگاه را به یک کارخانه دار بسپارد.

بچه‌های پرورشگاه را برای دیدن دریا به سفر می‌برند و نورمن همراه آنان می رود ولی در قطار شلوار خود را که خیس شده بود برای خشک شدن از پنجره قطار بیرون می‌برد ولی باد شلوار او را برده و نورمن بدون شلوار در یک مسابقه ماراتن شرکت می‌کند و برنده می‌شود. او کاپ خود را می فروشد تا ماشین اسباب بازی برای یکی از بچه‌ها بخرد.

 «شیار 143» و «بند باز» در شبکه چهار سیما

 فیلم سینمایی «بند باز» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، پنج‌شنبه 3 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در این فیلم با بازی جوزف گوردون لویت، شارلوت لی بون و گولامی‌بالارگون خواهیم دید:  فیلیپ پتی بندباز جوان فرانسوی از کودکی با تماشای بندبازی در یک سیرک، شیفته و عاشق این کار می‌شود. او بر خلاف نظر پدرش تمام وقت و انرژی خود را صرف بندبازی می‌کند و با اجراهای کوچک خیابانی کسب درآمد می‌کند. تا اینکه یک روز وارد یک سیرک بزرگ می‌شود و با پاپا رودی بندباز قدیمی این سیرک آشنا می‌شود. پاپارودی قبول می‌کند که فنون حرفه ای این کار را آموزش دهد.

فیلیپ که بلند پرواز است و دیگر از کارهای خیابانی خسته شده است دست به یک خطرناک و بزرگ می زند. او با یکی از دوستانش شبانه به بالای ساختمان بلند و قدیمی نوتردام در پاریس می رود و به صورت غیرقانونی بین دو ساختمان آن بند بازی می‌کند.

فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی «نرگس آبیار»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در این فیلم خواهیم دید: یونس پسر مش الفت با عده‌ای از جوانان روستا کار در کارخانه مس کرمان را رها می‌کنند تا عازم جبهه شوند. پس از مدتی ارتباط یونس با خانه قطع می‌شود و همه حدس می‌زنند که او اسیر شده است. اسرا آزاد می‌شوند و باز هم خبری از یونس نیست. الفت بیقرار پسرش از هر کس و هر جا نشانی او را می‌گیرد. عاقبت تماس می‌گیرند و می‌گویند که خبری از یونس در راه است. الفت خانه را آب و جارو می‌کند.

مریلا زارعی، گلاره عباسی، مهران احمدی و جواد عزتی در فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» ایفای نقش کرده‌اند.

«کوچولوی خیال پرداز» و «لوراکس» در شبکه پنج سیما

 فیلم سینمایی «کوچولوی خیال پرداز» به کارگردانی «اسلیک اینگمارک»، پنج‌شنبه 3 آذر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آدریان گرونویک، پتروس ای. کریستن سن و پرنیل سورنسن آمده است: پسرکی که او را با نام کوچولو صدا می زنند، همراه والدینش به یک خانه قدیمی می آیند. پدر کوچولو مدتی است که کار ثابتی ندارد و اوضاع اقتصادی خانواده به همین خاطر به هم ریخته است. پدر کوچولو مجبور شده است در این شرایط به کار موقت فروش لباس های دست دوم رو بیاورد که البته چندان درآن هم موفق نیست.

به طوری که مادر کوچولو مجبور می‌شود در یک خواروبارفروشی به فروشندگی مشغول شود. کوچولو که پسرکی خیالاتی است موقعی که پدرش در حال حرس کردن شاخه‌های یک درخت است یک شاخه بریده شده را برمی دارد و گمان می‌کند که این شاخه یک آدم کوچولوست که می تواند با وی حرف بزند. کوچولو نام این شاخه را شاخه کوچیکه می‌گذارد و او را درخیال پردازی‌هایش با خود سهیم می‌کند با ورود دخترکی که کوچولو او را پرنسس می نامد آنها بازی‌های سه نفره شان را شکل می‌دهند.

فیلم سینمایی «لوراکس» به کارگردانی «کریس رناد و کیل بالدا»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان «لوراکس» در شهری عاری از هرگونه نعمت طبیعی می‌گذرد. این شهر که توسط فردی به نام اوهر اداره می‌شود، مدت هاست سیستم طبیعی تولید اکسیژن که درختان می‌باشند را خفه کرده و به دلیل سود مالی بیشتر، یک نوع سیستم تولید اکسیژن مصنوعی را در این شهر به کار گرفته است. در این شهر عجیب، پسری به نام تد زندگی می‌کند که از تمام دنیا فقط یه چیز می خواهد و آن اینکه با دختری به نام آدری ازدواج کند. آدری دختر مهربانی هست که همیشه در حیاط منزلشان در حال نقاشی درختان خیالی است. آدری به تازگی اعلام کرده با هرکس که بتواند یک درخت واقعی برای او بیاورد ازدواج خواهد کرد! این موضوع سبب می‌شود تا تد برای رسیدن به عشق اش، سخت به دنبال یافتن یک نمونه از درخت واقعی باشد.

فیلم سینمایی جدید «مجنون» به کارگردانی «اومش بیست»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی سانیا مالهوترا، سایانی گوپتا و شیبا چادا خواهیم دید: آستیک فوت کرده است و این در حالی است که از ازدواجش با ساندیا 5 ماه گذشته است. ازدواج آنها از روی عشق و علاقه نبوده و به خاطر خانواده‌هایشان باهم ازدواج کرده اند. ساندیا در میان وسایل همسرش یک عکس پیدا می‌کند و بعد متوجه می‌شود که متعلق به دختری به نام آکاشنا از همکاران آستیک است. او با آکاشنا  صحبت می‌کند و متوجه می‌شوند که آکاشنا و آستیک به هم علاقه داشتند و به خاطر مخالفت پدر آکاشنا نتوانستند با هم ازدواج نمایند. مبلغ زیادی از طریق بیمه عمر آستیک به همسرش می رسد و آدیتیا  پسر عموی آستیک از ساندیا خواستگاری می‌کند.

«رودخانه وحشی» و «خبرچین» در شبکه نمایش

 فیلم سینمایی «رودخانه وحشی» به کارگردانی «الیا کازان»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مونتگومری کلیفت، لی رمیک، جو ون فلیت و آلبرت سلمی خواهید دید: یک مدیر اجرایی سازمان TVA به مناطق روستایی تنسی می رود تا بر روی ساخت یک سد نظارت کند. او با مخالفت اهالی محلی به ویژه یک کشاورز روبرو می‌شود.

فیلم سینمایی «نجات مزرعه» به کارگردانی «برت هدلاند»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کریستوفر مک دونالد، ژاکلین توبونی، مایکل اونیل و تایلر جاکوب مور خواهید دید: جانا کانلی که در ارتش به کار بهیاری مشغول است توسط دوستش با خبر می‌شود که پدر سکته کرده و به او نیاز دارد. جانا که از جنگ خسته شده از ارتش بیرون آمده و به خانه بازمی‌گردد. او سال ها پیش مادرش را از دست داده و پدرش نیز به تنهایی مشغول پروش اسب است. جانا با ورود به خانه متوجه می‌شود پدرش دیگر توان اداره مزرعه را ندارد.

از طرفی انجمن حمایت از حیوانات از نحوه نگهداری و تجهیزات مزرعه ایراد گرفته و اگر تعمیرات انجام نشود ممکن است کل مزرعه و اسب ها توسط دادستانی مصادره شود. جانا مشغول می‌شود تا مشکلات را بر طرف کند اما رییس پلیس هر روز با یک دستورالعمل جدید از طرف دادستان سر می رسد و ایرادات جدیدی از مزرعه می‌گیرد. جانا با کمک دوست دامپزشکش متوجه می‌شود این‌ها همگی نقشه ای از طرف رییس پلیس و دادستان فاسد است تا اسب‌های منطقه را مصادره کرده.

فیلم سینمایی «حلقه‌های ازدواج» به کارگردانی «شاهین باباپور»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم درباره پسر جوانی به اسم حمید است که در شرکت بزرگی کار می‌کند و یکسری اتفاقات در شرکت می افتد که زندگی او را به خطر می اندازد.

مجید صالحی، رضا شفیعی جم، مهران غفوریان، شهره لرستانی، بهنوش بختیاری و مهران رجبی در فیلم سینمایی «حلقه‌های ازدواج» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «برانیگان» به کارگردانی «داگلاس هیکاکس»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جان واین، ریچارد آتنبورگ و جودی جیسون آمده است: یک پلیس باتجربه به نام برانیگان به لندن رفته تا یک تبهکار آمریکایی را که در آنجا دستگیر شده به کشور خود برگرداند. اما همین که برانیگان به لندن می رسد این تبهکار توسط گروهی ربوده می‌شود. او به روش آمریکایی ایرلندی خود تلاش می‌کند تا تبهکار فراری را دستگیر کند.

فیلم سینمایی «خبرچین» به کارگردانی «استیون سودربرگ»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی مت دیمون، ملانی لینسکی و تام پاپا؛ درباره فردی به نام ویتاکر، مدیر عالی رتبه شرکت بزرگ ADM است که براثر فشارهای همسرش نزد پلیس می رود و به کلاهبرداری و زدوبندهای مسئولان شرکت با موسسات رقیب برای بالابردن قیمت ها اعتراف می‌کند؛ اعترافی که تنها آغاز ماجراست و پلیس از او می خواهد تا اسنادی برای اثبات ماجرا فراهم کند.

فیلم سینمایی «هزار و هشتصد گرم» به کارگردانی «مارسین گلوواکی»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ماگدالناروزکا، پیوتر گلوواکی و میا دیدوچ خواهیم دید: ایوا زنی حدودا 40 ساله است که به عنوان مدیر یک پرورشگاه مشغول به کار است اما خودش هیچ گاه ازدواج نکرده است. یکی از اتاق های پرورشگاه به رنگ احتیاج دارد و این موضوع باعث ورود نوتکا به پرورشگاه است. نوتکا مردی آرام است که از ایوا خوشش آمده و ایوا نیز به او علاقه مند شده اما زمانی که نوتکا بچه ای را از پرورشگاه می دزدد تا به ایوا اطمینان دهد که حاضر است به جای فرزند آوری، فرزندی از پرورشگاه بیاورد. اما ایوا او را به پلیس لو می دهد. ایوا شدیدا احساس تنهایی می‌کند و به نوتکا علاقه دارد اما جسارت پذیرش این احساس را ندارد اما مادرش با او صحبت می‌کند.

فیلم سینمایی «بازگشت به آینده 2» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مایکل جی فاکس، کریستوفر لوید، توماس ویلسون، جیمز تولکان و لی تامپسون خواهیم دید: مارتی مک فلای که به تازگی از گذشته برگشته است، دوباره توسط دکتر امت براون به آینده فرستاده می‌شود تا از به زندان افتادن پسرش در آینده جلوگیری کند، اما متاسفانه اوضاع خراب تر می‌شود.

فیلم سینمایی «ربکا» به کارگردانی «بن ویتلی»، پنج شنبه 3 آذر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی لیلی جیمز، آرمی همر، کریستین اسکات توماس، تام گودمن هیل، کیلی‌هاوس، سم رایلی و آن داود؛ درباره دختر جوانی است که ملازم و پیشکار خان ون هوپر، پیرزنی متمول است در سفر به جنوب فرانسه با او همراه می‌شود. در جریان سفر، او با مردی به نام ماکسیم دو وینتر آشنا می‌شود. در چندین مواجهه دو وینتر که به تازگی همسرش را از دست داده، به دختر علاقمند می‌شود و به او پیشنهاد ازدواج داده و ازدواج خود را رسمی می‌کنند. کمی‌بعد، دختر و ماکسیم به انگلیس و خانه بزرگ اجدادی ماکسیم برمی‌گردند ولی دختر در می یابد سر مستخدم خانه که ندیمه ربکا زن سابق ماکسیم بوده زیاد از او خوشش نمی آید. دختر در می یابد که ربکا دوستان زیادی داشته و این نوع رفتار او باعث مشکلات روانی ماکسیم شده است. کمی‌بعد قایق غرق شده ربکا به همراه جسد او پیدا می‌شود.

فیلم سینمایی «متخصص» به کارگردانی «مایکل وینر»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی چارلز برانسون و یان مایکل وینسنت؛ داستان آرتور بیشاپ آدمکشی حرفه ای است که تنها زندگی می‌کند و از طریق دریافت سفارش قتل، دستمزد بالایی دریافت می‌کند. شعار بیشاپ این است که هرگز برای خودت همدستی نگیر. یکی از سفارشات دریافتی وی کشتن یکی از دوستان قدیمی و ثروتمند خود اوست، پس از کشتن این مورد، پسر مقتول که شیفته بیشاپ شده از او می خواهد تا به عنوان دستیار کمک حالش باشد.

فیلم سینمایی «مخترع بازی» به کارگردانی «جوان پابلو بوسکارینی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی دیوید مازوز، اد اسنر، جوزف فاینز و تام کاوانا؛ درباره پسربچه ای باهوش به نام ایوان دراگو می‌باشد که وارد دنیای خارق العاده و رقابتیِ بازی‌های اختراعی و فکری می‌شود و پس از مدتی درمی یابد، که باید جلوی فردی شرور و خبیث به نام مورودیِن را که قصد نابودی شهرش را دارد، بگیرد.

فیلم سینمایی «آواز تهران» به کارگردانی «کامران قدکچیان»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم درباره رحمان مهاجر شهرستانی است که، در تهران با فریدون آشنا می‌شود. فریدون از اشتیاق و سادگی رحمان سواستفاده می‌کند و او را به کار خود که قاچاق فیلم است می‌کشاند.

ابوالفضل پور عرب، بیژن امکانیان، فریبا کوثری و چنگیز وثوقی در فیلم سینمایی «آواز تهران» هنرنمایی کرده اند.

فیلم سینمایی «پله» به کارگردانی «جف زیمبالیست و مایکل زیمبالیست»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی کوین دیپائولو، وینسنت دی اونافریو، رودریگو سانتارو و دیه گو بونتا زندگی فوتبالیست افسانه ای پله را روایت می‌کند که در محله‌های فقیرنشین سائوپائولو بزرگ شد و در دوران حرفه‌ ای خود در چهار جام جهانی بازی کرد و موفق به کسب ۳ جام جهانی شد.

فیلم سینمایی «تالکین» به کارگردانی «دومه کاروکسکی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی نیکلاس هولت و لی لی کالینز خواهیم دید: جان تالکین جوان، بعد از فوت پدر و مادرش به همراه برادر کوچکترش به یک خانواده و زنی میانسال سپرده می‌شود. جان وارد دانشگاه می‌شود اما امکان گرفتن بورسیه را ندارد و قرار است از دانشگاه خارج شود. تا این که یکی از اساتید دانشگاه با نوشته‌های تالکین آشنا می‌شود. این استاد متوجه می‌شود تالکین برای شخصیت های خیالی داستانی که خود نوشته است یک زبان عجیب و غریب اما کاملا علمی اختراع کرده است.

فیلم سینمایی «بازگشت به آینده 3» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مایکل جی فاکس، کریستوفر لوید، توماس ویلسون، جیمز تولکان و لی تامپسون خواهیم دید: در سال ۱۹۹۵ مارتی مک فلای یک نامه از دوست خود دکتر امت براون دریافت می‌کند، و محتویات نامه به مارتی کمک می‌کند که ماشین زمان را پیدا کند. مارتی با استفاده از ماشین زمان به غرب قدیم می رود و متوجه میشود که دوستش به دست ارازل و اوباش افتاده است.

فیلم سینمایی «تامی‌کوچولو» به کارگردانی «پیتر سگال»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کریس فارلی، بو درک، دیوید اسپید و جولی وارنر آمده است: آقای کالاهان سکته می‌کند و می میرد و کارخانه قطعات یدکی اتومبیل او به پسرش، تامی می رسد.

انیمیشن «گل طلایی» و «دارکوب زبل» در شبکه کودک

 انیمیشن سینمایی «توماس و دوستان ـ سفری فراتر از سودور» به کارگردانی «دیوید استوتن»، چهار‌شنبه 2 آذر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: توماس هرگز از تلاش برای تبدیل شدن به یک موتور مفید دست نمی‌کشد. توماس با جیمز به خاطر اینکه چه کسی بهتر است، بحث می‌کنند و توماس برای اثبات این موضوع، قبل از جیمز، باری را به شهر مرکزی می‌برد، اما میانه‌ی راه گم می‌شود و به کارخانه‌ی فولاد می‌رسد و در آنجا گرفتار می‌شود. اما شبانه فرار می‌کند. از طرفی، جیمز به دنبال توماس می‌گردد تا او را به سودور برگرداند که ...

انیمیشن سینمایی «گل طلایی» به کارگردانی «ترور هاردی»، پنج‌شنبه 3 آذر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهید دید: مانگو موش کوری است که دوست دارد فوتبالیست شود. پدر مانگو کارگر معدن است و این شغل ساله ا بین خانواده او در جریان بوده و حالا به دنبال این است که مانگو را جانشین خود کند. روزی که مانگو آرزوی خود را به پدر می‌گوید معدن منفجر می‌شود و مانگو پدرش را از دست می دهد. مانگو تصمیم می‌گیرد به کمک دوستانش فوتبالیست شود و از پول جایزه معدن را احیا کند.

فیلم سینمایی «دارکوب زبل» به کارگردانی «آلکس زم»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: تامی‌پسر پانزده ساله‎‌ای است که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. پدر و یکی از دوستانش قصد مسافرتی به جنگل دارند و تامی‌به واسطه مشکل مادرش به اجبار با پدر همراه می‌شود. او در سفر با دارکوبی پر سر و صدا که نوازنده قابلی نیز هست به نام وودی، یک دختر نوجوان به نام جانی که با دوستانش یک باند موسیقی دارند و نوازنده گیتار ندارند. پدر تامی می‌خواهد درختان جنگل را قطع کرده و ساختمانی در آنجا بنا کند و وودی به طرق مختلف مانع جدی سر راه اوست.

«سلام بر ابراهیم» و «خودکار عطری» در شبکه امید

 فیلم سینمایی «پینوکیو» به کارگردانی «ماتئو گارونه»، چهارشنبه 2 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی فردریکو ایلاپی، مارین واکت، روبرتو بنینی و داویده ماروتا خواهیم دید: یک نجار فقیر ایتالیایی به نام ژپتو تصمیم می‌گیرد یک عروسک چوبی بسازد تا به گردش در کشور بپردازد و امرار معاش کند. نامش را پینوکیو گذاشته است. وقتی عروسک حساس می‌شود، آن را پسرش می نامد. یک چوب ورزشی سخنگو سعی می‌کند با نصیحت کردن پینوکیو به او کمک کند، اما پینوکیو آن را نادیده می‌گیرد و هنگام استراحت در کنار شومینه به طور تصادفی پاهایش را می‌سوزاند. ژپتو به او قول می دهد پاهای جدیدی به او بدهد به شرطی که پینوکیو به مدرسه برود. پینوکیو به مدرسه می رود، اما تئاتر عروسکی حواسش را پرت می‌کند. او در تئاتر به دیگر عروسک های زنده می‌پیوندد.

انیمیشن سینمایی جدید «سلام بر ابراهیم» به کارگردانی «اسماعیل یوسفی»، پنج‌شنبه 3 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

این انیمیشن روایتی از زندگی شهید ابراهیم هادی است. دوران کودکی تا جوانی و فعالیت های فرهنگی و مذهبی این شهید در آن دوران را به تصویر می‌کشد. همچنین به حضور شهید هادی در جبهه غرب و مبارزات ایشان در آن منطقه اشاره می‌کند.

فیلم تلویزیونی جدید «خودکار عطری» به کارگردانی «سید محسن میرحسینی»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم درباره خانواده ای است که صاحب دو فرزند و یک فرزند تو راهی هستند و زمان اوایل مهر و بازگشایی مدارس است. سمیر پسر نوجوان این خانواده که یک روز قبل از شروع سال تحصیلیِ سال 1359 با پدرش به بازار رفته و کفش و لباس نو برای رفتن به مدرسه خریده علاقه زیادی به خودکار عطری دارد که پدر برایش می خرد. اما همان روز ارتش بعث عراق به ایران حمله کرده و او به همراه خانواده‌اش پای پیاده در نخلستان‌ها راهی می‌شوند.

در این حین مادر سمیر که باردار بوده، در یکی از روستاهای بین راه، زایمان می‌کند، اما در اثر استرس‌های وارده موفق به شیر دادن به نوزادش نمی‌شود. سمیر با از خودگذشتگی زیر آتش شدید توپخانه دشمن به شهر می رود و با شکستن شیشه داروخانه چند بسته شیرخشک برای برادرش می آورد و با خودکار عطری که پدر برایش خریده روی کاغذ می نویسد پولش را فردا می‌آورم.

محمد علی آلبو علی، محسن نیکویی، طاهره نیک آزاد، صادق مقدسی، ایلیا بعنونی نژاد، صباح جوانپور، فاطیما بحرینی، ثنا کعبی، اقدس بیگی، محمد رضا دلایر، بهرام افروز، مائده جهانگیری سهروردی، رزانا میرحسینی و جاسم کاظمی مفرد در فیلم تلویزیونی «خودکار عطری» بازی کرده‌اند.

 «جنگ نفتکش‌ها» در شبکه افق

 فیلم سینمایی «ببخشید در خدمت نبودیم» به کارگردانی «کن لوچ»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کرس هیچن، دبی هنیوود، رایس استون و کیتی پراکتر؛ آمده است: ریکی مردی است که پیش ‌از این، به‌عنوان کارگر ساختمانی در نیوکسل مشغول کار بوده است. ریکی در جریان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸، هم شغل و هم وثیقه‌ای که در گرو بانک داشته است را از دست می‌دهد. او مردی مهربان و سختکوش است. ریکی و همسرش ابی که در شرایط مالی بدی به سر می‌برند، خانه‌ای رهن می‌کنند.

ابی، پرستاری قراردادی است که در طول روز برای رسیدگی، غذا دادن و حمام کردن افراد معلول، سالمند و آسیب‌دیده به خانه‌های مختلف سر می‌زند. سنگینی بار مسئولیت‌ها و ساعت کار طولانی، باعث می‌شود که ابی زمان و انرژی کافی برای رسیدگی به دو فرزندش را نداشته باشد؛ همسر ریکی، او را تشویق می‌کند که برای درآمد بیشتر، به رانندگی برای یک شرکت ارسال بسته‌های پستی مشغول شود.

فیلم سینمایی «جنگ نفتکش‌ها» به کارگردانی «محمد بزرگ‌نیا»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: زمان جنگ ایران و عراق است و دامنه جنگ به خلیج فارس نیز کشیده شده و کشتی‌های نفت‌کش ایرانی مورد حمله دشمن قرار می‌گیرند. در این میان یک ناخدای جوان تصمیم به عبور کشتی نفت‌کش از تنگه هرمز می‌گیرد و برای این کار از ناخدایی بازنشسته ولی پرتجربه کمک می‌خواهد. ناخدای پیر در ابتدا تمایلی برای انجام این کار ندارد.

مجید مظفری، مرحوم عزت‌الله انتظامی، جمشید جهان‌زاده، فیروز بهجت محمدی و ژاله علو در فیلم سینمایی «جنگ نفت کش ها» ایفای نقش کرده‌اند.

«سرزمین خورشید» در شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

 فیلم سینمایی «سرزمین خورشید» به کارگردانی «احمدرضا درویش»، جمعه 4 آذر ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

این فیلم روایتی از محاصره یک بیمارستان توسط نیروهای عراقی در خرمشهر است که در این بین با دستور محمد جهان آرا، پزشکان و مجروحان از بیمارستان خارج می‌شوند. اما این خروج به مرگ و اسارت عده زیادی از آنها می‌انجامد. اما ماجرای این فیلم درباره نجات سرنشینان آمبولانس و عراقی اسیری است که همراه آنها است.

مرحوم خسرو شکیبایی، گلچهره سجادیه، سعید پورصمیمی، محمود پاک نیت، محمدرضا مشاک زاده و محسن زهتاب در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول