اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  آذربایجان شرقی

سرنوشت اعتبارات سفر دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: سفر دوم رئیس جمهور به استان عمدتاً با هدف پیگیری پیشرفت مصوبات دور اول انجام گرفت که مجموع اعتبار مصوبات ابلاغ شده این سفر تا مهر 1402 مبلغ 10 هزار و 455 میلیارد تومان است.

سرنوشت اعتبارات سفر دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کریم عابدینی اظهار کرد: بیست و سومین دور سفرهای استانی ریاست جمهوری و هیئت دولت در ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۱ به استان آذربایجان شرقی انجام گرفت و رئیس جمهور هدف اصلی از سفر استانی به آذربایجان شرقی را ادامه نهضت اِتمام طرح های نیمه تمام عنوان کرد. 

وی افزود: در این سفر ۱۸۸ مصوبه با اعتبار ۲۲ هزار و ۶۷۸ میلیارد تومان از منابع مختلف مصوب شد که (۵۴درصد) مصوبات یعنی ۱۲ هزار و ۲۷۸ میلیارد تومان سهم منابع عمومی  بوده و از این رقم ۹ هزار و ۱۳۹ میلیارد تومان (۴۰درصد) مربوط به سازمان برنامه و بودجه کشور و دو هزار و ۱۲ میلیارد تومان (۹درصد) سهم استان است. 

عابدینی ادامه داد: ۳۶۸ میلیارد تومان (۱درصد) از مصوبات دور اول سفر، سهم نهادهای حمایتی و وزارت نفت، دو هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان (۱۰درصد) مربوط به مس سونگون، پنج هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان (۲۵درصد) مربوط به سهم دستگاه های اجرایی، دو هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان (۱۰درصد) مربوط به تسهیلات و مشارکت است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: در سال۱۴۰۱ مبلغ ۹ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب تخصیص یافته که تا پایان شهریور ۱۴۰۲ بیش از ۹۳ درصد آن توسط دستگاه های مربوطه جذب و هزینه شده است. 

ماحصل سفر دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی

عابدینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ دومین سفر رییس جمهور به استان آذربایجان شرقی عمدتاً با هدف پیگیری پیشرفت مصوبات دور اول انجام گرفت.  وی افزود: در این دور از سفر نیز مصوباتی برای استان در نظر گرفته شد که مجموع اعتبار مصوبات ابلاغ شده تا مهر ۱۴۰۲ مبلغ ۱۰ هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشریح کرد: دو هزار و مبلغ۴۰ میلیارد تومان (۲۰درصد) از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به استان مربوط به سهم برنامه و بودجه کشور، ۴۷۵ میلیارد تومان (۵ درصد) سهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، یک هزار و ۲۵ میلیارد تومان (۱۰ درصد) سهم دستگاه های اجرایی، ۴ درصد مربوط به وزارت نفت و یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان معادل (۱۱رصد) مربوط به مس سونگون و ۵۲ درصد باقی مانده مربوط به مسؤلیت صنایع استان، ماده ۵۶، قیر، تسهیلات و مولد سازی است.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول