به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مسابقات المپیاد دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه تبریز در 12 رشته ورزشی برگزار شد.
ردهبندی رشتههای المپیاد پانزدهم به شرح زیر است:
بسکتبال: 1- دانشگاه تهران 2- دانشگاه مازندران 3- دانشگاه شهید بهشتی
فوتسال: 1- دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع) تهران 2- دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران 3- دانشگاه اصفهان
والیبال: 1- دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز 2- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع) 3- دانشگاه تهران
تکواندو:
پومسه:
مقام اول: محمدمهدی جمشیدی(پیام نور همدان)
مقام دوم: علی سلمانی(اصفهان)
مقام سوم مشترک: علی سهرابی(علامه طباطبایی) وامیررضا مهربان (تهران)
کیورگی:
وزن اول(54- کیلوگرم):
مقام اول: احسان عرفانیان (بیرجند)
مقام دوم: امیرحسن هوشمند (صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران)
مقام سوم مشترک: علیرضا ناصری (هرمزگان) وعلیرضا غیب اله (لرستان)
وزن دوم(58- کیلوگرم):
مقام اول: امیرحسین دوستدار (صنعتی همدان)
مقام دوم: سیدمحمدرضا قریشی (شیراز)
مقام سوم مشترک: امیرعلی دعاگویان (فنی و حرفهای مازندران) وامیرسالار امیری فرد (ایلام)
وزن سوم(63- کیلوگرم):
مقام اول: عرفان بزرگی (فنی و حرفهای مازندران)
مقام دوم: محراب عباسی (صنعتی سهند)
مقام سوم مشترک: امیرمحمد زارعی (خلیج فارس بوشهر) وآرمان شیری پور (ایلام)
وزن چهارم(68- کیلوگرم):
مقام اول: هادی تیران ولیپور(خوارزمی)
مقام دوم: امیرحسین ساداتی (فنی و حرفهای مازندران)
مقام سوم مشترک: حماد همتی (غیرانتفاعی بم) ومعین هاشمی (اصفهان)
وزن پنجم(74- کیلوگرم):
مقام اول: مسعود خوش نیت (فردوسی مشهد)
مقام دوم: محمدمهدی عمادی (شهیدبهشتی)
مقام سوم مشترک: پارسا مومنی (شهیدباهنر کرمان) و احمدرضا مختار (شیراز)
وزن ششم(80- کیلوگرم):
مقام اول: مجتبی روحی (شهیدبهشتی)
مقام دوم: ابوالفضل تمجیدی (زنجان)
مقام سوم مشترک: امیررضا طاووسی(رازی کرمانشاه) وامیررضا نوری (غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) تبریز)
وزن هفتم(87- کیلوگرم):
مقام اول: یاسین علیزاده (ارومیه)
مقام دوم: سعید بهشتی (گلبهار مشهد)
مقام سوم مشترک: علیرضا دهخواری(آیت الله بروجردی) و علی جعفری (خوارزمی)
وزن هشتم(87+ کیلوگرم):
مقام اول: سعید فتحی (شهرکرد)
مقام دوم: آرمان مهدوی راد (مازندران)
مقام سوم مشترک: ابوالفضل طالبی (زنجان) ورضا تنهایی (تهران)
بخش تیمی: 1- فنی حرفهای مازندران 2- شهید بهشتی 3- خوارزمی
کاراته:
کاتا انفرادی:
مقام اول: ابوالفضل شهرجردی ( تهران)
مقام دوم: سهند اسلامی (تبریز)
مقام سوم مشترک: میلاد فرازمهر (اراک) و مهدی رضایی (کرمان)
کومیته55- کیلوگرم:
مقام اول: محمدطاها کلانه (مازندران)
مقام دوم: محمدحسین جعفریان (یزد)
مقام سوم مشترک: نوید رسولی (کردستان) و حسین خاکدامن (قم)
کومیته60- کیلوگرم:
مقام اول: پوریا اقدسی (تهران)
مقام دوم: محمدرضا غفوری (ادیب مازندران)
مقام سوم مشترک: سیدرضا راستین (دانشگاه امام حسین(ع)) و محمد صفری (قم)
کومیته67- کیلوگرم:
مقام اول: سیدعلی کریمی (تبریز)
مقام دوم: محمدامین قنبری (خوارزمی)
مقام سوم مشترک: فردین قادرپور(جهرم) وابوالفضل میرزایی(تهران)
کومیته75- کیلوگرم:
مقام اول: علیرضا حیدری(اراک)
مقام دوم: محمد کاویانی منش (غیرانتفاعی زندشیراز)
مقام سوم مشترک: علی ابراهیمی(شیدباهنر کرمان) ونوید رنجبر (ادیب مازندران)
کومیته 84-کیلوگرم:
مقام اول: نیما مرادی (غیرانتفاعی پیام گلپایگان)
مقام دوم: محمدجواد اشرفی(جامع علمی کاربردی)
مقام سوم مشترک: امیر اسلامی (تهران) و باربد صداقت (تبریز)
کومیته 84+کیلوگرم:
مقام اول: علی نجفی (قم)
مقام دوم: علیرضا حسنی(غیرانتفاعی آذرآبادگان)
مقام سوم مشترک: محمدرضا عطایی (تهران) و سینا خسرو (غیرانتفاعی قروردین قائمشهر)
بخش تیمی: 1- دانشگاه تهران 2- دانشگاه تبریز 3- دانشگاههای اراک و قم
تیراندازی:
تپانچه بادی (انفرادی):
مقام اول: مهدی تندری (تربیت دبیر شهیدرجایی)
مقام دوم: سجاد پورحسینی (گیلان)
مقام سوم: علیرضا میرزایی (تهران)
تپانچه بادی(تیمی):
مقام اول: تهران
مقام دوم: فردوسی مشهد
مقام سوم: اصفهان
تفنگ بادی انفرادی:
مقام اول: امیرمحمد نکونام (جامع علمی کاربردی)
مقام دوم: مهیار صداقت (شهیدبهشتی)
مقام سوم: علی رضایی (کاشان)
تفنگ بادی تیمی:
مقام اول: اصفهان
مقام دوم: تهران
مقام سوم: علم و صنعت ایران
بخش تیمی: 1- دانشگاه تهران 2- دانشگاه اصفهان 3- دانشگاه فردوسی مشهد
بدمینتون:
بخش انفرادی:
مقام اول: مهدی رضایی (فردوسی مشهد)
مقام دوم: مهدی انصاری (خوارزمی)
مقام سوم مشترک: متین مقیمی(سمنان) و محمد طاهرزاده (مازندران)
بخش دونفره:
مقام اول: محمدمهدی میرشکاری _ صالح سنگ تراش(هاتف سیستان و بلوچستان)
مقام دوم: علی شاه حسینی _ محمدجواد غریب(تهران)
مقام سوم مشترک: علی حسین خانی_محسن معصومی (زنجان) و محمدرضا قیصری_محمد چارمالی (شیراز)
بخش تیمی: 1- موسسه آموزش عالی هاتف سیستان و بلوچستان 2- دانشگاه شیراز 3- دانشگاههای قم و گیلان
شنا:
۱۰۰متر کرال سینه:
مقام اول: سید محمد حسینی( کاشان )
مقام دوم: امیررضا خراسانی (خوارزمی)
مقام سوم: سید مرتضی حسینی(خواجه نصیرالدین طوسی)
۶۶متر قورباغه:
مقام اول: فرشید قناعتی (صنعتی شاهرود)
مقام دوم: آرش وطن پرست (صنعتی شریف)
مقام سوم: سید امین مهدی زاده (صنعتی شاهرود)
۱۰۰متر پروانه:
مقام اول: یاسین قنبر زاده (فردوسی مشهد)
مقام دوم: امیررضا خراسانی (خوارزمی)
مقام سوم: علی نقوی (اصفهان)
۶۶×۴مختلط تیمی:
مقام اول: تهران
مقام دوم: اصفهان
مقام سوم: خواجه نصیرالدین طوسی
۶۶متر آزاد:
مقام اول: سید محمد حسنی(کاشان)
مقام دوم: متین سهران( اصفهان )
مقام سوم: کیانوش مشایخی( خواجه نصیرالدین طوسی )
۲۰۰متر قورباغه:
مقام اول: آرش وطن پرست( صنعتی شریف )
مقام دوم: فرشید قناعتی( صنعتی شاهرود )
مقام سوم: سید امین مهدی زاده( صنعتی شاهرود )
۱۰۰متر کرال پشت:
مقام اول: آریان صلواتی( کردستان)
مقام دوم: یاسین قنبر زاده (فردوسی مشهد)
مقام سوم: امیرحسین بیک محمدی( تهران )
۱۳۳متر مختلط:
مقام اول: محمد مهمان نواز( موسسه آموزش عالی توس)
مقام دوم: سید مرتضی حسینی( خواجه نصیرالدین طوسی)
مقام سوم: علی نقوی( اصفهان )
۲۰۰متر آزاد:
مقام اول: متین سهران( اصفهان )
مقام دوم: محمد مهمان نواز( موسسه آموزش عالی توس )
مقام سوم: سید محمد مهدی موسوی زارع( جهرم )
۶۶متر پروانه:
مقام اول: سید محمد حسینی( کاشان )
مقام دوم: متین سهران( اصفهان )
مقام سوم: آریان صلواتی( کردستان)
۶۶متر کرال پشت:
مقام اول: یاسین قنبر زاده( فردوسی مشهد )
مقام دوم: آریان صلواتی( کردستان)
مقام سوم: سید امیر کامی شیرازی( تهران )
۱۰۰متر قورباغه:
مقام اول: فرشید قناعتی (صنعتی شاهرود)
مقام دوم: سید امین مهدی زاده (صنعتی شاهرود)
مقام سوم: احمد دوروزی( شهید باهنر کرمان )
۶۶×۴متر آزاد تیمی:
مقام اول: خواجه نصیرالدین طوسی
مقام دوم: اصفهان
مثام سوم: فردوسی مشهد
بخش تیمی: 1- دانشگاه تهران 2- دانشگاه اصفهان 3- دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی
دوومیدانی:
۳۰۰۰متر:
مقام اول: عطا اسدی (شهیدمدنی آذربایجان)
مقام دوم: سیدمحمد هادی موسوی (اصفهان)
مقام سوم: سیدپارسا (شهیدبهشتی)
پرش طول:
مقام اول: مجتبی زاهدی (سناباد گلبهار)
مقام دوم: محمدرضا قاسمی (ملایر)
مقام سوم: سید داود نورالدینی (لرستان)
پرش ارتفاع:
مقام اول: عباس عمادی (شهیدبهشتی)
مقام دوم: امیرمهدی رضوانی (فردوسی مشهد)
مقام سوم: میلاد میری (تربیت دبیر شهید رجایی)
۸۰۰متر:
مقام اول: علیرضا نوری (شهرکرد)
مقام دوم: محمدصادق شریفیان (آموزش عالی محلات)
مقام سوم: محمدجواد روبنده (بیرجند)
۶۰متر:
مقام اول: محمدجواد رنجکش (غیرانتفاعی رجا قزوین)
مقام دوم: علی عباسپور (فردوسی مشهد)
مقام سوم مشترک: محمد جعفری (آپادانا شیراز) و علی سلامتیان (شهاب دانش قم)
پرتاب نیزه:
مقام اول: صنعان محمدی خو (تربیت دبیر شهید رجایی)
مقام دوم: شهاب کیانی (قم)
مقام سوم: مهدی عنایتی (ایلام)
پرتاب وزنه:
مقام اول: علی حیدری گرجی (فنی و حرفهای مازندران)
مقام دوم: برانوش افشاری (شیراز)
مقام سوم: صنعان محمدی خو (تربیت دبیر شهید رجایی)
60 متر بامانع:
مقام اول: علی سلامتیان (غیرانتفاعی شهاب دانش)
مقام دوم: محمد جواد رنجکش (غیرانتفاعی رجاء قزوین)
مقام سوم: امیر مهدی رضوانی (فردوسی مشهد)
۴۰۰متر:
مقام اول: علی عباسپور (فردوسی مشهد)
مقام دوم: محمدرضا بیگی (سمنان)
مقام سوم: مهدی احمدی اصل (سمنان)
۱۵۰۰متر:
مقام اول: عطا اسدی (شهید مدنی آذربایجان)
مقام دوم: علیرضا نوری (شهر کرد)
مقام سوم: سید محمد هادی موسوی (اصفهان )
پرش سه گام:
مقام اول: مجتبی زاهدی (غیرانتفاعی سناباد گلبهار)
مقام دوم: علیرضا حقیقی (اصفهان)
مقام سوم: محمد رضا قاسمی (ملایر)
۴×۴۰۰متر:
مقام اول: فردوسی مشهد
مقام دوم: اصفهان
مقام سوم: فنی و حرفهای
پرتاب دیسک:
مقام اول: پیام عباسیان (فردوسی مشهد)
مقام دوم: دانیال صفی شلمزاری (شهرکرد)
مقام سوم: برانوش افشاری (شیراز)
پرتاب چکش:
مقام اول: پیام عباسیان (فردوسی مشهد)
مقام دوم: محمد اکبرزاده امیر دهی (گیلان)
مقام سوم: علی محمد محمدی (مازندران)
پیاده روی:
مقام اول: ابوالفضل امینی (محقق اردبیلی)
مقام دوم: رضا حسینی اقدم (تبریز)
مقام سوم: سیروان فتحی (تهران)
بخش تیمی: 1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه اصفهان 3- دانشگاه شهید بهشتی
تنیس روی میز:
بخش انفرادی:
مقام اول: سیدمحمد موسوی طاهر (گنب کاووس)
مقام دوم: محمدامین حنطه (تهران)
مقام سوم مشترک: ماهان چینه وری (فنی و حرفهای گیلان) و حمید نجف پور (فنی و حرفهای گیلان)
بخش دونفره:
مقام اول: افشین نوروزی_محمدامین حنطه(تهران)
مقام دوم: مصطفی نوری_هومان صباغیان(ملایر)
مقام سوم مشترک: ماهان چینه وری_محمد محمدی فنی و حرفهای گیلان) ومرتضی رضایی_سیدحماد ذوالحواریه (بوعلی سینا همدان)
بخش تیمی: 1- دانشگاه تهران 2- دانشگاه فنی حرفهای گیلان 3- دانشگاه محقق اردبیلی و صنعتی امیرکبیر
کشتی آزاد:
وزن 57 کیلوگرم:
مقام اول: رسول مهدی پور زرین کمر (مازندران)
مقام دوم: محمد پیدایی (تربیت دبیرشهید رجایی )
مقام سوم مشترک: سجادطاهری نیا (بوعلی سینا همدان) و رضا خلاقی (سناباد گلبهار)
وزن 65 کیلوگرم:
مقام اول: سپهر اسماعیلی (فنی و حرفهای مازندران)
مقام دوم: داریوش شهبازی (تهران)
مقام سوم مشترک: امیرحسین خورشیدی (اورمیه)و سید فردین حیدری (غیر انتفاعی خراسان)
وزن 74 کیلوگرم:
مقام اول: محمد بخشی (فنی و حرفهای مازندران)
مقام دوم: محمد یدالهی نیا (ادیب مازندران)
مقام سوم مشترک: فرزین صیاد بیرانوند (صنعتی اصفهان) و علی اکبر زرودی (جامع علمی کاربردی )
وزن 86 کیلوگرم:
مقام اول: اشکان عزیزی (شمال آمل)
مقام دوم: سجاد حبیبی (تهران)
مقام سوم مشترک: محمد کشاورز (صنعتی سهند) و وحیدسالاری (سناباد گلبهار)
وزن 97 کیلوگرم:
مقام اول: مصطفی نجفی (بجنورد)
مقام دوم: امیرحسین قاسمی (علم و صنعت ایران )
مقام سوم مشترک: محمد امین محرمی (تبریز) و علی اسدی طایقی (غیرانتفاعی میزان تبریز)
وزن 125 کیلوگرم:
مقام اول: سالار حبیبی (تهران)
مقام دوم: مرصاد مرغزاری (طبری بابل )
مقام سوم مشترک: امین برزگر (تبریز) و رضا ارجی (سناباد گلبهار)
بخش تیمی: 1- مقام اول دانشگاه تهران 2- دانشگاه تبریز 3- دانشگاه فنی حرفه ای مازندران
کشتی فرنگی:
وزن 60 کیلوگرم:
مقام اول: محمد جانقلی ( شهاب دانش قم)
مقام دوم: محمد هادی شعبانی (غیرانتفاعی زند شیراز)
مقام سوم مشترک: حسین روستا (آپادانا شیراز) و مسعود قجه یگانه (تهران)
وزن 67 کیلوگرم:
مقام اول: سینا رضایی ( فردوسی مشهد)
مقام دوم: احمدرضا بیاتی (غیرانتفاعی زند شیراز)
مقام سوم مشترک: رضا مردی (غیرانتفاعی طلوع مهر) و محمد اسکندری جهمانی (شهید مدنی آذربایجان)
وزن 77 کیلو گرم:
مقام اول: امیر حسین عرب غیرانتفاعی رجا قزوین)
مقام دوم: طاها خانپور (طبری بابل)
مقام سوم مشترک: علی ایمانی (فرهنگیان خراسان رضوی) و آریا اسدیان (اراک)
وزن 87 کیلوگرم:
مقام اول: علی کبیری (شهرکرد)
مقام دوم: ابوالفضل شریفی (علوم و فنون مازندران)
مقام سوم مشترک: علیرضا غفاری (غیرانتفاعی زند شیراز) و سید محمد مهدی میررحمتی (فنی و حرفه ای مازندران)
وزن 97 کیلوگرم:
مقام اول: وحید دادخواه (فردوسی مشهد)
مقام دوم: احتشام لرستانی (جندی شاپور)
مقام سوم مشترک: امیرحسین راستی (صنعتی شریف) و مسلم مرادی (کردستان)
وزن 130 کیلوگرم:
مقام اول: مسعود میرزاییان (شهرکرد)
مقام دوم: حسام بابایی (محقق اردبیلی)
مقام سوم مشترک: ارشیا توکلی (گلستان) و سجاد میرزازاده (طبری بابل)
بخش تیمی: 1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز 3- شهرکرد
در پایان این مسابقات دانشگاه تهران در مجموع امتیازات فاتح المپیاد دانشجویان پسر معرفی شده و دانشگاههای فردوسی مشهد و اصفهان دوم و سوم شدند. دانشگاه فنی حرفهای مازندران، خوارزمی و شهرکرد هم در رتبههای چهارم تا ششم قرار گرفته و دانشگاه تبریز به همراه دانشگاه شهید بهشتی مشترکا هفتم شدند.
انتهای پیام/60017