اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  خراسان رضوی

اساتید دانشگاه نقش موثری در جریان سازی و خنثی سازی فتنه دشمنان دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فتنه شکل گرفته اخیر در کشور، متفاوت از فتنه های گذشته است و فتنه گران تلاش برای سوق دادن آن به سطح دانشگاه ها را دارند و دراین زمینه اساتید دانشگاه‌ها نقشی کلیدی در جهت عدم به نتیجه رسیدن نقشه‌های شوم دشمنان را دارند.

اساتید دانشگاه نقش موثری در جریان سازی و خنثی سازی فتنه دشمنان دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وب دا،  محمد علی کیانی در جلسه هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در راستای ایجاد فضای گفتمانی در جامعه دانشگاهی در تالار شهید سلیمانی مجمتع شهدای سلامت مشهد برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش اساتید در جریان سازی در محیط دانشگاه ها اظهار کرد: اساتید به عنوان رکن اساسی نقش موثری در جریان سازی در سطح دانشگاه ها و خنثی سازی فتنه دشمنان دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: فتنه شکل گرفته اخیر در کشور، متفاوت از فتنه های گذشته است و فتنه گران تلاش برای سوق دادن آن به سطح دانشگاه ها را دارند و دراین زمینه اساتید دانشگاه‌ها نقشی کلیدی در جهت عدم به نتیجه رسیدن نقشه‌های شوم دشمنان را دارند.

وی با بیان اینکه اساس شکل گیری فتنه اخیر از خارج از کشور مدیریت و کنترل می شود تصریح کرد:در حوادث چند روز گذشته دست دشمنان در بسیاری از موارد رو شد، ما طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری وظیفه داریم تا ضمن برگزاری مستمر کلاس‌های درس حضوری و پرهیز از تعطیلی‌ها، در جهت آگاه‌سازی دانشجویان و روشنگری و تبیین حقایق جریانات این روزها گام برداریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: حضور پررنگ در صحنه و فعالیت در حوزه جهاد تبیین بر اساس تاکید مقام معظم رهبری و پاسخگویی به شبهات دانشجویان از مهمترین اقداماتی است که اساتید دانشگاه می توانند در شرایط حال حاضر در آن موثر واقع شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: متاسفانه در اغتشاشات اخیر ۷۲ دستگاه آمبولانس در سراسر کشور آتش زده شد که ۱۱ آمبولانس آن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و در این حوادث ۷ نفر از تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ مشهد هم دچار حادثه شدند، آن هم در حالی که حتی در جنگ‌ها طبق پروتکل های بین المللی آسیب به نیروها و تجهیزات امدادی ممنوع است  ، اما متاسفانه این آسیب را در اغتشاشات اخیر هم به تکنسین‌ها و هم آمبولانس‌ها دیدیم.

کیانی اضافه کرد: دشمن امنیت کشور را هدف قرار داده و همه مردم و مسئولان از جمله اساتید و دانشجویان باید کاملاً هوشیار باشند تا در پازل دشمنان قرار نگیرند، به‌خصوص دانشجویان که در سنین جوانی هستند و در اینجا نقش کلیدی اساتید در جهت آگاهی بخشی آنان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

وی با ذکر این نکته که ما نباید اجازه دهیم که با اقدامات شوم دشمنان امنیت مردم و جامعه به هم بخورد، تاکید کرد: ما در سوریه، لبنان، عراق و بسیاری دیگر از کشورها وضعیت‌های بسیار بدی دیدیم، اما خوشبختانه در کشور ما چنین وضعیتی نیست، هرچند که باید هوشیار باشیم و در این خصوص نباید از نقش اساسی و اثرگذار اساتید دانشگاه‌ها در حفظ آرامش جامعه غافل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در جریان توافق برجام دشمنان به چیزی که می‌خواستند نرسیدند و به همین جهت به شیوه دیگری ورود پیدا کردند تا توطئه‌های شوم خود را اجرایی و عملیاتی کنند، اما هرگاه که مردم متوجه این موضوع شدند با حضور به‌موقع خود نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کردند.

کیانی بیان کرد: تجربه نشان داده که هرگاه حضور به‌موقع گروه‌های مختلف از جمله جامعه دانشگاهی را دیدیم این توطئه‌ها نقش بر آب شده و به فضل الهی اتفاقات تلخ اخیر هم به‌زودی پایان می‌یابد و به شرایط عادی باز می‌گردیم.

اساتید بهترین افراد دلسوز و دغدغه‌مند در مسیر رفع مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان هستند

در این نشست رئیس بسیج اساتید و معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: برای ما دانشگاهیان مسائلی که در سطح دانشگاه‌ها در تمامی ایام سال به‌خصوص در ایام اغتشاشات اخیر ایجاد می شود، بسیار مهم بوده تا دانشجو به لحاظ آموزشی و شخصیتی لطمه نبیند و دچار آسیب نشود.

محمدرضا صابری، اضافه کرد: ما معتقدیم که اساتید بهترین افراد دلسوز و دغدغه‌مند در مسیر رفع مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان هستند و این گروه متخصص در تلاش هستند تا فراتر از موضوعات درسی و دانشگاهی با شاگردان خود در ارتباط باشند و به بهترین نحو ممکن در جهت رفع شبهات دانشجویان به واسطه اتفاقات اخیر باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که ما در جهت ایجاد گفت‌وگوهای هدفمند و ثمربخش و ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های تخصصی آماده استفاده از تجربیات تمامی اساتید هستیم تا بتوانیم به نحو احسن در جهت کمک به رفع مشکلات دانشجویان که آینده‌سازان جامعه هستند گام برداریم، تاکید کرد: در این جمع ۱۶۰ نفری نظرات و دیدگاه‌های متعددی وجود دارد که قطعاً هرکدام از آنها در جهت کمک به رفع دغدغه‌ها و مشکلات دانشجویان بسیار کارگشا خواهد بود و ما نیز آماده بهره‌گیری از نظرات و تجربیات تک‌تک اساتید هستیم.

صابری خاطرنشان کرد: دانشجویان به عنوان آینده سازان جامعه نیازمند حمایت و راهنمایی اساتید خود در مسیر روشنگری صحیح و دوری از آسیب‌های ناشی از درگیری‌ها و اغتشاشات هستند و قطعاً اساتید انقلابی دانشگاه‌ها هم در کنار شاگردان خود خواهند بود و همچون یک پدر و مادر با فرزندان خود ارتباطات بسیارخوبی برقرار می‌نمایند.

دشمنان از ماه‌های گذشته تدارک گسترده‌ای برای اجرای برنامه‌های شومشان در اغتشاشات اخیر داشتند

همچنین حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این نشست، گفت: اعتراضات و اغتشاشات اخیر یک پدیده ساده و معمولی نیست و دشمنان از ماه‌های گذشته تدارک گسترده‌ای برای اجرای برنامه‌های شومشان داشتند و نمونه بارز آن را در حملات تروریستی روزهای قبل زاهدان دیدیم که متاسفانه جمعی از پاسداران، مردم، بازاریان و بسیجیان به شهادت رسیدند که نام و یادشان را گرامی می‌داریم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری باید با اقدام به‌موقع جلوی نفوذ دشمنان را بگیریم، بیان کرد: در موضوع اخیر که دشمن در زمانی کوتاه خودش را نشان داد همه چیز را آشکار کرد و عدم همراهی مردم به دلیل آشکار شدن دست دشمن بود.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) فرمودند حفظ نظام و انقلاب از اوجب واجبات است و نباید تحت هیچ شرایطی تسلیم دشمنان تا به دندان مسلح شویم، در اغتشاشات اخیر نزدیک به ۲۰۰ میلیون توئیت داشتیم که این تعداد در عمر فعالیت شبکه‌های مجازی بی‌سابقه بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که ما ممکن است که در برخی موارد اختلاف نظرهایی داشته باشیم، اما وقتی نام ایران عزیز در میان است و دشمن به دنبال جدا کردن کردستان و بلوچستان از خاک مقدس کشور عزیزمان است همه در صحنه حاضر هستیم، تاکید کرد: بی‌شک در این بازه زمانی با ورود به‌موقعی که همانند موارد قبلی داشتیم این وضعیت هم به‌زودی پایان می‌یابد و نقشه‌های شوم دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

آمادگی اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های دانشجویان و ایجاد آرامش در میان آینده‌سازان جامعه

در این نشست حجت‌الاسلام ترابی، نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های خراسان رضوی و دکتر وحدتی، دکتر خواجوی‌راد، دکتر غیورمبرهن، دکتر دانش، دکتر جعفری، دکتر خادمی، دکتر حسین‌زاده، دکتر امامی، دکتر اسلامی، دکتر توکلیان، دکتر سرگل‌زایی، دکتر حاجی‌زاده، دکتر رجبی‌مشهدی، دکتر خادم، دکتر روحی، دکتر بسکابادی و دکتر توکل‌افشاری به نمایندگی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اساتید دانشکده‌های پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی شهید دیالمه، بهداشت، طب ایرانی و مکمل و پرستاری و مامایی مشهد ضمن بیان نظرات شان، آمادگی خود را جهت همبستگی بیش از پیش میان گروه‌های مختلف از جمله جامعه دانشگاهی و رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های دانشجویان و ایجاد آرامش در میان آینده‌سازان جامعه اعلام کردند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول