اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

دیگر رسانه ها

وقتی جنایات نتانیاهو صدای دژخیمی به نام بایدن را هم درمی‌آورد

در حالی که مقاومت مردم فلسطین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی وارد پنجمین ماه شده، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا چند روز قبل گفت پاسخ نظامی اسرائیل در غزه «بیش از حد» است.

وقتی جنایات نتانیاهو صدای دژخیمی به نام بایدن را هم درمی‌آورد

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- نورنیوز نوشت: «جو بایدن»، رئیس جمهور امریکا گفت: «تلاش‌های جدی برای دستیابی به توافقی برای عادی‌سازی روابط عربستان سعودی و اسرائیل، افزایش کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان فلسطینی و توقف موقت نبردها برای آزادی گروگان‌های در دست حماس انجام داده است.» وی ادامه داد: «برای دستیابی به توافقی [در مورد آتش‌بس] و آزادی گروگان‌ها به شدت در حال تلاش هستم. افراد بی‌گناه زیادی هستند که گرسنگی می‌کشند، افراد بی‌گناه زیادی دچار مشکل شده و می‌میرند. این باید متوقف شود.»

اظهارات به ظاهر بشر دوستانه دولتمردان آمریکا در حالی بیان می شود که نگاهی به کارنامه افرادی همچون بایدن در قبال مسئله فلسطین و درد و رنج این سرزمین هیچ شبهه ای در خصوص نقش محوری او درشکل گیری فجایع جاری در غزه و سایر مناطق فلسطینی نشین سرزمینهای اشغالی باقی نمی گذارد .

نخست آنکه بایدن در شرایطی با واژگانی همچون «افراد بی‌گناه» و «گرسنگی دیگران» به دنبال نمایش چهره‌ای انسان‌دوستانه از خویش است که کارنامه‌ سیاسی وی حکایت از اقدامات گسترده‌ او در حمایت از رژیم صهیونیستی و تقویت ماشین کشتار و جنایات سردمدارن اسراییل است.

وی در طول دوران فعالیت در مقام سناتور از پیشگامان حمایت از رژیم صهیونیستی در کنگره بوده و در مقطعی که در مقام معاون رئیس جمهور در دوارن اوباما ایفای نقش می‌کرد نیز آمریکا بیشترین حمایت تسلیحاتی از این رژیم را داشت؛ چنانکه در ابتدای کار آنها در کاخ سفید در سال 2008 نه تنها اقدامی برای توقف جنگ 22 روزه غزه صورت نگرفت بلکه رسما از کشتارها حمایت و پس از جنگ نیز محاصره و تحریم گسترده علیه ساکنان غزه را اعمال کردند که تاکنون ادامه دارد. در دوران معاونت بایدن بود که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور اسبق، قانون افزایش کمک‌های سالیانه آمریکا به رژیم صهیونیستی را به 8/3 میلیارد دلار در سال برای مدت 10 سال تمدید کرد.

بایدن در دوارن ریاست جمهوری‌‌اش نیز بارها خود را بزرگترین حامی تل‌آویو معرفی کرده است؛ چنانکه در سفرش به سرزمین‌های اشغالی از طرح مشترک با این رژیم در تقویت سامانه موشکی و گنبد آهنین خبر داد. رفتارهای بایدن نشان می‌دهد که وی تا زمان اجرای عملیات طوفان‌الاقصی به تنها چیزی که اهمیت نداده است، درد و رنج مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری بوده و صرفا برای جلب رضایت لابی صهیونیستی، حامی بی‌چون و چرای ماشین کشتار رژیم صهیونیستی بوده که نتیجه آن نیز گستاخ‌ترشدن این رژیم در نسل‌کشی علنی و آشکار فلسطینی‌ها بوده است.بایدن اگر سخنی از صلح گفته منظورش سازش کشورهای عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی و مشارکت آنها در نابودی کامل فلسطین بوده است.

دوم آن که بایدن از ابتدای عملیات طوفان‌الاقصی بدون توجه به ریشه‌ها و عوامل این عملیات و درد و رنج 75 سال اشغال فلسطین و 16 سال محاصره غزه، تمام‌قد به حمایت از ماشین کشتار رژیم صهیونیستی پرداخته و در کنار بیان سخنانی همچون محو حماس، پایان مقاومت غزه، حق تل‌آویو برای دفاع از خود با کشتار، حمایت از عملیات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی نسبت به ارسال هر روزه تسلیحات برای صهیونیست‌ها، اختصاص بودجه 14 میلیارد دلاری کمک نظامی به این رژیم و تایید مستمر اظهارات دروغین صهیونیستها در مورد حماس اقدام کرده است.

تاکید بر مخالفت آمریکا با هرگونه آتش‌بس به بهانه جلوگیری از تنفس حماس، تشدید تحریم‌ها علیه غزه چنانکه حتی تعهد آمریکا به آنروا که تنها مرجع کمک‌رسانی جهانی به غزه است متوقف گردید و سایر کشورها را نیز به تکرار این رویه وادار نمود از جمله اقدامات دیگر بایدن در حمایت ار رژیم کودک کش صهیونیستی بوده است. وتوی زنجیره‌وار قطعنامه‌های پیشنهادی در شورای امنیت برای جلوگیری از توقف جنگ و حتی تهدید کشورها و اعضای شورای امنیت مبنی بر خودداری از ارائه قطعنامه ضد جنگ به شورای امنیت، اعزام مداوم مقامات ارشد کاخ سفید از «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا و «لوید آستین» وزیر دفاع تا «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا و فرماندهان سنتکام به تل‌آویو با محوریت حمایت همه‌جانبه از عملیات‌های نظامی رژیم صهیونیستی و... تنها بخش کوچکی از حمایت‌های تمام‌قد آمریکا و شخص بایدن از کشتارها و جنایاتی است که در حدود پنج ماه تجاوز گسترده رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین روا داشته شده است.

این حمایت‌ها تا بدان‌جا پیش رفته که حتی ساده‌ترین اصول دموکراسی و آزادی بیان را نیززیر پا گذاشته اند وهمزمان با سرکوب تظاهرات حامیان فلسطین در آمریکا بسیاری از اساتید و دانشگاه‌ها از جمله رئیس دانشگاه هاروارد به جرم محکوم‌نکردن اعتراضات ضد صهیونیستی دانشجویان و اساتید، از کار برکنار و مجازات می شوند. در حالی جهانیان به حمایت از اقدام شجاعانه آفریقای جنوبی در بازگشایی پرونده نسل‌کشی غزه در دادگاه لاهه پرداخت که آمریکا رسما آن را غیر قابل قبول دانسته و برحمایت سیاسی و حقوقی از رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

سوم آنکه بایدن به همراه برخی دیگر از حامیان صهیونیسم همچون انگلیس، کانادا، آلمان و... در کنار حمایت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی از جنایات رژیم صهیونیستی خود نیز به صورت مستقیم علیه حامیان فلسطین اقداماتی صورت داده است؛ از جمله تشکیل ائتلاف دریای سرخ و حملات متعدد به یمن، نقض آشکار قوانین جهانی و هدف قراردادن سوریه و عراق. آمریکایی‌ها نه تنها پایگاه‌های نیروهای مسلح عراق را هدف قرار داده‌اند، بلکه در حمله‌ای تروریستی در بغداد «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان ارشد حزب‌الله عراق و حشدالشعبی که بخشی از نیروهای مسلح و ارتش عراق را تشکیل می‌دهند را به شهادت رساند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای مقاومت در عراق و سوریه نیرویی رسمی بوده و حمله به آنها به معنای حمله به ارتش و تجاوز به حریم و استقلال این کشورهاست و آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی تمام این اصول را زیر پا گذاشت.

با توجه به این مولفه‌ها می‌توان گفت که ادعاهای به اصطلاح بشردوستانه بایدن، اشک‌ریختن‌های دروغین دژخیمی است که تا بن استخوان در درد و رنج 75‌ساله اشغال فلسطین و 16 سال محاصره غزه و یکایک جنایات رژیم صهیونیستی نقش دارد و دستش به خون ده‌ها هزار فلسطینی آغشته است و همچنان نیز به رقص بر خون ریخته شده کودکان فلسطینی ادامه می‌دهد. قطعا این رفتارهای سران آمریکا از جمله بایدن از عوامل اصلی استمرار توحش و رفتارهای جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است و آمریکایی‌ها نمی‌توانند خود را از نقش‌آفرینی در نسل‌کشی غزه مبرا سازند.

با این اوصاف ادعاهای بشردوستانه بایدن صرفا جلوی دوربین‌ها برای کسب رای و کاهش اعتراض‌های داخلی به‌خاطر حمایت‌هایش از جنایات رژیم صهیونیستی است؛ حال آنکه در عمل چنانکه خود بارها اظهار کرده است، بایدن یک صهیونیست است که بقای خود را در کشتار زنان، کودکان و آواره‌سازی میلیون‌ها انسان بی‌گناه فلسطینی جستجو می‌کند.

پایان پیام/ت

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول