اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

جامعه  /  حقوقی و قضایی

دادگاه رسیدگی به جنایات منافقین| از قاتل آیت الله قدوسی تا ادمین شبکه‌های اجتماعی منافقین

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی آغاز شد.

دادگاه رسیدگی به جنایات منافقین| از قاتل آیت الله قدوسی تا ادمین شبکه‌های اجتماعی منافقین

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری فارس، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی پس از پنجمین تنفس دادگاه، امروز سه‌شنبه بیست و ششم دی ماه ۱۴۰۲ در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین‌ ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم برگزار شد.

در این جلسه دادگاه تعدادی از اعضای خانواده شهدای ترور حضور دارند.

در ابتدای این جلسه دادگاه، حجت الاسلام دهقانی، رسمی بودن جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده منافقین را با توجه به حضور شکات، وکلای متهمین و هیئت رئیسه دادگاه اعلام کرد و از نماینده دادستان خواست با حضور در جایگاه، قرائت کیفرخواست را آغاز کند.

* معصومه بلورچی متهم ردیف ۴۳

نماینده دادستان با حضور در جایگاه چهل و چهارمین متهم این پرونده را معرفی کرد و گفت: معصومه بلورچی متهم ردیف ۴۳دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است.

وی افزود: بلورچی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به هواداری از منافقین پرداخته و در راستای اهداف این گروهک، اقدامات زیادی را در حوزه نشریه نفاق، شرکت در نشست‌ها، فعالیت‌های مجرمانه خیابانی و ... به انجام می‌رساند. 

خاطرنشان کرد: معصومه بلورچی در حال حاضر به عنوان نماینده‌ی شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در آلمان فعالیت دارد. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

ادمین شبکه های اجتماعی منافقین 

وی با بیان اینکه یاسر جهان نژادی متهم ردیف چهل و چهارم پرونده است، گفت: جهان نژادی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب گروهک شده و پس از انقلاب، با فعالیت در تشکیلات نفاق، نهایتاً در سال ۱۳۶۴ به همراه همسرش از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود.

نماینده دادستان تصریح کرد: او مسئول تشکیلات نفاق در استان لرستان در دهه‌ی ۶۰، هادی تیم‌های ترور منافقین بود و در عملیات‌های تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، چلچراغ، آفتاب و مروارید شرکت کرد. 

وی خاطر نشان کرد: جهان نژادی در حال حاضر مستقر در کشور آلبانی بوده و هدایت مرتبطین گروهک در شبکه‌های اجتماعی را برعهده دارد. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

مسئول طراحی عملیات های تروریستی منافقین چه کسی است؟

نماینده دادستان گفت: فائزه خیاط حصاری محمدی متهم ردیف چهل و پنجم این پرونده است. وی در سال ۵۸ به منافقین پیوسته و مدتی بعد نیز از کشور متواری و به آلمان رفته و سپس به پادگان اشرف در عراق ملحق می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: حصاری در حال حاضر، عضو فعال شورای مرکزی این گروهک تروریستی است. او عضو در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت از سال ۱۳۷۲ و از مسئولان شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین بوده است. 

نماینده دادستان گفت: حصاری مسئول دوره‌های آموزش، طراحی و سازماندهی تیم‌های عملیاتی، معاون ستاد داخله‌ی تشکیلات در عراق و مسئول اعزام و هدایت تیم‌های تروریستی به داخل کشور و همچنین سوژه‌زنی در سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹ نیز بوده  نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

چه کسی جلسات غسل منافقین را اداره می‌کرد؟

نماینده دادستان بیان کرد: صالح رجوی متهم ردیف ۴۶ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. وی در سال ۱۳۵۱ به فرانسه رفته بود، پس از متواری شدن مسعود رجوی از کشور، در حومه‌ی پاریس، یک باب منزل خریداری کرده و برادرش را در آن خانه، مستقر می‌کند.

وی ادامه داد: رجوی علاوه بر حضور در ملاقات‌های مسعود رجوی به‌عنوان مترجم، با تاسیس شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسئول کمیسیون به اصطلاح بهداشت شده و به منظور شرکت در جلسات شورا، به پادگان اشرف تردد می‌کند. همچنین نامبرده از سال ۱۳۷۰، در راستای رفع چالش‌های اعضای گروهک تروریستی منافقین، در برخی از کشور‌های اروپایی، فعالیت دارد.

آشنایی با زندانبان تروریست ها

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: محمد سادات خوانساری متهم ردیف ۴۷ دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جذب منافقین شده بود، ضمن فعالیت در بخش تبلیغات گروهک، در روز ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰، به عنوان مسئول تیم عملیاتی، اقدام به درگیری با نیرو‌های انقلاب می‌کند.

 وی افزود: خوانساری در ابتدای دهه ۶۰ بازداشت و به حبس محکوم شده بود، پس از اتمام محکومیت خود و آزادی از زندان، در سال ۱۳۶۳، از کشور متواری شده و به آلمان پناهنده می‌شود. وی در سال ۱۳۶۵ به عراق اعزام و به عنوان مسئول زندان گروهک منصوب شده و سپس در سال ۱۳۷۰، در بخش حفاظت تشکیلات تروریستی منافقین، سازماندهی می‌شود. پس از مدتی، وی مجدداً به اروپا اعزام شده و در بخش مالی- انتفاعی به کارگیری می‌شود.

نماینده دادستان گفت: وی پس از دستگیری مریم رجوی در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ میلادی، با نام مستعار «آلفرد روبرت کلر»، در فوریهی سال ۲۰۰۸، به اتهام شرکت در یک سازمان جنایی (منافقین)، تامین مالی تروریسم، پولشویی، کلاهبرداری و جعل مدارک، از سوی پلیس قضایی فرانسه، تحت پیگرد قرار گرفته و بر همین اساس در ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی، بنا به درخواست کشور سوئیس، در بلژیک بازداشت می‌شود که پس از آزادی از زندان، در حال حاضر در اروپا مستقر بوده و کماکان به فعالیت‌های مجرمانه ی خود اشتغال دارد.

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: در جلسه چهارم در رابطه با شکنجه اعضای گروهک تروریستی که خواهان جدایی از این گروهک بود، اعلام کردم. فردی که با دیدن رفتارها و جنایات این گروهک به این تتیجه رسیده بود که باید از این گروهک جدا شود. از میان اعضا برداشته می شدند و آن ها را به بهانه ورود غیرقانونی به کشوررعراق به استخبارات این ‌کشور تحویل میدادند که بعضا تا هشت سال در استخبارات زندانی می‌شدند. 

وی افزود: سندی از سازمان اف‌بی‌آی آمریکا از سال ۲۰۰۴ داریم که این سند به وجود زندانی در مقر اشرف در عراق اشاره دارد. افرادی که می‌خواستند از گروهک تروریستی منافقین جدا شوند به این زندان ها منتقل می شدند و تحت شکنجه قرار میگیرفتند. افرادی که از این سازمان جدا شدند نیز در مرحله مقدماتی دادسرا این مسائل را بیان کردند که ساختارهایی در مقر اشرف زندان هایی وجود داشت.

در جریان دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین خواهر یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین که در عملیات مرصاد توسط خود منافقین کشته شده بود از اعضای این گروهک شکایت کرد.

خواهر فرد کشته شده مدعی است که برادرش در طول عملیات مرصاد قصد تسلیم شدن داشته و منافقین او را کشته‌اند!

حمیدرضا محمدی یکی از وکلای منافقین با اعتراض به این سخنان اعلام کرد که خواهر فرد کشته شده نمی‌تواند به عنوان شاکی (قیم) اعلام جرم کند.

قاضی دادگاه از مستشار خواست تا شکایت این شخص در پرونده ثبت شود.

پرنیان سرآمد متهم ردیف چهل و هشت

پرنیان سرآمد متهم ردیف چهل و هشتم پرونده است؛ او در سال ۱۳۵۸ از کشور متواری و ساکن فرانسه شده و پس از اعزام به عراق، در تجاوزات مرزی منافقین به خاک ایران در زمان جنگ تحمیلی شرکت می‌کند.

وی افزود: سرآمد مسئول دسته‌ی پشتیبانی- مهندسی مرکز ۱۰ گروهک در عراق، عضو در شورای مرکزی منافقین و پیگیری مأموریت‌های تشکیلاتی با تردد مستمر فی مابین عراق و اروپا بود که در این رابطه نیز یکی از تیم‌های تروریستی که از عراق به داخل کشور و تهران اعزام شده بود، با هماهنگی پرنیان سرآمد، مقرر بوده از امکان منزل پدری نامبرده در تهران، استفاده کند که تیم تروریستی مذکور دستگیر می‌شود. وی در حال حاضر عضو کادر مرکزی تشکیلات تروریستی منافقین است. سرآمد تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

* مسئول تیم تروریستی عملیات  فروغ جاویدان
وی در معرفی حکیمه سعادت نژاد متهم ردیف چهل و نهم گفت: او در سال ۱۳۵۸، با گروهک منافقین آشنا و از همان زمان، در کار‌های عمرانی سازماندهی شده و با شروع فاز نظامیِ تشکیلات، به دلیل فعالیت‌های مجرمانه‌اش، دستگیر و به دو سال حبس محکوم می‌شود. 

وی ادامه داد: سعادت نژاد در زندان، علی‌رغم توبه و اظهار ندامت ظاهری، همچنان به گروهک وفادار بوده و در تشکیلات زندان دارای مسئولیت بوده است. از همین رو، او پس از آزادی از زندان در سال ۱۳۶۳، به مقر منافقین در کردستان عراق ملحق می‌شود. 

نماینده دادستان گفت: سعادت نژاد از کادر‌های اصلی منافقین محسوب شده و در تمامی عملیات‌های نظامیِ نفاق در جدار مرزی کشور، شرکت داشته و در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان نیز مسئول تیم تروریستی بوده است. او مسئول حفاظت مقر اشرفو مسئول آموزش شاخه‌ی نظامیِ منافقین و همچنین شکنجه‌گر افراد متقاضی جدایی از گروهک است او در حال حاضر به عنوان مسئول نظامی، در تشکیلات منافقین ایفای نقش می‌کند.ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.


زنان شکنجه‌گران اصلی تروریست‌ها

نماینده دادستان بیان کرد: حمیده شاهرخی امیری متهم ردیف پنجاه در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او از لایه‌های مسئولین تشکیلات بوده و به‌عنوان بازجو-شکنجه‌گر نیز فعالیت داشته است. 

وی ادامه داد: شاهرخی امیری در سال ۱۳۶۳، در پاریس با مسعود کلانی (گوینده سیمای نفاق) ازدواج کرده و به‌عنوان مسئول تیم تروریستی در عملیات فروغ جاویدان، شرکت می‌کند.

نماینده دادستان  گفت: شاهرخی امیری مسئول کمیسیون (سازماندهی) در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و عضو ارشد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین بود، وی در حال حاضر به‌عنوان مسئول آموزش در بخش تبلیغات، در آلبانی فعالیت دارد و اکنون تحت تعقیب اینترپل است.

*  ثریا شهری متهم ردیف ۵۱ 

در ادامه نماینده دادستان در معرفی پنجاه و یکمین متهم گفت: ثریا شهری متهم ردیف ۵۱ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است؛ او پیش از انقلاب با گروه‌های مارکسیستی، ارتباط داشته و در سال ۱۳۵۸جذب منافقین می‌شود. 

وی ادامه داد: ثریا شهری در سال ۱۳۵۹، سرشاخه میلیشیا یا همان شاخه نظامی پاره وقت گروهک شده و مدتی نیز مسئولیت جذب دختران را برعهده می‌گیرد. وی مسلح به کلت کمری بوده و در اکثر تظاهرات و راهپیمایی‌های گروهک، نقش فعالی داشته است.

نماینده دادستان گفت: شهری در برهه فاز نظامی تشکیلات در سال ۱۳۶۰، ضمن حضور در خانه‌های تیمی، به حل و فصل اختلافات شدید اعضا در مقر‌های عملیاتی منافقین پرداخته و در سال ۱۳۶۱ به خارج از کشور متواری می‌شود. وی در سال ۱۳۶۴، عضو هیئت اجرایی گروهک نفاق شده و در سال ۱۳۶۵ نیز ابتدا به مقر‌های نظامی- تروریستی تشکیلات در منطقه مرزی منتقل و سپس مسئولیت مقر اشرف را عهده‌دار می‌شود. 

وی افزو: این متهم بین سال‌های ۱۳۶۶ و ۱۳۶۷، مسئول پشتیبانی شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین و حل و فصل مسائل تدارکاتی تیم‌های عملیاتی در جریان عملیات‌های تروریستی- نظامی آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان می‌شود. وی از اعضای رده بالای گروهک بوده و در حال حاضر نیز در بخش اطلاعات نفاق در آلبانی، مشغول به کار است. ثریا شهری تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

چه کسی افراد مسئله‌دار را در گروهک تروریستی منافقین شکنجه می‌کند؟

نماینده دادستان بیان کرد: پروین صفایی متهم ردیف ۵۲ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با گروهک منافقین آشنا و جذب تشکیلات می‌شود.

وی افزود: صفایی از سال ۱۳۵۸، در تمامی ملاقات‌ها، تظاهرات، نشست‌های تشکیلاتی و آموزشی، تبلیغات و فروش نشریه منافقین شرکت کرده تا جایی که حتی از در اختیار گذاشتن منزل خود به عنوان محفلِ فعالیت‌های گروهک نیز دریغ نمی‌کند.

نماینده دادستان با اشاره به اینکه صفایی از بازجو-شکنجه‌گرانِ زنان مسئله‌دار از دیدگاه گروهک است، تصریح کرد: وی در حال حاضر از مسئولان ارشد ستاد داخله‌ی منافقین، در آلبانی است.  او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز  است.

عامل نفوذی منافقین در دادستانی انقلاب چه کسی است؟

وی در معرفی قاتل آیت الله قدوسی گفت: محمود فخارزاده فرزند حسین متهم ردیف ۵۳ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او در بهار سال ۱۳۵۹ در بخش انتشارات انجمن، به‌عنوان سرتیم فعالیت داشته و در تابستان ۱۳۵۹ و بعد از انقلاب فرهنگی، در یک اقدام طراحی شده از سوی منافقین، با این عنوان که او بریده و خائن است، در دادستانی انقلاب، نفوذ داده شده و بعد از بمب‌گذاری در دادستانی، آیت‌الله قدوسی را به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسانده و از کشور متواری می‌شود. 

وی ادامه داد: فخارزاده در سال ۱۳۶۴، به عنوان مسئول آموزشِ افرادِ تشکیلاتی در مقرِ نفاق در کرکوک، انتخاب می‌شود. او اکنون از عناصر کادر مرکزی نفاق است. فخارزاده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

ترور کردن عامل ارتقا در گروهک منافقین!

نماینده دادستان گفت: عشرت محبت‌کار متهم ردیف ۵۴ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او از سال‌ ۱۳۵۹، شروع به هواداری از گروهک و فعالیت تشکیلاتی می‌کند. به نحوی که به‌دلیل تأثیرگذاری در عملیات‌های تروریستی جدار مرزی ایران، به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در می‌آید. 

وی افزود: محبت‌کار مسئول یکی از بخش‌های شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۷۱ و مسئول مقر چهارم اشرف در سال ۱۳۷۴ بود.

علیرضا معدنچی متهم ردیف پنجاه و پنجم

نماینده دادستان گفت: علیرضا معدنچی متهم ردیف پنجاه و پنجم این پرونده است. معدنچی پیش از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از مسئولان نفاق در همدان، مشغول به فعالیت می‌شود؛ که در نهایت پس از ورود تشکیلات به فاز نظامی، از ایران خارج و ساکن فرانسه می‌شود. وی پس از ورود گروهک به کشور عراق و استقرار در مقر اشرف، از فرانسه به عراق اعزام شده و به فعالیت در راستای اهداف تشکیلات می‌پردازد.

وی ادامه داد: معدنچی در حال حاضر، در بخش رسانه‍ی نفاق در کشور آلبانی فعالیت دارد.

رجوی چگونه با گروهک منافقین در پادگان اشرف ارتباط برقرار می‌کرد؟

نماینده دادستان گفت: عباس میناجی مقدم متهم ردیف ۵۶ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او در سال ۱۳۵۲، به انگلستان و در سال ۱۳۵۸ از انگلستان به آمریکا می‌رود. در ادامه وی در آبان سال ۱۳۶۱، در امریکا جذب منافقین شده و فعالیت برای تشکیلات را با برگزاری برنامهی سخنرانی، آغاز می‌کند. 

وی افزود: در نهایت میانجی در سال ۱۳۶۳ از آمریکا به مقر اشرف در عراق رفته و به یکی از نفرات اصلی مقر بدل می‌شود به نحوی که وی همراه همیشگی مسعود رجوی بوده و به عنوان نفر برقرار کننده‌ی ارتباطات مسعود با نشست‌های اشرف، شناخته می‌شود. او مسئول بخش مخابرات قرارگاه اشرف در سال ۱۳۷۳ بود و در حال حاضر مسئول ارتباطات گروهک است. 

عامل نفوذی منافقین در دفتر خدمات حقوقی ایران در پاریس

نماینده دادستان گفت: حمیدرضا اسحاقی متهم ردیف ۵۷ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او برای ادامه تحصیل به فرانسه (پاریس) رفته بود، به واسطه اشتغال همسرش در دادگاه لاهه، از سال ۱۳۶۱ در پوشش کارمند، به‌عنوان نفوذی در دفتر خدمات حقوقی جمهوری اسلامی ایران (وابسته به ریاست جمهوری)، در پاریس مشغول به کار می‌شود. به‌دلیل داشتن تحرکات مشکوک، پلیس فرانسه به او مظنون شده و در نهایت در سیزدهم شهریور سال ۶۶، به اشتغال او در دفتر خدمات حقوقی جمهوری اسلامی ایران، خاتمه داده می‌شود.

وی ادامه داد: اسحاقی به‌عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، در بخش حقوقی با گروهک تروریستی منافقین همکاری داشته و به‌صورت مکرر به‌عنوان نماینده تشکیلات، در اجلاس کمیسیون به اصطلاح حقوق بشر شرکت می‌کند. او در سال ۲۰۰۶ میلادی در نمایشی مضحک در پاریس، با ترتیب دادن دادگاهی سوری، به سیاه‌نمایی علیه جمهوری اسلامی می‌پردازد.


عامل خمپاره زنی منافقین در ستاد داخله محاکمه شد

نماینده دادستان گفت: علی‌رضا امام‌جمعه متهم ردیف ۵۸ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با منافقین آشنا و جذب گروهک می‌شود و در اوایل کار، اقدام به پخش اعلامیه و شبنامه، شعارنویسی و شرکت در تجمعات غیرقانونی در راستای همکاری با تشکیلات نفاق می‌کند. او در دهم شهریور ماه ۱۳۶۰ دستگیر و به پنج سال حبس محکوم شده که در نهایت، مجازاتش با عفو اعطایی از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی، به سه سال حبس تقلیل می‌یابد. 

وی ادامه داد: امام جمعه پس از آزادی از زندان، همراه با همسرش، در تاریخ ۱۳۶۴/۰۸/۰۴ به‌صورت غیرقانونی از مرز سیستان و بلوچستان، از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود.

نماینده دادستان گفت: امام جمعه در حال حاضر در آلبانی در ستاد داخله و بخش فضای مجازی فعالیت دارد. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

منافقین پول خرید سلاح را از کجا به دست می‌آورد؟

نماینده دادستان در ادامه دادگاه گفت: اسناد اطلاعاتی سال ۲۰۰۶ آمریکا نشان می‌دهد که در سال ۲۰۰۱ آف بی آی ۷ ایرانی را دستگیر کرد که پول‌هایی را از آمریکا به امارات منتقل می‌کردند.بر اساس این اسناد این پول‌ها صرف خرید اسلحه برای تروریست‌های منافقین می‌شده است.

وی افزود: پس از حمله پلیس فرانسه به مقر منافقین در پاریس ۸ میلیون دلار کشف شد که از آن پول برای خرید و حمل و نقل سلاح به ایران استفاده می‌شده است.

نماینده دادستان گفت: در یکی از ترورها، فرد قربانی برادرزاده خود را در آغوش دارد و برای گرفتن یک نامه به سمت درب خانه می رود؛ منافقین با دیدن این کودک خردسال در آغوش او از ترور منصرف نمی شوند و هر دوی آنان را ترور می کنند. 

وی افزود: حال مادر این کودک را تصور کنید که فرزندش به همراه عمویش تا در ورودی خانه می رود و برگردد اما صدای گلوله می شنود و زمانی که می رود دم در با جسم بی جان فرزنده خردسالش مواجه می شود. این عقده هایی است که چهل سال است در سینه مردم باقی مانده است.

نماینده دادستان گفت: اگر مردم به اعضای گروهک منافقین، تروریست می‌گویند به علت اقداماتی که انجام داده‌اند. هیچ توجیهی در خصوص جنایات انجام شده از سوی آنان پذیرفته نیست. آن ها کودکان را در آغوش عمویش به خاک و خون کشیده اند. چهل سال آوارگی گروهک منافقین به علت خون هایی است که به ناحق ریخته‌اند. این گروهک اتوبوسی در شیراز را به آتش می کشند که بچه ای می سوزد که حتی پزشکی قانونی از دیدن این صحنه منزجر می شود.

اسدالله اوسطی متهم ردیف پنجاه و نهم

نماینده دادستان گفت: اسدالله اوسطی متهم ردیف پنجاه و نهم این پرونده است. وی قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به فعالیت خود در تشکیلات ادامه داده و در تمامی مراسمات و تجمعات غیرقانونی گروهک، شرکت می‌کند.

وی ادامه داد: اوسطی در فاز نظامی، مسلح به سلاح کمری و سیانور بوده و نقش موثری در نقل و انتقال سلاح و مهمات و همچنین اختفای اعضای تیم‌های تروریستی منافقین در خانه‌ی تیمی خود، داشته است. او در سال ۶۱، از کشور متواری و مدتی در اروپا برای منافقین به فعالیت می‌پردازد. متعاقباً متهم در سال ۱۳۶۴ به عراق اعزام و در یگان‌های نظامی نفاق، سازماندهی می‌شود.

وزیری بیان کرد: اوسطی در عملیات‌های متعدد گروهک، علیه جمهوری اسلامی ایران شرکت داشته و در یکی از این عملیات‌های تروریستی به نام راهگشایی، بر اثر برخورد با مین، از ناحیه‌ی پا دچار آسیب می‌شود. او معاون تیم تروریستی راهگشا و تسهیل کننده‌ی قاچاق اسلحه و مهمات برای حمله‌ی نظامی- تروریستی به مرز‌های ایران، مسئول خرید برای یکی از بخش‌های شاخه‌ی نظامی در بغداد و مسئول حفاظت و انتظامات ورودی ستاد تبلیغات بود و هم اکنون به عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، در اروپا مستقر است.

مسئول تشکیلات منافقین در رومانی محاکمه شد

نماینده دادستان با اشاره به اینکه فاطمه آدرسی متهم ردیف ۶۰ در دادگاه منافقین است، خاطرنشان کرد: او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب گروهک شده و تحت مسئولیت صادق صوفیزاده، به عنوان مسئول قسمتی از تشکیلات در خرم آباد انتخاب می‌‌شود. +وی در ادامه به فرانسه و سپس به مقر منافقین در عراق اعزام می‌شود. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

منافقین پاسخ به عفو در دادگاه را چگونه می‌دهد؟

وزیری بیان کرد: مصطفی آسیفی متهم ردیف ۶۱ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هوادار گروهک منافقین شده و در راهپیمایی‌ها و درگیری‌های محلی و شهری شرکت می‌کند. وی که سابقه شرکت در فاز نظامی تشکیلات در برهه بعد از ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ را نیز داشته، در سال ۱۳۶۱ دستگیر و به پنج سال حبس محکوم می‌شود. 

وی افزود: آسیفی پس از گذراندن دو سال از مجازات خود، آزاد شده و در سال ۱۳۶۶، مجدداً به گروهک وصل و در همان سال از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق می‌پیوندد. این موضوع نشان می‌دهد منافقین پاسخ به عفو را با عضویت در جوخه ترور داده است.

وزیری گفت: آسیفی به زعم گروهک، در سال ۱۳۷۲، جزو اولین مسئولان تیم‌های تروریستی بوده که مبادرت به عملیات نامنظم کرده است. همچنین متهم در سال ۱۳۸۰، مسئولِ عملیات در منطقه جنوب بوده و تیم‌های عملیاتی- تروریستی را سازماندهی می‌کرده است. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

چه کسی از سرنوشت منافقین سر به نیست شده خبر دارد؟

وی افزود: فاطمه بنی جمالی متهم ردیف ۶۲ در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. او از اعضای هیئت اجرایی گروهک منافقین و یکی از ۱۲ نفرِ اولِ شورایِ رهبریِ تشکیلات است که پس از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ از کشور متواری شده و در سال ۱۳۶۴ به همراه منافقین به عراق می‌رود. وی در سال ۱۳۷۳، در کنار مریم رجوی، در فرانسه به سر برده و مدتی نیز در انگلیس بوده است.

نماینده دادستان گفت: بنی جمالی به علت اینکه مسئولِ به اصطلاح امداد تشکیلات بوده و تمام امور مربوط به پزشکی، زیر نظر وی انجام می‌شده لذا از سرنوشت واقعی بسیاری از منافقین سر به نیست شده، اطلاع دارد.
 وی در حال حاضر، مسئول امداد و زیر مجموعه فرشته یگانه است. البته تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

وزیری در تشریح سربه نیست شدن منافقین گفت: سر به نیست شدن آن ها به این معنا است که زمانی که عضو گروهک می خواست از گروهک جدا شود و به کشور بازگردد، فرد یا زیر شکنجه و یا با شلیک گلوله از سوی سازمان کشته می شد، در مرحله مقدماتی شهادت های اعضای جدا شده گروهک تروریستی و اسنادی که به آن اشاره شده همه بر این ادعای بنده دلالت دارد.

وی ادامه داد: یک اقدام دیگری که انجام می دادند اگر این فرد را نمی توانستند از پای در بیاورند موقع فرار به آن ها شلیک می کردند و یا او را به استخبارات عراق تحویل میدادند. اکنون خانواده هایی داریم که از اعضای این گروهک تروریستی هستند و از او بی خبر هستند. 

وی ادامه داد: سال ۲۰۰۶ از وزارت امور خارجه آمریکا گفت: بر اساس مدارکی که پس از سقوط صدام به دست آمده، مجاهدین از سال ۹۹ تا ۲۰۰۳ میلادی میلیون ها دلار پول از صدام دریافت نموده که برای برنامه ریزی و انجام عملیات تروریستی صرف شده است. همچین فیلمی که صدام کیف های پول را به رهبران مجاهدین خلق تحویل میدهد و فیلم هایی که اعضای منافقین در حال آموزش هستند نیز موجود است.

وی گفت: محمود بنی‌هاشمی متهم ردیف ۶۳ پرونده است. او در زمان طاغوت، در رسته مهندسی ارتش بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال‌های ۱۳۵۹ لغایت ۱۳۶۰، به صورت گسترده‌ای به فعالیت مجرمانه در راستای اهداف گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد. به همین سبب نیز، در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۶۰ دستگیر و به سه سال زندان محکوم می‌شود. او پس از آزادی، از کشور متواری و ابتدا به فرانسه و سپس به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود. مشارالیه یکی از بازجو-شکنجه‌گران گروهک بوده که در حال حاضر در آلبانی فعالیت دارد. 

وی افزود: از جمله دیگر اقدامات او می‌توان به آموزش نفرات جدیدالورود به شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین در حوزهی سوژه زنی و خمپاره اندازی اشاره کرد. او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره  A-۱۷۹/۱-۲۰۰۴ است.

وزیری ادامه داد: اسدالله بهرامی متهم ردیف ۶۴ پرونده است. او که در سال ۱۳۵۹ جذب گروهک تروریستی منافقین شده بود، در تاریخ یکم ابان ماه سال ۱۳۶۰ به دلیل اقدامات مجرمان‌های از قبیل پخش اعلامیه، جمع آوری کمک مالی برای گروهک مذکور و غیره، بازداشت شده، ولی پس از ۲۰ روز، با سپردن تعهد آزاد می‌شود. در ادامه و در سال ۱۳۶۲، او  مجدداً به دلیل تهیه خانه تیمی برای عناصر تروریست، جاسازی سلاح و مهمات در خانهی مذکور و همچنین تهیه مدارک جعلی، بازداشت شده و پس از طی مراحل قضایی، به مجازات سنگینی محکومیت می‌یابد لکن این بار نیز مشمول رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی شده و پس از برخورداری از عفو، مجازاتش به ۱۰ سال حبس تقلیل یافته و در نهایت در سال ۱۳۶۹ از زندان آزاد می‌شود. او  با عدم تنبه، در سال ۱۳۷۶ به منظور پیوستن به گروهک تروریستی منافقین، از کشور متواری شده و پس از الحاق به تشکیلات مذکور، در یگان رزم نفاق سازماندهی می‌شود.  او طی سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰، در عملیات‌های متعدد خمپاره زنی به مراکز حساس کشور شرکت داشته و همچنین مربی شهرشناسیِ تیم‌های تروریستی عازم به داخل کشور نیز بوده است.

وی افزود: علیرضا بهرامی متهم ردیف ۶۵ پرونده است. او با استماع رادیوی منافقین، با گروهک موصوف آشنا شده و در سال ۱۳۷۱، به دلیل همکاری با این تشکیلات تروریستی، دستگیر و پس از تحمل یک سال حبس، نهایتاً در سال ۱۳۷۲ آزاد می‌شود. مشارالیه پس از آزادی، به خدمت سربازی اعزام شده و در اواخر سال ۱۳۷۵، از طریق مرز‌های جنوب کشور، به صورت غیرقانونی به عراق رفته و به منافقین ملحق می‌شود.  او  در یکی از مراکز نفاق، کلیه آموزش‌های تیم‌های تروریستی را طی کرده و در خرداد سال ۱۳۷۷، برای مأموریت به تهران اعزام و در عملیات‌های تروریستی متعددی شرکت می‌کند که از جمله می‌توان به اعزام به منظور بمب‌گذاری در یکی از دادگاه‌های تهران و همچنین خمپاره زنی به ستاد مرکزی سپاه در تهران اشاره کرد؛ که بلافاصله بعد از هر عملیات، مجدداً به عراق باز می‌گردد.

نماینده دادستان گفت: منافقین در سه بخش نشریه مجاهد (منافق)، رادیو منافق و سیمای منافق فعال بوده اند.در دهه هفتاد برخی اعضای گروهک که از تشکیلات جدا شده بودند به وسیله کد‌هایی که در رادیو منافقین ارسال می‌شد دوباره بازیابی شده و جذب تشکیلات می‌شدند. در برخی مواقع نیز از رادیو برای ارسال رمز عملیات‌های تروریستی استفاده شده است.

*  پاک نژاد متهم ردیف ۶۶ 

وی افزود: عزیزالله پاک نژاد متهم ردیف ۶۶ پرونده است. او قبل از انقلاب به فعالیت‌های کمونیستی اشتغال داشته و در ادامه و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کماکان به همکاری خود با چریک‌های فدایی-اقلیت، ادامه داده و پس از مدتی به خارج از کشور متواری می‌شود. او بعد از تاسیس شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، به عنوان عضوی از شورا، با گروهک تروریستی منافقین همکاری داشته و در حال حاضر نیز ساکن پاریس است. عزیزاله پاک‌نژاد تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۷۵/۶ - ۲۰۰۲ است.

* مهرافروز پیکرنگار عضو تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی

وی افزود: مهرافروز پیکرنگار متهم ردیف ۶۷ پرونده است. او پس از عزیمت به کشور انگلیس، به عضویت انجمن دانشجویان فریب خورده، وابسته به گروهک تروریستی منافقین در شهر نیوکاسل در آمده و در سال ۱۳۶۱، در حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، شرکت می‌کند. او از عناصر کادر مستقر در اروپا و عضو کمیسیونی در تشکیلات تروریستی موصوف بوده که به سیاهنمایی علیه جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول تشکیلات نفاق در بلژیک، مسئول تشکیلات نفاق در انگلیس و عضویت در کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت. او در مشارکت با ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

در آن اقدام تروریستی، اصغر رئیس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می‌شود.
همچنین او  جزو دستگیرشدگان مورخ ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ نفرات نفاق، به اتهام کلاهبرداری سازمان یافته، از سوی پلیس فرانسه نیز است و تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۳۰/۶-۲۰۰۲ است.

* حاج خانیان ضلع سوم شهادت شهید اسداله لاجوردی

نماینده دادستان افزود: مریم حاج خانیان متهم ردیف ۶۸ پرونده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل فعالیت تشکیلاتی دستگیر لکن به علت تظاهر به توبه، مشمول تخفیف واقع شده و به پنج سال حبس محکوم می‌شود. متعاقباً در سال ۱۳۶۵، او  به پاکستان گریخته و به منافقین ملحق می‌شود. او سپس در پایگاه بابائی کویته‌ پاکستان، آموزش‌های لازم را فراگرفته و به عراق اعزام می‌شود. مریم حاج خانیان در سال ۱۳۷۰، به عضویت شورای مرکزی نفاق و در سال ۱۳۷۴ به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت درمی‌آید. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول و افسر ارشد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین، افسر ستاد داخله برای مقطعی و فعالیت تشکیلاتی در مازندران در مقطع فاز نظامی گروهک.   

مریم حاج خانیان در مشارکت با مهرافروز پیکرنگار و ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

 احمد حنیف‌نژاد عوامل اصلی ترورِ شهید بهشتی نژاد

وی افزود: احمد حنیف‌نژاد متهم ردیف ۶۹ پرونده است. در سال ۱۳۴۶، توسط برادرش محمد (بنیان‌گذار و سرکرده ی اولیه گروهک تروریستی منافقین)، جذب تشکیلات می‌شود. 

وزیری گفت: او در حال حاضر، عضو کادر مرکزی و مسئول گزینش گروهک منافقین است. احمد حنیف‌نژاد، یکی از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید سید محمدحسن بهشتی نژاد و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. 

وی ادامه داد: در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال ۱۳۶۰، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه دادن نامه، به سمت او شلیک می‌کنند که منجر به قتل عمد (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می‌شوند. او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۳/۶-۲۰۰۲ است.

* پرویز خزایی متهم ردیف ۷۰ 

نماینده دادستان بیان کرد: پرویز خزایی متهم ردیف ۷۰ پرونده است. او پس از پیروزی انقلاب، جذب منافقین شده و در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۶۱، ضمن حضور در تلویزیون نروژ، پناهندگی خود را اعلام می‌‌کند. او سپس عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت شده و ضمن شرکت در جلسات مختلف به عنوان مدعو و سخنران و همچنین در حوزه تهیه مقاله، انجام مصاحبه و شرکت در برنامه‌های گروهک، به فعالیت در راستای اهداف این تشکیلات تروریستی می‌پردازد. او به موازات اقدامات فوق و به رغم اقامت در نروژ، به کشور آلبانی نیز تردد داشته و به صورت مستمر، امور مربوط به عناصر گروهک تروریستی منافقین را در حوزه‌های مختلف پیگیری می‌کند.

در ادامه قاضی ضمن اعلام تنفس گفت: ادامه قرائت کیفرخواست و نام متهمین هفته آینده سه شنبه ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول