اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  توپ و تور

مرادی: باید مراقب ظرفیت‌هایی مثل معروف باشیم و او را نسوزانیم

سرپرست جدید فدراسیون والیبال گفت: معروف یک ظرفیت بی بدیل برای آینده والیبال است اما نباید نیروهای این چنینی را بسوزانیم و باید تصمیمی درست بگیریم.

مرادی: باید مراقب ظرفیت‌هایی مثل معروف باشیم و او را نسوزانیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان 14 آذرماه در حکمی وحید مرادی را به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال منصوب کرد. بر این اساس و با توجه درخواست رسانه‌ها وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال امروز یکشنبه 19 آذرماه در نشست خبری ضمن ارائه برنامه‌های این فدراسیون به سووالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد.

مرادی در ابتدا اظهار داشت: در ابتدا به رسم ورزشی‌ها و ادب باید تشکر و قدردانی کنم از رحمات 17 ساله دکتر داورزنی در فدراسیون والیبال که موفقیت‌های درخشان و چشمگیری به جای بگذارند. بعد از زحمات زنده یاد یزدانی خرم که ایشان بذری را در این رشته کاشتند و تحولی ایجاد کردند، این پرچم به داورزنی سپرده شد و ایشان نیز والیبال ایران را در سطح جهان مطرح کرد. والیبال تنها رشته ورزشی کشورمان است که در سطح جهان مطرح و این موضوع اهمیت این رشته را دوچندان می‌کند. در چند ماه گذشته گمانی زنی‌ها برای رفتن و یاماندن داورزنی بود که منتظر تصمیم نهایی وزارت ورزش و جوانان شدیم که با تمهیدات لازم این اتفاق افتاد.

در بخش سوالات خبرنگاران ابتدا جمشید حمیدی کارشناس و خبرنگار باتجربه والیبال گفت: نیم قرن با والیبال همراه بودیم و فراز و فرودهای زیادی را طی کردیم. این ورزش بیش از 100 سال در ایران قدمت دارد و بخش عمده موفقیت‌های ما در والیبال توسط دکتر داورزنی رخ داده اما این ورزش این روزها حال خوبی ندارد. کارهایی که انجام می‌دهید مهم است که مورد پسند مردم باشد. به عنوان ریش سفید چند پیشنهاد دارم. ساختار فدراسیون والیبال نیازمند تغییر است و خودمحوری در هیچ بخشی از این فدراسیون وجود نداشته باشد. هرکس وارد این مجموعه می‌شود آن را خانه پدری خودش بداند. جذب اعتماد در این فدراسیون بسیار مهم است. بی اعتمادی طی سال های اخیر ریشه دوانده است. حال ناخوش کنونی را به روزگار خوش تبدیل کنید. می توانیم ده بازیکن جوان معرفی کنیم که می‌توانند تحت پوشش فدراسیون تبدیل به ستاره‌های بزرگ شوند. بهنام جلوه کاپیتان سابق تیم ملی  یکی از بزرگان والیبال دچار بیماری سرطان شده و باید دستی به سر و روی کسانی که روزگاری زحمت کشیدند، کشید.

مرادی در پاسخ به این پیشنهادات گفت: به نکات درستی اشاره کردید. ساختار فدراسیون به نوعی خواهد بود که امور اداری روان تر انجام شود. استفاده از نیروهایی که کاربلد هستند و در این رشته ورزشی اهلیت دارند مدنظر است. افرادی که در بخش اداری کار می کنند بیشتر توانایی های مدیریتی شان مدنظر است و اگر به زیور تخصص هم منور باشند که نور الانور است. این موضوع جزء برنامه های فدراسیون والیبال است و امیدوارم دست به دست هم دهیم که همه بتوانیم به کشور عزیزمان به ویژه والیبال خدمت کنیم.

 نتایج تیم ملی براساس اشتباهاتی بود

وی افزود: در مراسم معارفه و تکریم دیروز هم گفتم که فدراسیون والیبال در سال گذشته 8 تیم ملی در بخش های مختلف داشت 4 تیم در بخش بانوان و 4 تیم در بخش آقایان که تیم زیر 16 سال قهرمان آسیا شد و نوجوانان نائب قهرمان جهان شد و تیم جوانان ایتالیا را شکست و قهرمان جهان شد. در بخش بزرگسالان دچار ناکامی مقطعی شدیم و اگر تیم تنها نتیجه را واگذار می کرد و بازی خوبی داشت حس ناکامی ایجاد نمی‌شد. نتایج براساس اشتباهاتی بود که پیش آمد و می توانستیم نتایج بهتری داشته باشیم.

رنکینگ 15 به معنای سقوط پتانسیل والیبال نیست

سرپرست فدراسیون والیبال تاکید کرد: چند عامل دست به دست هم داد تا رنکینگ ما به 15 نزول کند. این به معنای سقوط پتانسیل والیبال نیست. امروز پشتوانه سازی قابل توجهی در والیبال صورت گرفته است و ولاسکو هم به این موضوع اشاره کرده بود که ایران دارای پشتوانه های قوی در والیبال است. مردم امیدوار باشند که فرزندان‌شان خواهند درخشید و والیبال به روزهای طلایی خود باز می‌گردد. در خصوص فردی که اشاره کردید هم آرزوی سلامتی برای همه انسان ها به ویژه تمام ورزشکاران داریم و ما هم هر کاری که بتوانیم انجام وظیفه خواهیم کرد.

اولویت کاری فدراسیون انتخاب سرمربی تیم ملی است

سرپرست فدراسیون والیبال در بیان مهمترین اولویت های کاری خود در فدراسیون، گفت: اولویت نخست فدراسیون والیبال انتخاب سرمربی برای تیم ملی بزرگسالان است. همه کارشناسان معتقد هستند که با رده بندی فعلی ایران و شرایط امتیازی، والیبال ایران شرایط مساعد برای سهمیه المپیک ندارد و کار بسیار سختی پیش رو داریم. البته وظیفه ما تلاش است و هر آنجه از دستمان برآید، باید انجام دهیم. از پیش باخته نباشیم. بنابراین انتخاب سرمربی و کادر همراه از اولویت های فدراسیون است.

توتولو، آلکنو، بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی هدایت تیم ملی

وی با بیان این‌که تا کنون با بیش از 15 مربی برجسته والیبال جهان مذاکره کردیم و دو گزینه ایرانی نیز مدنظر فدراسیون هست، تصریح کرد: در دو نشست کمیته فنی نیز این موارد را مطرح کردیم، البته به نظر می رسد باید کمیته فنی نیز ساماندهی شود و شورای مشورتی را ایجاد کنیم تا نظرات کارشناسان را مد نظر قرار دهیم. در مجموع در این بخش گمانی زنی های متعددی صورت گرفته و از این 15 نفر، تعدادی گرفتار هستند و امکان همکاری ندارند، برخی تا پایان المپیک پاریس قرارداد دارند، برخی مناسب نبودند و در نهایت چهار گزینه باقی ماند.  تلاش ما این است که تا بهمن ماه با گزینه مورد نظر به توافق برسیم و کارش را شروع کند. توتولو، آلکنو، بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما هستند و ما به استفاده ترکیبی از آنها هم فکر می‌کنیم. من به شخصه این موضوع را به کمیته فنی واگذار می‌کنم. برخی از کاندیدهای نهایی برنامه مفصلی دارند که بسیار مهم است. مربیان حرفه‌ای برنامه دارند و همه چیز شفاف است. امیدوارم که بهترین انتخاب را داشته باشیم. تلاش داریم تا قبل از پایان سال این پروسه به نتیجه برسد و کار سرمربی جدید در سال آینده شروع شود.

وی ادامه داد: بازیکنان زیادی از ایران در خارج از کشور فعال هستند و سرمربی باید همه آنان و بازیکنان داخل را رصد کند تا بهترین‌ها با اولویت جوانگرایی برای عضویت در تیم ملی بزرگسالان انتخاب شوند.

 

قرار نیست تنها به انتخابات بپردازم

در ادامه خبرنگاری خطاب به مرادی گفت: با صحبت هایی که شده تصورم این بود که شما باید بیشتر درباره سرپرست بودن صحبت کنید اما روند به گونه ای در نشست خبری پیش رفت که گویا رئیس فدراسیون این جا نشسته است و قرار است تا المپیک فدراسیون را اداره کنید یا این که به زودی انتخابات برگزار شود. اولویت اول سرپرست برگزاری انتخابات است. خواسته وزارت ورزش از شما چیست؟

مرادی در پاسخ به این پرسش گفت: وظیفه من این است که حتی اگر چند هفته و چند ماه سرپرست باشم به نوعی ریل گذاری کنم که نفر بعدی راحت‌تر به کار خود ادامه دهد. قرار نیست تنها به انتخابات بپردازم و باید از روزها به درستی بهره برد چون کارهای فدراسیون زیاد است. تمایل فدراسیون این است که در موعد مقرر مجمع خود را برگزار کند و کارها رسمی‌تر پیش برود. سرپرست همان وظایف رئیس فدراسیون را برعهده دارد.
 
از تجارب داورزنی استفاده خواهیم کرد

وی در خصوص بازنشستگی‌اش توضیح داد: به دلیل سابقه ای که در ورزش دارم برخی دوستان تصور دارند که من بازنشسته هستم اما خیر متاسفانه این طور نیست و هفته قبل پیگیر کار بازنشستگی خود بودم به دلیل اختلافاتی که با بخش حقوقی وزارت ورزش داشتم به دنبال بازنشستگی بودم و با این حکم قرار شد طی ماه‌های آینده به این موضوع رسیدگی شود.

در ادامه خبرنگار دیگری با اشاره به موفقیت‌های فدراسیون والیبال تصریح کرد: وقتی از والیبال تعریف می کردیم برخی دید ما را کوتاه می دیدند هرچند هر فدراسیونی هرچند ایده آل باید برای بهبود تلاش کند. از کم کارترین اتاق‌ها تا پرکارترین آن نشان می دهد حضور فدراسیون والیبال یک نعمت است و امیدوارم قدردان حضور همکارانم در این نشست باشید چون هیچ گاه چنین جمعی با این حجم سابقه ندیدم. اگر طی 6 ماه انتخابات را برگزار کنید به زمان المپیک خواهد خورد. لطفا در این خصوص بیشتر توضیح دهید.

یا باید در دهه سوم اسفند انتخابات را برگزار کنیم یا فرآیند مجددا تکرار شود

مرادی در پاسخ گفت: درباره انتخابات و شیوه کار فدراسیون یا باید در دهه سوم اسفند انتخابات را برگزار کنیم چون اعتبار ثبت‌نام‌ها که 6 ماهه است را باید رعایت کنیم یا این که این فرآیند مجددا تکرار شود که بستگی به نظر وزیر محترم ورزش دارد و قرار شده در این مورد نشست دیگری داشته باشیم و وزارت تصمیمش را به ما اعلام کند. چه بتوانیم انتخابات را در سه ماه آینده برگزار یا بعد المپیک برگزار کنیم روند رو به صلاح خواهد بود که والیبال صدمه نخورد. در خصوص داورزنی خیلی دلم می خواهد ورزش ما به سمتی برود که نگویند ورزشی‌ها خوش استقبال و بد بدرقه هستند هیچ کس نمی تواند بگوید کار کسی بدون خطا است اما خروجی کار را که نگاه کنید می بینید که تلاش ها اثرگذار بوده و والیبال در سطح جهان مطرح است که مدیون زحمات داورزنی است.

سرپرست فدراسیون والیبال ادامه داد: وی شناخت عمیقی از والیبال ایران و جهان دارد و فدراسیون همواره از تجارب او استفاده خواهد کرد البته این به معنای شباهت شیوه مدیریت من با او نیست و همیشه اختلاف نظرهایی در شیوه اعمال مدیریت داشتیم اما از تجارب وی بهره خواهیم گرفت. داورزنی کاندیدای ریاست فدراسیون آسیا هستند و امیدوارم به یکی از این جایگاه هایی که حقشان است دست یابند و نماینده شایسته ای از ایران در آسیا داشته باشیم.

 

تغییرات خاصی در فدراسیون والیبال نخواهیم داشت

مرادی در پاسخ به پرسشی درباره تغییر و تحولات در مدت دوره سرپرستی ایشان در فدراسیون والیبال، گفت: سرپرستانی تغییرات ایجاد می کنند که توانایی لازم را ندارند، نگاه من اینگونه نیست. باید شرایط را بدون تنش پیش ببریم. به دنبال تغییرات در حوزه ستادی و هیات ها نیستم. البته تعدادی از هیات‌ها با سرپرست اداره می شوند که اگر در این مدت فرصت باشد باید مجامع انتخاباتی طبق روال قانون انجام شود. فدراسیون والیبال روال کار خود را بدون حاشیه جلو خواهد بود و باید همت برای سرافرازی والیبال ایران باشد.

سرپرست فدراسیون والیبال درباره شرکت در انتخابات آینده فدراسیون به عنوان نامزد تصدی کسب ریاست و مغایرت این موضوع با قانون، گفت: قانونی مبنی بر این‌که سرپرست نمی تواند در انتخابات شرکت کند وجود ندارد. این موضوع یک دیدگاه است که وزارت ورزش و جوانان هم با آن موافق است و این رویه را نمی پسندند. وزیر ورزش و جوانان نیز در ابلاغ‌های سرپرستی فدراسیون ها این موضوع را اعلام می‌کند و بنده هم نیز علاقمند به شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدای ریاست نیستم.

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد ادامه دهنده مسیر داورزنی در والیبال هستید؟ تاکید کرد: برنامه ها و کارهای داورزنی درست بوده و اشتباه نبوده است. ایشان زحمات زیادی برای والیبال کشیده و شیوه اعمال مدیریت صحیح بوده که والیبال ایران در جهان پیشرفت کرده است. از نظرات داورزنی استفاده می‌کنیم اما شاید در تصمیم‌گیری های مدیریتی تفاوت‌های با هم داشته باشیم. در مجموع قرار نیست که تغییرات عمده ایجاد کنیمد و زحمات داورزنی را نادیده نخواهیم گرفت.
 
باید مراقب ظرفیت‌هایی چون سعید معروف باشیم

در ادامه یکی از خبرنگاران خطاب به مرادی گفت: داورزنی گویا دوست داشتند که سعید معروف مربی شود اما شما گویا ترجیح می دهید سرمربی خارجی داشته باشید که سرپرست فدراسیون والیبال اظهار کرد: یکی از گزینه سعید معروف بود و هست و داورزنی علاقه داشتند این فرصت مجدد به یک مربی ایرانی داده شود و اختلاف نظرهایی در این باره داشتیم. معروف یک ظرفیت بی بدیل برای آینده والیبال است اما نباید نیروهای این چنینی را بسوزانیم و باید تصمیمی درست بگیریم. کمیته فنی باید در این حوزه صحبت کند و زوایای مختلف دیده شود. تیم ملی یک بار تجربه مربی ایرانی را داشته و اگر الان بخواهد تصمیمی بگیرد باید درست باشد که والیبال صدمه نبیند در عین حال باید مراقب ظرفیت هایی چون سعید معروف باشیم. تصمیم در این خصوص به بعد از جلسه کمیته فنی موکول خواهد شد. تا به حال صحبت مستقیمی با معروف نداشتم و مایلم صحبتی با او داشته باشم. معتقدم سعید معروف با دو عنوان بازیکن و مربی امکان کمک به تیم ملی را دارد اما بستگی به تصمیم کمیته فنی دارد.

 

*یکی از استعدادهای درخشان تیم ملی جوانان در تیمی حضور دارد که کمکی به او نخواهد کرد

وی در ادامه در واکنش به گفته یکی از خبرنگاران مبنی بر تهی نبودن لیگ برتر والیبال گفت: تعداد زیادی از بازیکنان ما خارج از کشور هستند و نمی‌توان آن را کتمان کرد اما این به معنای تهی بودن لیگ ما نیست و بازیکنان با استعداد حاضر در لیگ حتما مورد توجه فدراسیون هستند و به دنبال پرورش این بازیکنان هستیم. البته تصمیمات فردی بازیکنان هم بسیار حایز اهمیت است و در حال حاضر یکی از استعدادهای درخشان تیم ملی جوانان در تیمی حضور دارد که کمکی به او نخواهد کرد. فدراسیون هم توجه لازم را به بازیکنان دارد.

 یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: موسوی و عبادی پور دو بازیکن کلید تیم هستند اما حواشی تیم ملی پس از انتخابی المپیک بیشتر به چشم آمد چه برنامه ای دارید که این حواشی وجود نداشته باشد.

اختلاف نظر در ورزشکاران هر رشته‌ای وجود دارد

مرادی پاسخ داد: ما این برداشت را نداریم و دوستانی که در سطح قهرمانی حضور داشته اند می‌دانند اختلاف نظر در ورزشکاران هر رشته‌ای وجود دارد اما رفاقت آنها با این اختلاف نظرها از بین نمی‌رود. وقتی موسوی وارد تیم ملی شد اولین عکس العمل را عبادی پور داشت که گفت باید موسوی کاپیتان شود. موسوی از بزرگان والیبال است و عبادی پور هم دریافت کننده قدرتی فوق‌العاده‌ای است و هنوز به عنوان یک بازیکن تاثیرگذار تیم ملی روی او حساب می‌کنند. وظیفه سرمربی تیم ملی است که بازیکنان را در جهت گرفتن امتیاز بیشتر همراه کند.

کمیته مشورتی برای تصمیمات مهم تشکیل می‌شود

سرپرست فدراسیون والیبال درباره ترکیب کمیته فنی و احتمال تغییر فهرست 15 نفره سرمربیان پیشهادی، گفت: کمیته فنی سابق و یا کمیته مشورتی آینده در انتخاب سرمربیان نقشی نداشت، بلکه نفرات از سوی فدراسیون بررسی و پیشنهاد به کمیته فنی بود که به بحث گذاشته شد و در نهایت چهار گزینه خارجی و دو ایرانی انتخاب شدند. کمیته مشورتی با تعدادی از اعضای کمیته فنی و شاید چند نفر جدید تشکیل می‌شود. به دنبال نمایش نیستیم باید نفراتی در این کمیته حضور داشته باشند که کارشناس باشند و علم به روزی داشته باشند. با دیدگاه‌های فنی در نشست ها شرکت کنند و در نهایت نیز مسئولیت کار خود را نیز بپذیرد.

 شانس زیادی برای المپیک نداریم اما نمی‌توانیم از الان تسلیم شویم

مرادی درباره آرمان‌های آینده والیبال و اهداف مدنظر او در دوران سرپرستی فدراسیون گفت: مهمترین موضوع فعلی بازی های المپیک 2024 پاریس است و کار بسیار سختی در پیش داریم، شانس زیادی نداریم اما نمی توانیم از هم اکنون تسلیم شویم. این موضوع در مذاکره با سرمربیان پیشنهادی یک محور مهم است. نشستن روی نیمکت تیم ها در المپیک نیز یکی از اهداف مربیان جهان است و آنها برای رسیدن به این هدف حتما از تمامی توانایی خود استفاده خواهند کرد.

وی درباره اختلافات موسوی و عبادی‌پور و موضوع کاپیتانی تیم ملی گفت: در نخستین جلسه تمرینی تیم ملی که سید حضور داشت، عبادی‌پور پیشنهاد کاپیتانی برای سید داد که در ورزش این موضوع یک اصل رفتاری است، باید به پیشکسوت احترام گذاشت. پیشنهاد من دامن نزدن رسانه‌ها به موضوعات مبهوم است زیرا احتلافات را زیاد می کند. باید در مسیر افزایش دوستی ها حرکت کنیم. عبادی پور و موسوی ظرفیت های والیبال ایران هستند که باید در مسیر درست از آنها استفاده کنیم.

برای سرمربی به دنبال قرارداد پنج ساله هستیم

 مرادی درباره نحوه قرارداد با سرمربی جدید پس از انتخاب گفت: برای سرمربی به دنبال قرارداد پنج ساله هستیم که یک سال با اضافه دو و دو سال باشد. برای شناخت توانایی سرمربی این موضوع لازم است که آیا می تواند به والیبال ایران کمک کند، برخی مربیان توانایی زیادی دارند اما شاید در تیم ملی ایران موفق نباشند. بنابر این اگر مربی کارش را درست انجام داد، تمدید می شود.
 
باید مسوولیت‌ها در فدراسیون توزیع شود

مرادی در پاسخ به این گفته زکی‌زاده یکی از خبرنگاران والیبال که گفته های سرپرست جدید شبیه افرادی است که با ذکر رفاقت با رئیس پیشین و ادامه مسیر او آمدند و در ادامه به یکباره مسیر تغییر دادند، گفت: خداوند توفیق دهد که امکان جامه عمل پوشاندن به گفته‌هایمان را بیابیم. در عمر ورزشی‌ام کسی سراغ ندارد که من این گونه رفتار کرده باشم. در مقطعی مشاور و بعد نائب رئیس فدراسیون شدم و همواره داورزنی به اختلاف نظرهای مدیریتی‌مان اشاره می‌کرد اما به دنبال این نیستم که بگویم رئیس پیشین اشتباه رفته و مسیر دیگری را طی کنم. داورزنی را به عنوان مدیری که زحمت کشیده قبول دارم. او زحمت زیادی برای والیبال کشیده و اگر امروز نیست نمی‌توانیم به خدمات وی چشممان را ببندیم. اگر ایده مدیریتی داریم خیلی شفاف مطرح کنیم و در خصوص گردن گرفتن انتخاب سرمربی تیم ملی هم ما اهل گردن گرفتن هستیم اما این موضوع را به کمیته فنی موکول خواهیم کرد. این اختیار اگر داده شود مسولیت هم خواهند داشت اما مطمئن باشید بهتر از این سرمربیان پیدا نخواهد شد. باید مسوولیت‌ها توزیع شود و اگر راهنمایی لازم بود رئیس فدراسیون توصیه های لازم را ارائه دهد.

* درخواست میزبانی برای مسابقات قهرمانی جهان

مرادی همچنین در خصوص میزبانی‌هایی که فدراسیون والیبال پیش از این به FIVB ارائه داده است، تصریح کرد: به دلیل شرایط حاکم در دنیای سیاست مشکلاتی داریم و نمی‌توانیم ارتباط مالی داشته باشیم و والیبال ورد برگزار کننده مسابقات است و او به دنبال دریافت و جابه جایی پول است. به هر حال محدودیت‌هایی داریم که از دنیای سیاست متاسفانه به ورزش سرایت کرده است. امیدوارم شعار ورزش از سیاست جداست در دنیا دیده شود و رئیس کمیته ملی المپیک  این موضوع را مدنظر قرار  دهد. برای سال 2025 درخواست برگزاری مسابقات قهرمانی جهان را دادیم که امیدواریم تا آن زمان بخشی از مشکلات را حل کنیم و میزبانی‌هایی در سطح جهان داشته باشیم.

ملی‌پوشان دو مسئولیت اجتماعی و فردی دارند

سرپرست فدراسیون والیبال درباره تشکیل کمیته اخلاق و برخورد با بازیکنان خاطی، گفت: نباید فراموش کنیم که تیم ملی والیبال همانند دیگر تیم‌ها گروهی و انفرادی شامل جوانان این کشور هستند که در ایران بزرگ و تربیت شدند. برخی مواقع ممکن است رفتاری داشته باشند که با مسئولیت آن روز همخوانی نداشته باشد. هر ملی پوش باید بداند که دو مسئولیت اجتماعی و فردی دارد و رفتارهای نامناسب نباید در زمان پوشیدن پیراهن تیم ملی ظهور کند. شنیدیم که رفتارهای نامناسبی در تیم ملی پیش آمده است، به نظرم مسئولیت سرپرست کنترل این موارد است. به این موضوع هم توجه داریم که یک جوان شاید رفتارهای نامناسب داشته باشد که در شان بازیکن تیم ملی نیست، اما افرادی که در کادر فنی قرار می گیرند مسئولیت هدایتگری هم دارند.

وی در ادامه به حضور ولاسکو در ایران و هدایت تیم ملی اشاره کرد و گفت: ولاسکو در والیبال ایران تنها یک مربی نبود که تنها تاکتیک و تکنیک آموزش دهد، وی رعایت اصول خرفه‌ای و اخلاقی را نیز مد نظر قرار داشت. بنابر این از تمامی اعضای کادر فنی این انتظار وجود دارد که به این مسایل توجه کنند.

مرادی در پاسخ به پرسشی درباره والیبال زنان و برنامه‌هایش در این حوزه و امکان جذب سرمربی خارجی برای تیم ملی والیبال زنان گفت: روز گذشته جلسه ای بعد از معارفه با همکاران از جمله نایب رئیس بانوان داشتم. خانم محمدیان اختیار تام خواهد داشت و تصمیمات این پخش برعهده ایشان است. اگر نیاز به مشورت داشت حتما مطرح و من هم کمک خواهم کرد.

سرپرست فدراسیون والیبال تاکید کرد: ظرفیت زیادی در این بخش داریم. تجربه ناموفق در کمپدلی داشتیم و یکی از اختلافات مدیریتی من و داورزنی هم شاید این موضوع بود. الساندرا کار حرفه ای در والیبال جهان نداشت و بیشتر مربی آموزش والیبال پایه بود. در ارنج  و او تو مشکلاتی داشت که مناسب تیم ملی زنان ایران نبود. تیم ملی والیبال زنان ایران در مدت هدایت ایشان از رده پنجم به هشتم آسیا رفت. فدراسیون قصد بکارگیری مربی خارجی برای این تیم دارد اما تعداد افراد مناسب بسیار کم است. بنابر این اگر گزینه مناسبی پیدا کنیم حتما استفاده خواهیم کرد. پتانسیل بسیار بالایی در والیبال زنان داریم که نیاز به هدایت یک مربی خوب دارند. مذاکراتی با خانم محمدیان داشتیم که پس از جمع بندی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بخش خصوصی تمایل به سرمایه گذاری در والیبال دارد و آن ها به دنبال تعامل بیشتر با فدراسیون هستند. مرادی در پاسخ به این موضوع گفت: در چندین سالی که در ورزش حضور داشتم به کرات اشاره کردم که توسعه ورزش بدون حضور باشگاه‌های خصوصی اتفاق نخواهد افتاد. در بسیاری از کشورها باشگاه‌ها توسط مردم و با هزینه آن‌ها اداره می‌شوند و کار فدراسیون‌ها در کشورهای پیشرفته بسیار آسان‌تر است. باید به باشگاه های خصوصی توجه کنیم به ویژه آن‌ها که از جیب خود هزینه می‌کنند و باید به نیازهای آن‌ها توجه داشته باشیم. شورای لیگ باید به صورت واقعی تشکیل و نیازهای باشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین در خصوص سمت نائب رئیس فدراسیون والیبال اظهار کرد: من با حفظ سمت سرپرست فدراسیون شدم و اتاق نائب رئیس سرجای خود هست و دوستانی آمادگی برای کمک دارند که تشریف خواهند آورد. برای کمیته آموزش کاندیدهایی داریم اما بخش مهمی است و باید انتخاب درستی صورت گیرد.

مرادی در پایان ضمن تشکر از حاضران و دلسوزی‌شان خاطرنشان کرد: اصلا این ادعا را نداریم که همه کارهایمان درست است تقاضا دارم با نگاه دوستانه از ما انتقاد کنید. همه در یک کشتی نشستیم و مقابل هم نیستیم. امیدوارم کمک کنید که قدمی برای والیبال کشور برداریم.

محسن ترابی سرپرست دبیرکل فدراسیون، میلاد تقوی مشاور امور اجرایی و مهدی اسلامی خزانه‌دار فدراسیون والیبال نیز در این نشست حضور داشتند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول