اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

اقتصادی  /  اقتصاد بین الملل

نماینده حماس: دنیا بداند مردم فلسطین تا آخرین نفس در غزه می‌مانند

نماینده حماس در تهران ضمن قدردانی از میلیون‌ها نفری که در آمریکا، اروپا و سراسر جهان برای حمایت از فلسطین به خیابان‌ها آمدند، مهاجرت مردم شمال غزه به جنوب این منطقه را تکذیب و تأکید کرد: دنیا بداند که مردم فلسطین تا آخرین نفس در غزه خواهند ماند.

نماینده حماس: دنیا بداند مردم فلسطین تا آخرین نفس در غزه می‌مانند

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، خالد القدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با حضور در خبرگزاری فارس و دیدار با مسوولان خبرگزاری، به تشریح وضعیت شمال نوار غزه، عملیات زمینی رژیم صهیونیستی، نقش جبهه مقاومت در حمایت از غزه و ابعاد مقاومت مردم غزه ‌پرداخت.

‌القدومی ضمن رد مهاجرت بسیاری از اهالی شمال نوار غزه به جنوب این منطقه، گفت که صدها هزار آواره در اردوگاه‌ها ساکن هستند و «رژیم صهیونیستی هر چقدر هم که برای کشتار و آوارگی فلسطینیان غزه جنایت کند، آنها از وطن خود دست نمی‌کشند».

نماینده حماس در تهران‌ با تاکید بر اینکه «دشمن صهیونیستی از عملیات زمینی هیچ دستاوردی نخواهد داشت»، گفت: تنها دستاورد نظامی دشمن، محاصره بیمارستان‌ها بوده است و نیروهای مقاومت در شرایط اینچنینیِ جنگ خیابانی بهتر می‌توانند از فاصله صفر دشمن را متحمل تلفات جانی و تجهیزاتی کنند.

وی بر لزوم اعزام یک کمیته تحقیق بین‌المللی بی‌طرف به نوار غزه برای تحقیق درباره ادعاهای باطل رژیم صهیونیستی درباره وجود تونل‌ها و مقرهای نظامی نیروهای مقاومت در زیر بیمارستان‌های غزه تاکید کرد.

القدومی همچنین از‌ حزب الله لبنان، جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح یمن و مقاومت عراق در حمایت از مقاومت فلسطین در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی، قدردانی کرد.

مشروح این گفت‌‌وگو را در ادامه می‌×وانید

فارس: دکتر قدومی، با تشکر از حضور شما در خبرگزاری فارس، ما در رسانه‌های غربی می بینیم که ادعا می‌کنند مناطق شمالی نوار غزه از غیرنظامیان به طور کامل تخلیه شده است و رژیم اشغالگر هم موضوع آوارگی مردم غزه را تبلیغ می‌کند بخصوص که وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هم پیشنهاد داده است که مردم غزه به کشورهای جهان مهاجرت کنند، این موضوع را چگونه ارزیابی می کنید؟

القدومی: رژیم صهیونیستی یک رژیم آپارتاید و تبعیض نژادی است. در جواب پیشنهاد وزیر افراط‌گرای کابینه نتانیاهوی مجرم که می‌گوید عرب‌های غزه باید به کشورهای اروپایی بروند تا قضیه غزه حل شود، می‌گویم همان طور که نه آن نخست وزیر اسرائیل توانست به آرزوی خود درباره غرق شدن غزه در دریا برسد و نه شارون جنایتکار توانست کاری علیه ملت فلسطین انجام دهد، آنها مُردند و هلاک شدند و مردم غزه باقی ماندند و مقاومت ما در غزه باقی ماند. امروز هم ملت ما مقاوم، پیروز و قهرمان تا نابودی رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.

 

 

‌بیمارستان الشفاء در سال 1946 تاسیس شد یعنی قدمت این بیمارستان از عمر رژیم صهیونیستی هم بیشتر است. این گو‌اه بر ریشه داشتن ملت ما در سرزمین خود است و عزم خود برای بقای عزمتندانه و شرافتمندانه جزم کرده است، با وجود همه رشادت هایی که در نبرد آزادسازی و دفاع از مسجد الاقصی و مقدسات و برای دفاع از امنیت قومی امت اسلامی انجام داده است.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار شهروند در مناطق شمال غزه حضور دارند، قطعا رژیم صهیونیستی خانه‌های یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را تخریب و آنها را آواره کرده است؛ اما  حدود ۲۲۰ مرکز اسکان آوارگان چه در شمال غزه و چه در جنوب غزه وجود دارد که صدها هزار نفر در آنجا به سر می‌برند.

جنوب نوار غزه تنها ۱.۵ درصد از جغرافیای غزه مقاوم را شامل می‌شود، اسرائیل با بمباران‌ها و کشتار به دنبال ترساندن مردم و وادار کردن آنها به کوچ از شمال نوار غزه است. این رژیم بالای ۳۰ هزار تن مواد منفجره به روی غزه ریخته است که به طور تقریبی یعنی در هر کیلومتر مربع از مساحت غزه ۸۲ تن مواد منفجره ریخته شده تا یک جنگ ویرانگر و جنایتکارانه علیه غزه رقم بخورد که کشتار جمعی است.

 

 

* ایجاد گذرگاه امن توسط اسرائیل دروغ است

رژیم صهیونیستی به دروغ می‌گوید که مردم غزه از گذرگاه‌های امن برای رفتن به جنوب غزه استفاده کنند؛ اما می‌بینیم که بیشتر قربانیان و شهید و زخمی‌ها در اثر بمباران غزه در حین جابه‌جایی و آوارگی شهروندان رخ داده است؛ زیرا رژیم صهیونیستی در خصوص وجود گذرگاه‌های امن دروغ می‌گوید؛ برای مثال رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفاء اعلام کرد که یک کریدور امنیتی برای خروج آوارگان ایجاد کرده است، اما هنگامی که مردم شروع به بیرون رفتن و استفاده از این کریدورها کردند، سرنوشت آنها به شهادت ختم شد و ان شا الله این خون‌های پاک شهدا لعنت بر اسموتریچ و بن گویر و این ارتش جنایتکار صهیونیستی باشد که تنها برای کشتار کودکان و زنان و تخریب مساجد و کلیساها و بیمارستان‌ها و مدارس در غزه آمده است.

ارتش اسرائیل می‌داند که به دنبال هیچ مساله عادلانه‌ای نیست و می‌داند که یک رژیم اشغالگر در خاک فلسطین است، این رژیم می‌داند که ملت فلسطین محکم و استوار می‌ایستد و ریشه‌های آن در این سرزمین پاک و مبارک باقی خواهد ماند و با این تبلیغات و شایعاتی که ترویج می‌کند نمی‌تواند که مردم ما را از سرزمین خود محروم کند و به دنبال آواره کردن آنها باشد.

ما به جهان می‌گوییم که ملت فلسطین که حق دریافت کمک‌های انسانی و پزشکی را دارد و باید گذرگاه رفح به روی آن به طور کامل باز شود، به همسایگان و همه دنیا اطمینان خاطر می‌دهد که هرگز آواره نخواهد شد و هرگز از غزه مهاجرت نخواهد کرد و به امثال آوی دیختر(وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی) که گفت نکبت دیگری در سال ۲۰۲۳ در حال وقوع است، اجازه نخواهد داد این حرف را تکرار کند، بلکه محکم و پیروز در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.

فارس: رژیم صهیونیستی از دستاوردهای نظامی صحبت می‌کند که در واقع مانورهای زمینی بیش نیست، ارزیابی شما از وضعیت مقاومت و پایداری مردم غزه چیست؟

القدومی: در واقع رژیم صهیونیستی به دلیل شکستی که در هفتم اکتبر در نتیجه عملیات تاریخی و مبارک طوفان الاقصی متحمل شده است به دنبال توسل جستن به چیزی برای نجات از باتلاقی است که در آن گرفتار آمده است تا به جامعه صهیونیست ارائه دهد و خودش هم بتواند از محاکمه وینوگراد و رفتن به زندان نجات پیدا کند، وگرنه تاریخ سیاسی وی پایان خواهد یافت و بقیه عمر خود را باید پشت میله‌های زندان بگذراند.

نتانیاهو به دنبال دستیابی به یک دستاورد تخیلی است، ما عملیات زمینی اسرائیل را مانورهای زمینی و نه جنگ زمینی می‌خوانیم، زیرا اساسا اهداف این عملیات غیرواقعی است و اصلا به آن دست نخواهد یافت. اسرائیل مانورهای زمینی خود را در بیست و هفتم اکتبر آغاز کرد و البته آن شب‌، شب سختی بود. جریان برق، آب و اینترنت غزه به روی مردم فلسطین کامل قطع شده بود تا جهان شاهد جرایمی ارتکابی این رژیم اشغال‌گر نباشد.

حقیقتا تنها دستاورد نظامی ارتش جنایتکار صهیونیست‌ها در عملیات زمینی، محاصره بیمارستان‌ها و کشتار مردم و قطع برق بود، این رژیم هرگز نتوانسته به مواضع استحکامی مقاومت دسترسی پیدا کند و نتوانسته به مقابله با مقاومت برود. رژیم صهیونیستی از دهم نوامبر مرحله سوم جنگ را آغاز کرده است که مرحله جنگ شهری است‌. «جنگ شهری یا خیابانی همواره برای رزمندگان مقاومت و نیروهای استشهادی و مجاهدین ما مناسب است»؛ زیرا در این مرحله نبرد از فاصله صفر با دشمن انجام می‌شود و ظرفیت‌های الکترونیکی و فناوری ارتش دشمن صهیونیستی در این مرحله ناکام خواهد بود و همین کافی است.

* حال مقاومت خوب و با روحیه مناسب است

فارس: درباره آخرین وضعیت نیروهای مقاومت بفرمایید‌.

القدومی:
مجاهدین ما حتی با لباس ورزشی هم به میدان می آیند و احیانا لباس کاملی هم بر تن ندارند. آنها خمپاره‌های ضد زره یاسین 105 را با شجاعتی خارق العاده به دست گرفته‌اند و با اطمینان خاطر به سمت تانک مرکاوا دشمن می‌روند، تانکی که فخر ارتش رژیم صهیونیستی است و میلیون‌ها دلار ارزش دارد. این رزمنده می‌آید و بمب را می‌کارد  در حالی که لبخند بر لب دارد و بلکه می‌خندد، زیرا هیبت این ارتش رژیم صهیونیستی را در هم شکسته است که برخی به آن به دید ارتش شکست ناپذیر می‌نگریستند و در نهایت آن تانک منفجر می‌شود.

قوی‌تر و شجاع‌تر از این نیروی مقاومت، آن مجاهد بزرگی است که دوربین با خود دارد و با آرامش کامل از صحنه‌ها فیلم می‌گیرد گویی در یک مکان امن است، او‌ کنار برادران مقاومت حرکت می‌کند تا حقایق را ثبت و ضبط کند و مثل یک مرد دلیر بازمی‌گردد تا این دلاورمردی این شجاعت و این شرافت و عزت نیروهای مبارز ما را به تصویر بکشد. این‌ها مسئولیت کامل خود را برعهده گرفتند. از خداوند متعال می‌خواهیم که این غم را از سر آنها بردارد و شهدای آنها را مورد رحمت خود قرار دهد و مجروحین را شفا دهد، مجروحینی که از زیر آوار در حالی بیرون کشیده می‌شوند که تسبیح پروردگار را به جای می‌آورند  و از مقاومت شرف فلسطین می‌خواهیم که انتقام خون کودکان زنان و وطن خود را از دشمن بگیرد.

ما تاکید می‌کنیم که مقاومت خوب و محکم ایستاده است، امروز اگر ارتش دشمن صهیونیستی 600 تانک دارد از روز هفتم اکتبر تا سی و هشتمین و سی نهمین روی جنگ بیش از 130 تانک مراکاوا را منهدم کرده است. بیش از 180 ماشین جنگی و تانک را در مجموع را هم منهدم کرده است؛ افزون برخسارت‌های اقتصادی و اجتماعی که جنگ برای ارتش و جامعه صهیونیستی به همراه داشته است. امروز با کمال اطمینان می‌گویم که مقاومت فلسطین امروز پس از اعتقاد به خداوند متعال و عدالت مساله فلسطین با اتکا به این ایمان و این عقیده راسخ و این ملت بزرگ که با همه جهاد و جانفشانی‌های خود مستحق هر خوبی است. مقاومت حالش خوب است و هر روز و هر دقیقه دشمن را با چیز جدیدی غافلگیر می‌کند و این ارتش صهیونیست و قدرت‌های استکباری حامی آن به اذن پروردگار متعال شکست خواهد خورد.

 

* فلسطینی‌ها در خط اول دفاع از امنیت امت اسلامی هستند

ا‌لقدومی: ملت فلسطین امروز در خط اول دفاع از امنیت امت اسلامی است، ‌امروز رژیم صهیونیستی ‌در هر کجا دست به ترور و آشوب می‌زند، مطمئنا امت اسلامی آماده این تهدیدهای دشمن صهیونیستی در قبال امنیت قومی است و البته همگی نقش جبهه مقاومت و ملت فلسطین را در دفاع از آنها و در قبله نخست آنها و از مقدسات، ارج می‌نهند، بنابراین با همه صداقت و آشکارا می‌گوییم: امروز ما به چیزی بیشتر از این‌ نیاز داریم تا فلسطین و مسجد الاقصی هم آزاد شود و به آغوش امت اسلامی بازگردد، نقش برادران ما در حزب الله، در ایران، در یمن و در کل امت اسلامی باید به اندازه مسئولیتی باشد که برعهده آنهاست.

* حزب الله یک‌سوم ارتش اسرائیل را به خود مشغول کرده است/ شهرک‌نشینان بعد از جنگ هم جرات بازگشت به خانه‌هایشان ندارند

فارس: با ورود حزب الله به جنگ علیه رژیم صهیونیستی شرایط چگونه شد؟

القدومی: یکی از ‌ دستاوردهای قطعی ورود حزب الله به جنگ علیه رژیم صهیونیستی تخلیه دست‌کم ۵۰ شهرک صهیونیست‌نشین است. امروز مناطقی تا عمق ۶ کیلومتری مرز جنوب لبنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین تخلیه شده است. همچنین حدود ۲۰۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست در پناهگاه‌ها یا هتل‌ها به سر می‌برند و کسانی که روسای ماشین جنگی اسرائیل به آنها می‌گویند که حداقل تا پایان جنگ باید در هتل‌ها بمانند.

این مسائل نظامی صرف نظر از فشارهای اقتصادی و اجتماعی ناشی از تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین است. امروز حتی اگر عملیات طوفان الاقصی هم متوقف شود دیگر این اماکن (‌شهرک‌های صهیونیست نشین) امن نخواهد بود، البته این شهرک‌نشینان هم مردم ما را در کرانه باختری و در هر کجا می‌کشند، همین‌ها هستند که هر روز به مسجد الاقصی هجوم می‌آورند. امروز آنها به پناهگاه‌ها و هتل‌ها پناه برده‌اند که یک فشار اقتصادی و امنیتی برای کابینه رژیم صهیونیستی است. امروز بیش از یک سوم ارتش رژیم اشغالگر در شمال سرزمین های اشغالی مستقر هستند و همه این ها نشانه همبستگی جبهه حزب الله با مقاومت است‌.

فارس: حمایت امت اسلامی را از مردم غزه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

القدومی: سید‌حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله هم در سخنرانی اخیر خود تاکید کردند که منفعت ملی لبنان، مصر، تونس، سوریه، اردن و غیره است که مقاومت و غزه پیروز شود، زیرا مقاومت به دنبال عزت و اقتدار امت اسلامی است و به حول و قوه الهی پیروز شود.

 حمایت یمنی‌ها از ملت فلسطین سابقه دیرینه داشته و ‌به زمان انتفاضه اول فلسطینیان باز می‌گردد، زنان یمنی از همان زمان برای کمک به ملت یمن کمک‌های خیریه جمع آوری می‌کردند، آنها با وجود اینکه خود در فقر و نداری به سر می‌برند، همواره می‌خواهند حضور خود را در کنار ملت فلسطین نشان دهند.

در انتفاضه اول صدها و بلکه هزاران یمنی آماده پیوستن به نبرد با اسرائیل برای دفاع از ملت فلسطین و مسجدالاقصی بودند و امروز هم شاهدیم که چگونه موشک‌های بالستیک یمنی‌ها به عمق اسرائیل می‌رسد و برخی از آنها مورد رهگیری از سوی اسرائیل و همچنین آمریکایی‌ها قرار می‌گیرد، آمریکایی‌هایی که‌ از این رژیم اشغال‌گر و دیوانه حمایت می‌کند.

‌دلاورمردی و شجاعت مقاومت عراق برای حمایت از ملت فلسطین و هدف گرفتن منافع آمریکایی-صهیونیستی هم جای تقدیر دارد. ما از حضور همه ملت‌های عربی و اسلامی قدردانی می‌کنیم، کسانی که هنوز در خیابان‌ها هستند و به خانه‌هایشان بازنمی‌گردند تا پیروزی ملت فلسطین و تحقق عدالت در قبال آن محقق شود و بار دیگر از صاحبان اندیشه مقاومت هم تشکر می‌کنم، قهرمانانی که در راه دفاع از فلسطین شهید و خون دادند چه در لبنان و چه در هر جای دیگر به آنها درود می‌فرستیم و به امت اسلامی می‌گوییم بیشتر از این کمک کنید.

* از میلیون‌ها نفری که در آمریکا و اروپا، در فرانسه و آلمان حامی ملت فلسطین هستند قدردانی می‌کنیم

القدومی: ما می‌گوییم قدس سزاوار حمایت بیشتر امت اسلامی است، زیرا  قدس قبله نخست مسلمانان است، این کودکان بی گناه غزه را ببینید، امروز بیش از 70 درصد از قربانیان جنگ کودک، زن و سالخورده هستند، این‌ها مستحق حمایت بیشتر از سوی ملت‌ها هستند، «ما همچنین از ملت‌های آزاده جهان هم قدردانی می‌کنیم از غیر عرب‌ها و غیرمسلمانان و غیر فلسطینی‌ها میلیون‌ها نفری که امروز در آمریکا و اروپا در فرانسه و آلمان از ملت فلسطین حمایت می‌کنند» و به مقابله با جرایم جنگی دشمن صهیونیستی و کشتارهای جمعی این رژیم جنایتکار می‌روند.

به واقع همه این‌ها گواه نزدیک بودن پیروزی و نابودی رژیم اشغالگر است، از همین رو ما در وطن خود صبورانه ایستاده‌ایم و به خاک وطن خود پایبندیم از همین رو امت اسلامی باید مواضع سیاسی و دیپلماتیک قوی‌تری اتخاذ کنند مواضع مردمی و مواضع مقاومتی پیشرفته‌ای را اتخاذ کنند آن هم در این مرحله که مرحله طلایی در تاریخ مناقشه با دشمن صهیونیستی است.

* ‌‌آمریکایی‌ها محرک اصلی رژیم صهیونیستی در کشتار و نابودی هستند

فارس: پاسخ حماس به ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره استفاده نیروهای مقاومت از بیمارستان‌های غزه به عنوان مقرهای نظامی چیست؟ در حالی که دولت آمریکا و شخص جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هم این ادعاها را تایید می‌کنند؟

‌القدومی: واقعیت رژیم صهیونیستی از اساس بر پایه دو فاکتور اصلی تاسیس شده است، ‌ فاکتور نخست دروغ، ادعا و افتراء و تولید روایت‌های دروغین و جعلی است که هیچ اصالت تاریخی یا جغرافیایی ندارد، همان طور که ادعا می‌کنند که سرزمین فلسطین سرزمینی بدون ملت بوده است و ملت فلسطین ملتی بدون سرزمین هستند، و امثال چنین ادعاهای واهی  و فاکتور دوم‌ صهیونیست‌ها، فاکتور کشتار و قتل عام است؛ فاجعه کشتار دیر یاسین را به یاد آورید که در سال ۱۹۴۸ به دست رژیم صهیونیستی به وقوع پیوست. طبق اظهارات مناخیم بگین، نخستین نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حزب لیکود و قصاب دیر یاسین،‌ اگر دیر یاسین رخ نداده بود، تصور وجود اسرائیل غیرممکن بود.

«مناخیم بگین» کسی بود که به دلیل همین کشتار دیریاسین در لندن هم تحت تعقیب قرار داشت و برای دستگیری او جایزه هنگفتی به پوند گذاشته بودند و او مجبور به تغییر چهره شده بود تا‌ شناخته نشود. در فاجعه دیریاسین ۶۰۰ نفر قتل عام شدند. رژیم صهیونیستی، چنین رژیمی است و امروز هم آوی دیختر، وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی در رسانه‌های این رژیم می‌گوید که آنها می‌خواهند نکبت جدیدی یعنی نکبت سال ۲۰۲۳ رقم بخورد که البته نتانیاهو هم به این صحبت دیختر و تاثیر منفی آن بر افکار عمومی، اعتراض کرد.

این جنایتکاران آدم‌کش (رژیم صهیونیستی) هر دقیقه دروغی می‌گویند و بعد خودشان هم دروغشان را تکذیب می‌کنند (اشاره به اعتراض نتانیاهو به صحبت آوی دیختر درباره نکبت غزه) تا مردم حرفشان را بشنوند، آنها جز دولت آمریکا کسی را ندارند که به حرف‌هایشان گوش بدهد یا آنها را تایید کند، در اصل همین آمریکا عامل تاسیس رژیم صهیونیستی و حمایت از آن است و توانسته از این رژیم تا این زمان محافظت کند و این آمریکایی‌ها محرک اصلی رژیم صهیونیستی در کشتار و نابودی هستند.

* بیمارستان‌های غزه فقط برای ارائه خدمات انسانی به بیماران و اهالی شریف‌ غزه است‌

ارتش رژیم صهیونیستی با حمله به بیمارستان الشفاء و کشتار و ارعاب شهروندان بی گناه نتوانست به شواهدی واقعی مبنی بر  استفاده نیروهای مقاومت از آنجا به عنوان مقر نظامی استفاده کند. ما در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) قبلا درخواست داده‌ایم و اکنون نیز از تریبون شما درخواست می‌دهیم که یک کمیته بی‌طرف از سوی یک طرف سوم بی‌طرف بین‌المللی تشکیل شود که مورد توافق همه طرف‌ها باشد و این کمیته درباره ‌سخنان بیهوده‌ و دروغ های رژیم جنایتکار صهیونیستی، تحقیق کند؛ ما در جاهای مختلف برای دنیا با ارائه اسناد و واقعیت‌ها توضیح دادیم که بیمارستان الشفاء و سایر بیمارستان‌های غزه برای ارائه خدمات انسانی به بیماران و اهالی شریف و عزیز ما در غزه‌ عزیز و پرافتخار است؛ اما اسرائیل هر آنچه را می‌خواهد رد می‌کند و همان طور که در سوالتان هم مطرح کردید، می‌بینیم که برخی نظیر دولت آمریکا به اسرائیل‌ در ترویج دروغ‌هایش کمک می‌کنند.

* آمریکا به ماشین جنگی رژیم صهیونیستی برای کشتار‌ چراغ سبز نشان می‌دهد‌

سخنگوهای رسمی دولت آمریکا وحتی خود جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به جای اینکه ادبیات دیپلماتیک به کار گرفته و از حقوق و قوانین بین المللی سخن بگویند و حتی ملت فلسطین را هم خطاب قرار دهند، در گفتمان خود همواره از همان ادبیات و اصطلاحات صهیونیست‌ها استفاده می‌کنند،‌ در واقع آنها به ماشین جنگی رژیم صهیونیستی برای کشتار ملت ما چراغ سبز نشان می‌دهند.

 * در بیمارستان‌های غزه ‌‌فقط تجهیزات پزشکی موجود است و لاغیر

همه آنچه که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، این ارتش جنایتکار آدم‌کش و رژیمی که به اذن خداوند نابود خواهد شد، می‌گوید، عبارت از دروغ‌های محض است و همه آنچه ساخته و پرداخته کرده‌اند دروغ است؛ همان طور که دکتر محمد زقوت، رئیس اداره‌کل بیمارستان‌های غزه تاکید کرد که «آنچه که رژیم صهیونیستی آن را به عنوان شواهد حضور نظامی در بیمارستان می‌خواند، تجهیزاتی مربوط به آزمایشگاه و بخش اشعه و پرتودرمانی است؛ اسرائیل حتی نشریات مربوط به جدول ترکیب‌های گیاهی ویژه پزشکان را به عنوان اسناد نظامی مجاهدین ما در بیمارستان نشان داده است».

حقیقتا همه آنچه که ارتش اسرائیل به عنوان اسناد نظامی از بیمارستان‌ها ارائه داده، کذب محض است و پروپاگاندای رسانه‌ای برای بالا بردن روحیه نظامیان این رژیم است که به دلیل شکست نظامی مستقیم آنها از رزمندگان مقاومت فلسطین، بسیار ضعیف شده‌اند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول