اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

توانا  /  اخبار

659 تذکر نمایندگان به مسئولان اجرایی در سه جلسه علنی مجلس

نمایندگان مجلس در این هفته در خصوص موضوعات متعددی به مسئولان اجرایی کشور 659 تذکر کتبی دادند که توسط احمد نادری‌، دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

659 تذکر نمایندگان به مسئولان اجرایی در سه جلسه علنی مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران توانا‌، نشست علنی مجلس شورای اسلامی در روز‌‌های دوشنبه‌ و سه شنبه به ریاست محمدباقر قالیباف و چهار شنبه به ریاست عبدالرضا مصری و مجتبی ذوالنوری نواب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در این جلسات نمایندگان مجلس در خصوص موضوعات متعددی به مسئولان اجرایی کشور تذکرات کتبی  دادند که توسط احمد نادری‌، دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به قرائت شد.

در این میان وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی هر کدام با یک مورد، کمترین تذکر را از سوی نمایندگان داشتند و وزیر نیرو با ۹۳ تذکر بیشترین تعداد تذکرات را ازسوی  نمایندگان به خود اختصاص داد.

۳۲ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش در مورد لزوم تسریع در تکمیل و  بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی در مجلس تذکر دادند و ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در مورد لزوم ارائه گزارش از عملکرد آن وزارتخانه درباره تکالیف قانون ساماندهی مد و لباس تذکر دادند که در مجموع ۵۱ نفر از نمایندگان در این هفته به رضا مراد صحرایی‌، وزیر آموزش و پرورش تذکر کتبی دادند.

وزیرکشور نیز از نمایندگان ملت ۱۶ تذکر کتبی در خصوص لزوم توجه به حمل و نقل شهر رشت و حذف تاکسی‌های فرسوده از ناوگان حمل و نقل شهری‌‌ و یک تذکر کتبی در مورد لزوم پایبندی به تحقق برنامه دولت در خصوص ورودی زباله در محل پسماند زباله در سراوان تا آبان ماه سال جاری‌ دریافت کرد و همچنین ۳۲ نفر از نمایندگان در مورد لزوم برخورد با رفتار خارج از ضوابط معاون سیاسی وزیر کشور و عدم توجه به نقش و جایگاه نمایندگان خانه ملت تذکر دادند که در مجموع احمد وحیدی وزیرکشور از سوی نمایندگان ۴۹ تذکر‌ دریافت کرد.

۴۵ نفر از نمایندگان مجلس‌ به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌، در مورد لزوم بازنگری در دهک‌های اول تا سوم کشور و توجه به مسکن محرومان تحت پوشش بهزیستی و یک نماینده نیز در مورد ضرورت تسریع در تکمیل احداث درمانگاه تأمین اجتماعی پیرانشهر تذکر کتبی دادند  و  همچنین ۱۵ نماینده د رخصوص لزوم رسیدگی به ضعف مدیریتی صنایع شیر ایران به خصوص در استان گیلان تذکر دادند که که در مجموع  سید صولت مرتضوی‌، وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی از نمایندگان خانه ملت ۶۱ تذکر کتبی دریافت کرد.

در مجلس شورای اسلامی‌،یک نماینده با موضوع ضرورت توجه به زیرساخت‌های ورزشی سه شهرستان پیرانشهر، سردشت و میرآباد‌ و یک نماینده دیگر نیز در مورد لزوم رسیدگی به عدم تکمیل کنارگذر تالش توسط وزارت راه‌  و یک نماینده نیز به لزوم رسیدگی به کمبود آرد و عدم توزیع مناسب در سطح شهر به رئیس جمهور تذکر دادند و همچنین ۳۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در مورد لزوم تسریع در ابلاغ تسهیلات تبصره ۱۸ در زمینه اشتغال حمایتی و اشتغالزایی و ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهوردرخصوص لزوم تسریع در ابلاغ و تخصیص اعتبارات تملک سرمایه ای بودجه سال ۱۴۰۲ به خصوص برای استانهای سردسیر  و یک نماینده نیز در مورد لزوم رسیدگی به بحران آب و برق در کرمان به رئیس جمهور تذکر دادند و ۱۴ نماینده درباره لزوم افزایش برگشت حقوق های دولتی معادن دو شهرستان قروه و دهگلان و ۲۱ تذکر نیز درباره لزوم بازنگری در انحلال مراکز آموزش علمی و کاربردی مؤسسات عمومی غیردولتی همچون جمعیت هلال احمر توسط دبیرخانه شورای عالی اداری به رئیس جمهور تذکر دادند که در مجموع رئیس جمهور ۱۰۴ تذکر کتبی از بهارستانی‌ها دریافت کرد.

محمد علی زلفی گل‌، وزیرعلوم‌‌، تحقیقات و فناوری نیز ۱۴ تذکر کتبی با موضوع لزوم رسیدگی به مشکلات دانشگاه مراغه در آذربایجان شرقی از نمایندگان خانه ملت دریافت کرد.

 همچنین امین حسین رحیمی‌، وزیر دادگستری نیز یک تذکرکتبی مبتنی بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده مالباختگان شهرستان پیشوا از سوی نمایندگان مجلس دریافت کرد و یک نماینده نیز به وی درباره لزوم اجرای حکم ماده پنچ قانون دفاتر اسناد رسمی درباره ضوابط تأسیس دفترخانه ها، لزوم ثبت ابلاغ پذیرفته شدگان در آزمون سردفتری سال ۱۴۰۱، ضرورت اصلاح ماده سه قانون آیین نامه دفاتر اسناد رسمی در خصوص انتصاب دفتریار تذکر داد و همچنین یک نماینده درخصوص لزوم جلوگیری از نقض تبصره یک ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری توسط کانون های وکلای دادگستری تذکر دادکه در مجموع سه نماینده به وزیر دادگستری تذکر دادند.

۲۴ نفر از نمایندگان مجلس نیز به سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی با موضوع لزوم تجدیدنظر در واگذاری سهام ایران خودرو و سهام خریداری شده توسط شرکت کروز تذکر دادند و یک نماینده نیز در مورد لزوم رسیدگی به امتناع بانک ها از اعطای تسهیلات وام فرزندآوری موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به وزیر اقتصاد تذکر دادند که در مجموع ۲۵ نماینده به وزیر اقتصاد و دارایی تذکر کتبی دادند.

همچنین ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس‌، به وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لزوم تسریع در تکمیل و اتمام طرح خط ریلی رشت – بندر کاسپین منطقه آزاد بندرانزلی تذکر دادند و یک نماینده در مورد لزوم جایگزینی پل فلزی ناایمن با پل بتنی استاندارد در جاده قدیم بندرعباس به بندر خمیر به وی تذکر داد و ۳۳ نماینده مجلس به وزیر راه درباره لزوم اجرای کامل قانون حمایت از معلولان و تأمین مسکن برای معلولان فاقد مسکن تذکر دادند که در مجموع مهرداد بذر پاش ۵۴ تذکر از خانه ملت دریافت کرد.

۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه در مورد لزوم تذکر به دولت فرانسه در زمینه اجتناب از برخورد خشن با معترضان با آن کشور تذکر دادند و همچنین ۲۱ نفر از نمایندگان مجلس درخصوص عدم اقدام به موقع و اثربخش در موضوع عدم صدور ویزا برای تعدادی از اعضای  کادر فنی و بازیکنان تیم ملی والیبال کشورمان در سفر به آمریکا به وی تذکر دادند که در مجموع امیر عبدالهیان‌، از ۴۷ نماینده مجلس تذکر کتبی دریافت کرد.

۱۹ نماینده به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد لزوم ارائه گزارش از عملکرد آن وزارتخانه درباره تکالیف قانون سازماندهی مد و لباس تذکر دادند و یک نماینده نیز به وی در مورد لزوم نظارت و رسیدگی به عملکرد نامناسب ریاست اوقاف استان قزوین تذکر دادند که در مجموع سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۰ تذکر از مجلس شورای اسلامی دریافت کرد.

همچنین تذکر ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر صمت در مورد لزوم ارائه گزارش از عملکرد آن وزارتخانه درباره تکالیف قانون ساماندهی مد و لباس و همچنین ۲۴ نماینده در مورد لزوم تجدیدنظر در واگذاری سهام ایران خودرو و سهام خریداری شده توسط شرکت کروز به وی تذکر دادند که در مجموع ۴۳ نماینده به عباس علی آبادی وزیر صنعت‌، معدن و تجارت تذکر دادند.

یک نماینده مجلس نیز به وزیر نیرو در مورد لزوم رسیدگی به بحران آب و برق در کرمان تذکر داد و ۳۷ نفر از نمایندگان در مورد لزوم جبران خسارتهای وارده به وسایل خانگی الکترونیکی ناشی از قطعی و نوسانات برق و تعیین تکلیف خسارت های معوقه تذکر دادند و یک نماینده در مورد لزوم تخصیص اعتبار جهت تکمیل مطالعات فاضلاب شهرهای رودبار، منجیل، رستم آباد تذکر داد  و ۱۷ نماینده در مورد درباره ضرورت سفر به استان‌ها در روزهایی غیر از روزهای تشکیل صحن علنی مجلس و ۳۷  نماینده نیز درباره لزوم بازنگری در قطع برق چاه های آب کشاورزی در منطقه کویر یزد در گرمای شدید تابستان به وی تذکر دادندکه در مجموع علی اکبر محرابیان وزیر نیرو ۹۳ تذکر از نمایندگان خانه ملت دریافت کرد.

همچنین ۱۵ نماینده به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد ضرورت حل مشکل ارتباطی شبکه تلفن ثابت و تلفن همراه و ضعف شدید اینترنت در روستاهای شهرستان فومن و شفت و ۹ نماینده مجلس درباره لزوم توجه به زیرساخت ارتباطات در روستاهای شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان  به وی تذکر کتبی دادند که در مجموع ۲۴ نماینده به عیسی زارع پور‌، وزیر ارتباطات تذکرکتبی دادند.

یک نماینده نیز به سید عزت الله ضرغامی‌، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد لزوم افزایش توجه به مناطق بوم گردی و گردشگری شهرستان رودبار تذکر داد.

جواد اوجی‌، وزیر نفت نیز یک تذکر در مورد لزوم بازنگری در سهمیه کاهش یافته سوخت کشاورزی نسبت به سال زراعی گذشته دریافت کرد.

 ۱۵ نماینده نیز در مجلس شورای اسلامی به بهرام عین اللهی‌، وزیر بهداشت‌، درباره لزوم تجهیز بیمارستان های دولتی در مرکز استان گیلان تذکر کتبی دادند و یک نماینده نیز درخصوص لزوم تامین آمبولانس مورد نیاز و نوسازی ناوگان آمبولانس های فرسوده اورژانس ۱۱۵ شهرستان های حوزه انتخابیه تذکر دادند که در مجموع ۱۶ تذکر برای وی ثبت شد.

۲۴ نماینده در مجلس شورای اسلامی به وزیر اطلاعات درباره لزوم برخورد با مسببین انتشار لیست اسامی نیروهای بسیجی و داوطلب مدافع امنیت تذکر دادند.

۳۰ نفر از نمایندگان نیز به محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم پاسخگویی درباره افزایش قیمت مرغ تذکر کتبی دادند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول