اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

زشت و زیبای هفته سوم| از واکنش به مُفت خوری تا خجالت از رونالدو و اولین مربی اخراجی لیگ

در اتفاقات زشت و زیبای هفته سوم لیگ برتر فوتبال هم شاهد تبعیض بین دو بازیکن سرباز استقلال و پرسپولیس بودیم و هم خجالت گل محمدی بابت میزبانی از کریس رونالدو در ورزشگاه آزادی.

زشت و زیبای هفته سوم| از واکنش به مُفت خوری تا خجالت از رونالدو و اولین مربی اخراجی لیگ

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته سوم لیگ برتر در سه روز متوالی برگزار شد. نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای این هفته لیگ می‌اندازیم؛

نتایج هفته سوم لیگ برتر:

مس رفسنجان صفر- شمس آذر قزوین 3

هوادار تهران یک - آلومینیوم اراک 2

ملوان انزلی 4- فولاد خوزستان صفر

سپاهان اصفهان یک - استقلال صفر

صنعت نفت آبادان یک - پیکان تهران یک

پرسپولیس یک - ذوب آهن اصفهان یک

نساجی مازندران  صفر - گل گهرسیرجان یک

استقلال خوزستان - تراکتور تبریز( به دلیل حضور تراکتور در پلی آف لیگ قهرمانان یازده شهریور برگزار می‌شود. ) 

زیبایی های هفته:

تقدیر استقلال از سه بازیکن سپاهان

باشگاه استقلال اگرچه در اصفهان میهمان بود اما در اقدامی قابل توجه از سه بازیکن سابق خود که عضو تیم سپاهان هستند تقدیر کرد. کاوه رضایی، میلاد زکی پور و محمد دانشگر قبل از آغاز مسابقه مورد تقدیر مسئولان باشگاه استقلال قرار گرفتند. 

تماشاگران بی حاشیه انزلی

هواداران باشگاه ملوان انزلی را باید تماشاگران نمونه هفته سوم نامید، آنها بدون حاشیه فقط تیم محبوب خودشان را تشویق کردند. در این مسابقه بانوان تماشاگر هم در ورزشگاه با نظم خاصی حضور داشتند. ادب، رفتار و گفتار و شعارهای هواداران انزلی در این مسابقه عالی بود. آنها مزد تشویق جانانه خود را هم با برد شیرین تیم شهرشان دریافت کردند.

تمجید مربی بازنده از داور

ساکت الهامی با وجود شکست سنگین خانگی مقابل شمس آذر قزوین در نشست خبری حاضر شد و باخت را گردن گرفت و آسمان و ریسمان را بهم نبافت و بهانه های بیخودی هم قطار نکرد و مردانه گفت: مستحق باخت بودیم و به حریف تبریک می گویم البته بهترین بخش صحبت های الهامی تعریف از تیم داوری مسابقه بود و گفت:«به گروه داوری تبریک می‌گویم. بی‌نظیر قضاوت کردند. در این یکی-دو ساله هیچ گروه داوری ندیده بودم انقدر فوق‌العاده باشند. حتی یک اشتباه کوچک هم نداشتند.» ایمان کهیش، حامد صفایی، سعید زیبا، احمد محمدی تیم داوری این مسابقه بودند که باید به عنوان داوران برتر هفته انتخاب شوند. 

هرچند الهامی در اواخر نشست خبری خود وقتی با محمد ربیعی سرمربی سابق تیم مس رفسنجان مقایسه شد از خودش حسابی تعریف کرد و مدعی شد: بهترین مربی 25 سال اخیر فوتبال کشور بدون حضور در استقلال و پرسپولیس است. او گفت در 4 سال اخیر 2 جام قهرمانی را برای تیم هایش به ارمغان آورده است.

بازیکن هفته 

مسعود زائر کاظمینی بازیکن ملوان در دیدار با فولاد دو گل از 4 گل تیمش را زد آن هم در 25 دقیقه ابتدایی مسابقه البته او یک پنالتی را هم از دست داد تا فرصت هت تریک را از دست بدهد! این دومین پنالتی از دست رفته ملوانی ها در لیگ برتر بیست و سوم است. آنها در مسابقه با استقلال هم یک پنالتی را از دست دادند. ملوان در این مسابقه صاحب دو پنالتی شد که دومی را تبدیل به گل کرد.

پیش از آغاز مسابقه مراسمی به مناسبت روز پزشک و حمایت از بیماران sma که یک بیماری ژنتیکی و صعب العلاج است با حضور کودکانی که به این بیماری مبتلا هستند برگزار شد.

حسرت استقلال 

روز گذشته پرسپولیس، سپاهان و نساجی درگیر قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا بودند و هواداران این سه باشگاه در تب و تاب اینکه با کدام باشگاه پرستاره عربستانی همگروه خواهند شد اما هواداران و کادرفنی استقلال درگیر پنالتی بازی با سپاهان بودند! البته فوتبال آسیا از غیبت استقلال ضرر می کند چون یکی از قدیمی ترین و پرهوادارترین باشگاه ها به دلیل سوء مدیریت و عدم تدبیر مناسبت مدیران قبلی باشگاه نتوانست مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد! حیف که استقلال در آسیا نیست وحیف که فقط سه نماینده در لیگ قهرمانان داریم.

اولین اخراجی لیگ برتر

علیرضا منصوریان  اولین اخراجی لیگ برتربیست و سوم لقب گرفت. شاید بتوان او را سریع ترین مربی اخراجی در طول تاریخ لیگ برتر نامید! بدترین مربی در فصول گذشته حداقل تا هفته هفتم یا دهم فرصت نشستن روی نیمکت تیمش را داشت. البته هواداران فولاد خوزستان بعد از پایان لیگ برتر گذشته نیز خواستار جدایی این مربی بودند و در نهایت منصوریان  خیلی زود از قطار لیگ پیاده شد. دلمان برای رفتار و گفتار علیمنصور در این لیگ تنگ خواهد شد! 

زشتی های هفته:

جنگ بیانیه ها وسط بازی!

دو باشگاه استقلال و سپاهان همزمان که در زمین مسابقه مشغول رقابت بودند در خارج از زمین هم باهم جنگ قلمی و رسانه ای داشتند! سپاهان در جریان مسابقه بیانیه ای منتشر کرد و بعد از آن هم استقلال دو بیانیه در جواب تیم سپاهان منتشر کرد. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ابتدای فصل اعلام کرد با انتشار بیانیه برخورد خواهد شد و خوشبختانه این وعده فدراسیون عملی شد و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مدیران روابط عمومی هر دو باشگاه را محروم کرد.

در متن حکم صادره آمده: مهدی هژبری و محمد صادق میرصالحیان مدیران روابط عمومی استقلال و سپاهان هر دو باشگاه بنا به پیشنهاد رئیس دیوان تحقیقات و با توجه به اجرا مصوبات و مقررات برای تمامی تیمها و عام الشمول بودن مقررات و اعلام عمومی نشر اکاذیب و افترا و انتشار خشونت و نفرت پراکنی، لزوم و فوریت رسیدگی به ادعاهایی که موجب نقض مقررات و موجب مخدوش شدن چهره ی ورزش فوتبال می شود که بر خلاف مواد ۱ و ۲ و ۱۵ آیین نامه اخلاق فدراسیون است مستند به بند ۱ و ۳ ماده ۶۵ آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال، با دستور موقت و به مدت بیست روز تا رسیدگی نهایی به پرونده صادر و یک هفته از ابلاغ به محرومیت قابل اعتراض در کمیته استیناف است.

پرسپولیس؛ باد آورده را باد می بره! 

پرسپولیس با یک گل به خودی دروازه اش در لیگ برتر بیست و سوم باز شد. روی این صحنه سروش رفیعی توپ را از میانه های زمین برای بیرانوند فرستاد در حالیکه دروازه بان پرسپولیس سرجایش قرار نداشت! تا یک گل به خودی عجیب در هفته سوم رقم بخورد. این عجیب ترین گل به خودی پرسپولیس بود. البته هفته گذشته پرسپولیس با اشتباه مسلم پورحمیدی دروازه بان تراکتور تبریز سه امتیاز بادآورده به دست آورد. به هر حال از قدیم گفته اند: بادآورده را باد می‌بره! هرچند به لطف اشتباه کمک داور پرسپولیس در خانه بازنده نشد.

تیم محرومان!

یکی از جذابیت های لیگ برتر این فصل همین انتشار اخبار محرومیت هاست که گاهی زودتر از اعلام نتایج مسابقات منتشر می شود! کمیته انضباطی سرمربی، مربی و مدیر تیم هوادار را هم محروم و اعلام کرد:  به دلیل بدرفتاری و تخلفاتی که از سوی محمود فکری، سرمربی، سیروس دین محمدی، مربی و علی طهماسبی سرپرست تیم لیام هوادار رخ داد، نفرات فوق تا طلاع ثانوی و با صدور دستور موقت از همراهی تیم خود محروم هستند و باید ظرف ۴۸ ساعت دفاعیات خود را به این کمیته ارسال کنند.

سگی که باعث اخراج منصوریان شد

 

علیرضا منصوریان در هفته سوم شیرین کاری هایش در لیگ برتر به اوج رسید و وقتی دید که یک سگ وارد زمین شده برای خارج کردن سگ از زمین مسابقه خودش دست به کار شد! همین مساله باعث شد داور کارت زرد اول را به سرمربی فولاد بدهد و در ادامه بازی هم کارت زرد دوم را به این مربی نشان داد تا او تنها مربی باشد که بخاطر یک سگ از روی نیمکت مسابقه اخراج شده است. 

همه ما روزبه چشمی هستیم

روزبه چشمی هم به دلیل مصاحبه ای علیه داوری مسابقه از سوی کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم شد دلیل محرومیت او ظاهرا این جمله بود: «ما از داوران نمی‌خواهیم به ضرر رقیبان ما بگیرند، فقط نه به ضرر ما بگیرند و نه تیم دیگری. خواهشمندیم عادلانه قضاوت کنند.» البته جواد نکونام و کیانوش رحمتی سرمربی و مربی استقلال در حمایت از بازیکن خود استوری منتشر کردند و نوشتند ما همه چشمی هستیم!

از مفت خوری تا خجالت از رونالدو! 

یحیی گل محمدی نشست های خبری قبل و بعد از بازی با ذوب آهنش بسیار جالب و غیر فنی بود! او در نشست خبری قبل از بازی علیه یک رسانه موضع گرفت و گفت: متاسفانه چنین نگاهی در فوتبال ما وجود دارد. چندوقت پیش هم یکی از رسانه‌ها در مورد فوتبالیست‌ها و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، از کلمات زشت و زننده‌ای مانند مفت خورِ بیت المال استفاده کرده بود. متاسفانه نگاه‌مان اینطور است. این‌ها افرادی هستند که آدرس اشتباه می‌دهند. می‌خواهند نگاه‌ها به فوتبال را منفی کنند. فوتبالیست‌ها ورزشکاران نان بازوی‌شان را می‌خورند. نان حلال می‌خورند. سخت‌ترین کار در جامعه ما همین فوتبال بازی کردن است. چون یک هنر است. اصلا حق ندارید به فوتبالیست‌ها توهین کنید... ما مفت خور نیستیم. مفت خور آن‌هایی هستند که در کانادا، آمریکا و اروپا زندگی می‌کنند. از منابع و ثروت این مردم دزدیده‌اند و آنجا هستند.

گل محمدی بعد از تساوی مقابل ذوب آهن با گل آفساید هم خیلی زیرکانه از پاسخگویی در خصوص مسایل فنی فرار کرد و به زمین و زمان ایراد گرفت! او البته از شرایط بد ورزشگاه آزادی در حال بازسازی گلایه کرد و گفت: از شرایطی که وجود دارد خجالت می‌کشم به یکی از همکاران می‌گفتم با چه رویی می‌خواهیم رونالدو را در این رختکن بیاوریم و مربی‌اش از این خرابه‌ها بالا بیاید تا به سالن کنفرانس برسد، واقعاً آدم حالش بد می‌شود به این چیزها فکر می‌کند.

البته سرمربی پرسپولیس کلامی در مورد گل مردودی که توسط کمک داور تایید شد صحبت نکرد! بالاخره شاید این کمک داور هم دوست داشته باشد در جشن قهرمانی بعدی پرسپولیس عکس یادگاری بگیرد!

الهامی بدشانس

ساکت الهامی سرمربی رفسنجان خیلی بدشانس است هواداران تیم مس در دقیقه 35 مسابقه و زمانی که تیمش هنوز گلی نخورده بود علیه او شعار سردادند و خواستار کنار رفتنش شدند! بعد از این شعارها مس سه گل خورد تا شب رویایی را برای تیم تازه لیگ برتری شده شمس آذر بسازد! 

تکنولوژی هفته!

داور مسابقه مس رفسنجان و شمس آذر قزوین دوبار مجبور به قطع مسابقه شد تا گوشی هدست خود را تنظیم کند و گوشی به درستی روی گوش او قرار بگیرد! واقعا این تکنولوژی هفته است! چون هدست ها ظاهرا تنها کارایی شان این است که عکس داوران قشنگ تر بیفتد! وگرنه جز توقف بازی مشکل دیگری را در این دیدار حل نکردند!

تبعیض‌های هفته:

محمد حسین مرادمند که زمانی مثل میلاد سرلک بازیکن پرسپولیس مشکل خدمت سربازی داشت وقتی فهمید که مجوز سرلک برای حضور در پرسپولیس به صورت موقت تمدید شده گفت:  وقتی می خواستم سرباز شوم گفتم یک یا دو ماه فرصت بدهید  بعد من به سربازی می روم اما این اجازه به من داده نشد حالا نمی دانم برای سرلک چه اتفاقی افتاده است.

البته باشگاه استقلال هم بعد از گل آفساید پرسپولیس با انتشار توئیتی نوشت: دیشب اشتباه به ضرر استقلال، امشب اشتباه به سود پرسپولیس! باشگاه استقلال هم مدعی است که پنالتی سپاهان با تصمیم اشتباه داور اعلام شده است. 

شایعه بازگشت سرمربی اسبق تیم ملی به فولاد

حمیدرضا شعبانی مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بعد از شکست سنگین در انزلی نشست خبری را در این شهر برگزار کرد و گفت: در مورد منصوریان تا روز جمعه تصمیم می گیریم و در مورد شایعه بازگشت دراگان اسکوچیچ به فولاد هم گفت: فعلا نمی توانیم گزینه ای معرفی کنیم با این حال منصوریان حتی تا روز جمعه نرسید و پنجشنبه ظهر اخراج شد! حالا همه منتظرند ببیند جانشین او چه کسی است اسکوچیچ یا یک هموطن دیگر او. 

مصدوم هفته:

یکی از عکاسان که مشغول فعالیت حرفه ای خود در کنار زمین ورزشگاه نقش جهان بود با پرتاب یک نارنجک دچار مصدومیت شد. این تلخ ترین اتفاق این هفته بود!  پرتاب نارنجک در ورزشگاه نقش جهان از سوی تماشاگران هر تیمی که باشد زشت و زننده است اما انگار این عادت زشت در این ورزشگاه نهادینه شده است. پیش از این سال های قبل نیز یک بار سرباز نیروی انتظامی بخاطر همین نارنجک دستی چشمش را از دست داد. در جریان بازی تراکتور و سپاهان در اصفهان در هفته اول هم بازهم دیدیم که نارنجک پرتاب شد.

کاور گل آفساید با چمن کچل!

یحیی گل محمدی، افشین پیروانی و شماری از بازیکنان پرسپولیس با ایراد گرفتن از چمن ورزشگاه ازادی مدعی شدند که شرایط این چمن روحیه بازیکنان شان را خراب کرده است! پرسپولیسی ها در این مورد حسابی بزرگنمایی کردند تا شاید با چمن کچل آزادی گل آفساید خود را بپوشانند!

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول