اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

جامعه  /  شهری

این 16 زن از شهریور در عملیات‌ها شرکت می‌کنند/بانوان آتش‌نشان کجا مستقر می‌شوند؟

برای اولین بار قرار است 16 آتش‌نشان زن وارد شهرداری تهران شود. مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی می‌گوید این 16 زن از ماه آینده در عملیات‌ها شرکت می‌کنند و برای آن‌ها ایستگاهی در نظر گرفته‌ایم.

این 16 زن از شهریور در عملیات‌ها شرکت می‌کنند/بانوان آتش‌نشان کجا مستقر می‌شوند؟

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در دوره قبلی مدیریت شهری خبر رسید که قرار است 16 آتش نشان زن برای اولین بار جذب شهرداری تهران شوند. ثبت نام آغاز شد. آزمون برگزار و تعدادی از داوطلبان پذیرفته شدند. قرار شد که مراحل آموزشی طی و سپس این افراد جذب شهرداری تهران شوند.

مهدی داوری مدیر عامل وقت سازمان آتش نشانی شهرداری تهران می گفت که ابتدا تعداد کمی آتش نشان زن جذب می کنیم و بعد از احصاءمشکلات، در صورتی که کارها به درستی پیش برود در دوره ها بعد تعداد بیشتری  زن جذب آتش نشانی شهرداری تهران خواهیم کرد.

از ماه آینده زنان آتش نشان  در پایتخت در عملیات ها حضور می یابند/کارها تقریبا به اتمام رسیده است

کار در دوره قبل مدیریت شهری نیمه تمام ماند. در دوره فعلی مدیریت شهری کار دنبال شد و قرار است که از ماه آینده زنان آتش نشان در عملیات ها حضور یابند.

قدرت الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت جذب آتش نشان زن به خبرنگار فارس گفت: این هفته کارهایشان به اتمام می رسد و تقریباً از یک ماه آینده آتش نشانان در عملیات ها حضور می یابند.

ایستگاه مجزایی برای زنان آتش نان در کنار ایستگاه ۷۷ آقایان در ستارخان در نظر گرفته ایم/ر فاز اول ۱۶ آتش نشان زن جذب شدند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با تاکید بر این موضوع که در حین خدمت هم آموزش های لازم  به این افراد داده می‌شود، گفت: ایستگاه مجزایی برای خانمها در کنار ایستگاه ۷۷ آقایان در ستارخان در نظر گرفته ایم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: در فاز اول ۱۶ آتش نشان زن جذب شدند و بعد از این که کارها خوب پیش رفت دوباره جذب خواهیم داشت.

بر اساس این گزارش، تا به امروز در تهران آتش نشانانِ زن بیشتر در مانورها و برنامه های نمایشی و ... حضور داشته اند اما قرار است از این پس آتش نشانان زن در عملیات حضور یابند و به کمک حادثه دیدگان بروند.

قبلا تعدادی آتش نشان زن داوطلب وجود داشت که در عملیات‌های  شرکت نمی‌کردند/در حادثه پلاسکو آتش‌نشانان زن داوطلب، پشتبیان بودند

 تعداد آتش‌نشانان زن در این دوره کم است، چرا که کار به صورت پایلوت است و قرار است مشکلات مشخص شود.آتش نشانان زن بعد از دیدن آموزش های لازم  وارد کارهای عملیاتی می شوند.

قبلا تعدادی آتش نشان زن داوطلب وجود داشت که در عملیات‌های  شرکت نمی‌کردند، اما در حادثه پلاسکو آتش‌نشانان زن، پشتبیان بودند، اما در این دوره بعد از جذب، آتش‌نشانان زن در عملیات‌ها حضور می یابند.

مدتهاست که موضوع جذب آتش‌نشانان زن مطرح شده است. مراحل قانونی آن طی شده و مجوزهای لازم اخذ شده است. 16  زن در مرحله اول جذب آتش‌نشانی می‌شوند، چرا که علاوه بر مطالعه، باید در عرصه اجرا هم پیشرفت‌هایی حاصل شود.

 در حال حاضر سازمان آتش نشانی 5253 نفر نیروی عملیاتی دارد/ باید تعداد نیروهای آتش نشانی بیش از 6000 نفر باشد/روزانه حدود 300 عملیات(حریق و حادثه) در پایتخت انجام  می شود

سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با کمبود نیروی انسانی رو به رو است و قرار است جذب هایی صورت گیرد.علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود 1000 نفر نیروی آتش نشان در شهرداری تهران، می گوید که در حال حاضر سازمان آتش نشانی 5253 نفر نیروی عملیاتی دارد این در حالی است که باید تعداد نیروها بیش از 6000 نفر باشد. سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود 300 عملیات(حریق و حادثه) در پایتخت انجام می دهد. یکی از مشکلات اساسی سازمان آتش نشانی کمبود نیروی انسانی است.

 با وجود توسعه ایستگاه  تعداد کمی نیرو جذب شده و تعدادی از نیروها هم بازنشسته شده اند

به گفته عضو شورای شهر تهران،  با توجه به اینکه 133 ایستگاه آتش نشانی در تهران وجود دارد و باید به طور متوسط در هر ایستگاه ۴۵ نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشند این در حالی است که هم اکنون  در هر ایستگاه حدود ۳۱ نفر حضور دارند.در سال 1395 سازمان آتش نشانی با 120 ایستگاه 5234 نفر نیرو داشته  و در سال 1400 با 133 ایستگاه 5253 نفر نیرو دارد. با وجود توسعه ایستگاه  تعداد کمی نیرو جذب شده و تعدادی از نیروها هم بازنشسته شده اند.

 در ۵ سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته می شوند/ضروری است تا نسبت به جایگزینی نیروی جدید اقدام لازم صورت بگیرد

به گفته این عضو شورای شهر تهران، در ۵ سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته خواهند شد و لذا به منظور پیشگیری از ایجاد مشکل در روند خدمت رسانی به مردم ضروری است تا نسبت به جایگزینی نیروی جدید اقدام لازم صورت بگیرد تامشکلی در روند خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود. البته مدیر عامل وقت سازمان آتش نشانی شهرداری تهران  طی نامه ای به شهردار وقت تهران (حناچی) خواستار جذب نیروی انسانی شد و تاکید بر کمبود نیروی انسانی کرد و در آن مقطع فقط مجوز 116 نیرو داده شده که جوابگوی نیاز سازمان نبود.

یکی از حوزه های که حضور زنان در آن ضرورت دارد سازمان آتش نشانی شهرداری تهران است

بر اساس این گزارش،از اهداف مدیریت شهری ایجاد فضا برای حضور پر رنگ فعالیت های زنان در شهر است، یکی از حوزه های که حضور زنان در آن ضرورت دارد سازمان آتش نشانی شهرداری تهران است.

 هر ثانیه در شغل آتش نشان اهمیت مرگ و زندگی دارد/سرعت عمل در عملیات‌ها  مهم است

سرعت عمل در عملیات‌ها و مأموریت‌های سازمان آتش‌نشانی مهم است  و از این‌رو آمادگی جسمانی برای نیروهای آتش‌نشان از اهمیت بالایی برخوردار است. هر ثانیه در شغل آتش نشان اهمیت مرگ و زندگی دارد. زنان آتش نشان در این مدت آموزش دیده اند تا مشکلی در خدمت رسانی ایجاد نشود.

بر اساس این گزارش، قرار است برای اولین بار تعدادی زن در عملیات های آتش نشانی شرکت کنند. تمامی مراحل طی شد و از ماه آینده این افراد در ایستگاه ستارخان مستقر می شوند. در صورتی که خروجی کار مثبت باشد تعداد بیشتری زن جذب آتش نشانی می شوند حال باید دید این 16 آتش نشان زن چه خواهند کرد؟

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول