اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

آجورلو: توهین کنندگان به مجیدی نباید در چینش داوران نقش داشته باشند/نقشه رقبا را با آرامش برهم می‌زنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: باید مراقب نقشه‌های رقبا باشیم و بازی آن‌ها را با آرامش خود برهم بزنیم.

آجورلو: توهین کنندگان به مجیدی نباید در چینش داوران نقش داشته باشند/نقشه رقبا را با آرامش برهم می‌زنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی آجورلو در خصوص آخرین شرایط استقلال پس از دیدار پرهیاهوی جام حذفی برابر نساجی، اظهار داشت: آنچه مسلم است؛ موفقیت و درخشش استقلال در این فصل، حاصل تلاش و سخت‌کوشی بازیکنان و کادر فنی، همکاری و همراهی کارکنان باشگاه و از همه مهمتر حمایت و اتحاد هواداران پرشوری بوده که سال‌ها و در سخت‌ترین شرایط کنار تیم محبوبشان باقی ماندند و در این فصل نیز هرگز به توانمندی و قدرت استقلال تردید نکردند. من باور دارم این استقلال شایستگی‌های زیادی دارد که به خوبی آن را نشان خواهد داد و هواداران پرشورش را به آرزو و خواسته‌ای که در این فصل دارند، می‌رساند. هواداری که در روزهای تلخ و شیرین، وفادار به تیم محبوبش مانده شایسته موفقیت‌های بزرگ و قهرمانی‌های درخشان است.

نتیجه مسابقه با نساجی، تناسبی با بازی نداشت

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: نتیجه بازی مقابل نساجی بر خلاف روند این دیدار بود و تناسبی با فوتبالی که ارائه شد، نداشت. با وجود شایستگی و توانمندی و موقعیت‌های گل‌زنی به هدفی که داشتیم نرسیدیم و یک جام از دست رفت. تردیدی وجود ندارد که این اتفاق برای همه ما تلخ و ناراحت‌کننده بود اما نه قرار است ناامید شویم و نه آنکه با تمرکز روی این شکست فرصت موفقیت‌های بزرگ بعدی را از دست بدهیم. استقلال با همه اتفاقات این مسابقه، یک جام را از دست داد اما شش‌ قدم با جام دیگر فاصله دارد که نشان داده شایستگی دست‌یابی به آن را در این فصل داشته و لازم است برای رسیدن به آن همدل و متحد در این مسیر کنار هم باشیم.

آجورلو گفت: من به فرهاد مجیدی و تک تک بازیکنان و اعضای تیم استقلال اطمینان و اعتماد دارم که راه مانده تا قهرمانی را با قدرت و انگیزه فراوان به خوبی طی خواهند کرد. این تیم کارهای بزرگی را انجام داده و توان کارهای بزرگ تر را هم دارد. این توانمندی در این تیم شایسته و قدرتمند وجود دارد که اراده خودش را به همه کارشکنی‌ها تحمیل کند و با اقتدار و شایستگی حق خودش را در زمین مسابقه بگیرد. باشگاه با اعتماد و اعتقاد کامل در کنار کادر فنی و بازیکنان تیم قرار دارد و همه ما در یک مسیر سخت و سرنوشت‌ساز به حرکت در راه قهرمانی ادامه خواهیم داد.

نشانه ای از تغییر در وضعیت داوری ندیدیم

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به وضعیت داوری در فوتبال ایران، عنوان کرد: وضعیت داوری به صورت کلی شرایط خوبی ندارد و مشکلات داوری در بسیاری از بازی‌های این فصل و حتی فصل‌های گذشته وجود داشته که واقعا نگران کننده است. متاسفانه اشتباهات داوری بسیار زیاد و تاثیرگذار است. عملا در نتایج خیلی از دیدارها تاثیر مستقیم می گذارد. متاسفانه با این حجم از انتقاد، کمتر اراده‌ای برای اصلاح دیده می‌شود. این اعتراض‌ها باید اراده‌ای برای اصلاح ایجاد کند نه اینکه مقابل آن ایستادگی شود و عملا به نتایج تیم‌ها لطمه وارد کند. متاسفانه در بازی‌های اخیر ما از داوری ضربه خوردیم و انصاف و عدالت درباره ما رعایت نشد. اعتراض هم کردیم ولی واقعا احساس نکردیم که تغییری در روند موجود ایجاد شده، این حجم از اعتراض و گلایه و انتقاد باید وضعیت را تغییر دهد اما ما نشانه‌ای از تغییر مشاهده نکردیم.

آجورلو گفت: بخش داوری متاسفانه کمتر از سایر بخش‌های فوتبال مورد توجه قرار گرفته که در نهایت این موضوع به فرآیند مسابقات ضربه می‌زند. حتما عموم داوران هم بر این اعتقادند که ساختار داوری ما نیاز به اصلاح دارد که بخشی از آن به تکنولوژی VAR مربوط می‌شود و بخش دیگر آن به بحث‌هایی چون آموزش، حقوق و دستمزد و مسائل تمرینی و غیره برمی‌گردد.

توهین کنندگان نباید در چینش و گزینش داوران نقش داشته باشند

وی افزود: تا زمانی که این اصلاحات صورت گیرد ما برای کوتاه مدت نیاز به تدابیری داریم که عدالت در مسابقات را تضمین کنند. ما متاسفانه احساس زیان می‌کنیم و این حس در بین تیم و هواداران و باشگاه وجود دارد که عدالت درباره ما اجرا نمی‌شود. قصد ندارم به صورت مصداقی بگویم بلکه سخن من ناظر به فرآیند کلی است. برنامه کوتاه مدت باید ناظر به ۶ مسابقه آینده لیگ برتر باشد. حالا که  VAR وارد نشده باید کارگروه ویژه‌ای در این ۶ هفته تشکیل شود که با نظارت مدیران فدراسیون فوتبال در بخش انتخاب داوران، تجهیزات داوران، نظارت بر آن‌ها و اتخاذ تصمیم‌های یکپارچه فعال باشد. باید بهترین داوران کشور که کمترین اشتباه را در این فصل داشتند برای این ۶ بازی تیم‌های مدعی قهرمانی انتخاب شوند.

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: حتما باید بهترین تجهیزات را داشته باشند. اگر لازم است کلاس توجیهی و آموزشی برای اتخاذ تصمیم‌های یکپارچه برای آن‌ها برقرار شود. کمیته داوران می‌تواند با باشگاه‌ها جلساتی برگزار کند و حرف آن‌ها را هم بشنود. در این ۶ هفته شاید بتوان با این اقدامات تا حدودی وضعیت را سر و سامان داد. در شرایط کنونی حداقل انتظار این است که از داوران با تجربه و توانمند خصوصا در بازی‌های حساس لیگ و تیم‌های مدعی قهرمانی استفاده شود. سطح و کیفیت داوری‌های لیگ باید در حدی باشد که موجب نگرانی نشود و این تصور ایجاد نشود که برخی شاید مایل به موفقیت و سربلندی استقلال نباشند. در هفته‌های پایانی طبیعتا حساسیت‌ها نیز بیشتر است و یک اشتباه داوری می‌تواند سرنوشت یک جام را تحت تاثیر قرار بدهد.

وی در ادامه به مسائل ایجاد شده در مورد داوری هم واکنش نشان داد و گفت: پس از اینکه توهین‌‌ها به سرمربی تیم استقلال را مشاهده کردم، به معاونت حقوقی گفتم که حتما باید به کمیته اخلاق شکایت شود و در پی شکایت کمیته داوران لایحه دفاعیه برای سرمربی تیم تدوین شود. همچنین از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهم افرادی که به صورت علنی به اعضای کادر فنی باشگاه توهین کردند در چینش و گزینش داوران مدعیان قهرمانی نقش نداشته باشند. از کمیته اخلاق هم می‌خواهم که با انصاف نسبت به شکایت باشگاه استقلال اقدام کند و فرشید سمیعی هم با جدیت این موضوع را دنبال کند.

درون زمین توان مقابله با ما را ندارند

مدیرعامل استقلال با اشاره به لزوم آرامش و اتحاد در مقطع فعلی، اظهار داشت: تجربه‌ سی ساله‌ برادر کوچک شما در فضای مدیریت فوتبال ایران و حضور در باشگاه‌ها و کورس‌های مختلف قهرمانی و انواع و اقسام حاشیه‌ها، شیطنت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها به اینجانب یادآوری می‌کند که تمام تلاشم را برای حفظ آرامش تیم و دوری از حاشیه‌ها انجام بدهم. سخت معتقدم که اقدامات اخیر صرفا در جهت برهم‌زدن تمرکز تیم استقلال برنامه‌ریزی شده است. به همین دلیل باید صریح و صادقانه بگویم که مراقب نقشه‌های رقبا باشیم و بازی آن‌ها را با آرامش خود برهم بزنیم.

وی افزود: رقبایی که درون زمین توان مقابله با ما را ندارند سعی می‌کنند بازی را به بیرون زمین بکشانند. آرامش و تمرکز و همدلی ما، مهمترین عامل برای مقابله با این روش است. ما در این ۶ هفته هم باید از فضای بیرون زمین مراقبت کنیم و نسبت به آن هوشیار باشیم و هم در داخل زمین مانند قبل با آرامش به کار خود ادامه دهیم. در داخل زمین تیم ما با جسارت و شجاعت و فوتبال مورد قبول با تلاش کادرفنی و بازیکنان توانسته ۵۶ امتیاز کسب کند و به همین واسطه برخی به دنبال عوض کردن زمین بازی هستند که اجازه آن را نخواهیم داد. ما این توان و قدرت را داریم که در این دو بخش با اقتدار حرکت کنیم و جلو برویم. این حاصل تجربیات بنده در این سال‌ها بود که لازم دانستم در این مقطع بیان کنم.

مدیرعامل استقلال گفت: با حفظ تمرکز، انسجام و اتحادی که از ابتدای فصل حاکم بوده و تا پایان راه ادامه خواهد داشت. با این وجود که باور داریم قدرت و ظرفیت ما بزرگ‌تر از اینگونه موانع و مشکلات است از حق استقلال با تمام توان دفاع خواهیم کرد و به مسیر خود با قدرت ادامه می‌دهیم. از فدراسیون فوتبال که متولی اداره فوتبال کشور است درخواست می‌کنیم که با دقت نظر و نظارت و انتخاب درست داوران اجازه ندهد تا هیچ حقی ضایع شود تا با اجرای قانون و عدالت مقطع باقی‌مانده از این فصل به خوبی به پایان برسد. ان‌شاالله استقلال بتواند به حق واقعی خودش که قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر است، دست یابد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول