اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

شکوری:از حق هواداران پرسپولیس در قبال مصادره ساختمان باشگاه کوتاه نمی‌آییم/برخی بازیکنان پیشنهاد 50 میلیاردی دارند

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: همه عزم خود را جزم کرده ایم که امسال حتما جام قهرمانی باشگاه های آسیا را به دست آوریم.

شکوری:از حق هواداران پرسپولیس در قبال مصادره ساختمان باشگاه کوتاه نمی‌آییم/برخی بازیکنان پیشنهاد 50 میلیاردی دارند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ابراهیم شکوری در نشست خبری اظهار داشت: باید بحث را از سفر پرسپولیس به گوا هندوستان شروع کنیم. با توجه به شرایط خاص این کشور برای میزبانی دچار چالش‌هایی بودیم که هواداران هم با آن درگیر هستند. در این بیست و یک روز که در این شهر حضور داشتیم با توجه به شرایط آب و هوایی و کرونایی خاص با مشکلات زیادی مواجه شدیم که با تلاش بازیکنان ، کادرفنی و مدیرین صعودی مقتدرانه با پنج پیروزی داشته باشیم. 

وی افزود: همه عزم خود را جزم کرده ایم که امسال حتما جام قهرمانی باشگاه های آسیا را به دست آوریم. این امر از عملکرد پرسپولیس در گروه سخت مشخص است. 

* با بازیکنان تیم مدعی قهرمانی برای تمدید قرارداد صحبت کرده‌ایم

معاون باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که این باشگاه برای تمدید قراردادها چه اقداماتی کرده چون شنیده می‌شود برخی بازیکنان مثل نوراللهی و کنعانی‌زادگان و امیری از قطر پیشنهاداتی دارند گفت: در مورد نقل و انتقالات، برای اولین بار هم به صورت مکتوب و هم شفافی با بازیکنانی که قراردادشان تمام شده ارتباط گرفتیم و از آنها خواستیم که به باشگاه مراجعه کنند.در کنار این موضوعات خودم 21 روز در هند و 4 روز در قرنطینه تهران به صورت شفاهی با بازیکنان صحبت کردم. خواسته مدیریت و کادر فنی حفظ این بازیکنان است و ما منتظر آنها هستیم.باید قبول کنیم آنها در تیمی بازی می‌کنند که در فینال آسیا حضور داشتند و مدعی اصلی قهرمانی هستند. اینکه بازیکنان ما پیشنهاد داشته باشند کاملا طبیعی است ولی ما امیدواریم بازیکنان ما با عرق به هواداران و پیراهن پرسپولیس قراردادشان را تمدید کنند.

* نامه ای به کارگزار ارسال کرده‌ایم تا شرایط ادامه همکاری را جویا شویم

شکوری درباره احتمال قطع همکاری با شرکت آتیه داده پرداز توضیح داد: اگر بخواهیم خیلی شفاف حرف بزنیم قرارداد ما با کارگزار سه ساله است که برای هر سال باید تمدید شود. دو هفته قبل نامه ای را ارسال کرده تا شرایط ادامه همکاری را جویا شویم. طرف مقابل تاکنون به کلیه تعهدات و برخی مواقع بیشتر و جلوتر از تهعداتش عمل کرده است اما اکنون برای ادامه همکاری باید شرایط اعلام شود. نکته مهم این است که نقاط ضعف وقوت این قرارداد دیده شده است و باید در آینده به آنها توجه شود.

* با دیپلماسی ورزشی توانستیم با مسئولان فدراسیون هند ارتباط بگیریم

وی درباره آخرین وضعیت شکایت باشگاه گوا تصریح کرد: امور حقوقی لایحه خوبی را تنظیم کرده و از طریق دیپلماسی ورزشی توانستیم با مسئولان فدراسیون هند ارتباط بگیریم. تا جایی که توانستیم سعی کردیم از طریق گفتمان این موضوع را حل کنیم. البته حسین پور، معاون حقوقی باشگاه مسائل حقوقی و جزئی را در پایان نشست به شکل تخصصی توضیح خواهد داد. فکر می کنم اگر هواداران به شکل  تخصصی در جریان این موارد قرار بگیرند بیشتر کمک می‌کند.

* باشگاه اگر قرضی هم گرفته بر اساس درآمدهایمان در AFC است

سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره قرض گرفتن این باشگاه که بدهی هایی را ایجاد کرده است، گفت: مدیریت محترم و خود من بارها در این مورد توضیح داده‌ایم. در زمان ورود ما قراردادی  منعقد شده و کلیه فضاهای درآمدزایی در اختیار کارگزار قرار گرفته بود و فضای دیگری وجود ندارد. اگر هم منابعی قرض گرفته شده است براساس درآمدهای ما در AFC است.ادامه دادن این بحث ذهن هواداران را درگیر و برای آنها دغدغه ایجاد می‌کند.

شکوری تصریح کرد: به شکل مکتوب به کارگزار اعلام کرده ایم با توجه به اینکه سایت و اینستاگرام ما در اختیار کارگزار است هر تبعاتی برعهده آن است.

* چون در 4 جام مدعی هستیم به پرسپولیس هجمه می‌آورند

معاون باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برنامه‌ریزی سازمان لیگ در ادامه راه با انتقادات باشگاه‌های دیگر قرار گرفته و آنها معتقدند که پرسپولیس در این برنامه‌ریزی نقش داشته است گفت: تنها خواسته ما این بود که همان اتفاق نیم‌فصل اول در نیم فصل دوم هم رخ بدهد. این هجمه‌ها به خاطر این است که ما در 4 تورنمنت مدعی هستیم و به همین دلیل چنین فشار و هجمه‌هایی وارد می‌شود.ما در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا مدعی هستیم و طبعا وقتی یک تیم در این عرصه‌ها حضور دارد ممکن است برنامه‌هایش تداخل پیدا کند. در این زمینه با مکاتباتی که آقای سمیعی انجام داد توانستیم بازی با سپاهان را 2 روز عقب بیندازیم چون به قرنطینه رفتیم. اگر ما وارد قرنطینه شدیم احترام به کادر درمان و مردم بود. جا دارد از کارمندان مرکز ملی فوتبال و فدراسیون فوتبال تشکر کنیم که در این چند روز برای ما زحمات زیادی کشیدند.در مورد برنامه‌ریزی سازمان لیگ فقط خواستار عدالت هستیم و همان چیزی که برای دیگران رخ می‌دهد برای ما هم رخ دهد.

*اینکه چرا باید در تاجیکستان بازی کنیم جای سوال دارد؟

شکوری در خصوص اینکه بازی پرسپولیس و استقلال تاجیسکتان در چمن مصنوعی برگزار می‌شود و راهکار باشگاه برای این موضوع چیست گفت: قطعا تیم مدیریتی مستقر در باشگاه مکاتبات لازم را برای برگزاری بازی در زمین استاندارد انجام می‌دهد. ما اولین تیمی بود که مقتدرانه صعود کردیم ولی اینکه چرا باید در تاجیکستان بازی کنیم جای سوال دارد؟ ما حتما در این زمینه باید ای اف سی مکاتبه و مطالبه خواهیم کرد.

*از حق هواداران پرسپولیس در قبال مصادره ساختمان باشگاه کوتاه نمی‌آییم

وی در خصوص مصادره 3 دانگ سند باشگاه پرسپولیس توسط شرکت شستا گفت: من در قسمت ورزشی این موضوع صحبت می‌کنم .اگر ابراهیم شکوری و مسئولان دیگر باشگاه  اینجا در این ساختمان حضور دارند به خاطر 40 میلیون هوادار است. ما در این ساختمان نماینده هوادارانمان هستیم و به هیچ عنوان از حق هوادارانمان کوتاه نمی‌آییم. ما هنوز نمی‌دانیم این اتفاق رخ داده یا نه چون هیچ مکاتبه‌ای از مراجع قضایی با ما نشده است. یک سری اقدامات هم انجام شده که مسئول حقوقی باشگاه در مورد آن توضیحات خواهد داد.

* براساس قوانین زمان بازی سپاهان و دربی تغییر کرد اما بعید است دوباره برنامه ها عوض شود

وی درباره درخواست هواداران برای برابری تعداد بازی های دو تیم قبل از دربی گفت: در رابطه با برنامه سازمان لیگ 4-3 هفته ای است درگیر موضوع هستیم و درخواست مکتوب منطقی و مناسب خود را هم ارسال کردیم. براساس قوانین فوتبال کشورمان زمان بازی با سپاهان و دربی را تغییر دادیم اما اتفاقی که در نیم فصل اول افتاد هنوز نیفتاده است و بعید می‌دانم با توجه به تغییر دوباره برنامه ها و محدودیت زمانی باز هم اتفاقی رخ بدهد.

* درباره پرسپولیس عدالت رعایت نشد

سخنگوی باشگاه پرسپولیس ادامه داد: باید به هواداران حق داد زیرا شاید برنامه ریزی مثل نیم فصل اول نیست و درباره پرسپولس عدالت رعایت نشد. اکنون بازی با سپاهان و دربی بسیار حساس است اما با توجه به محدودیت زمانی، باید بازی ها را برگزار کنیم و امیدوارم بتوانیم در این دو بازی موفق شویم.

* برای ما هنوز قرارداد استوکس جای سوال دارد

شکوری درباره آخرین وضعیت شکایت استوکس توضیح داد: برای ما همچنان جای سوال است استوکس چگونه با این کیفیت و شرایط رفتاری با رسپولیس قرارداد بسته و پس از صحبت های حسین پور درباره سایر موارد این ماجرا هم صحبت می کنم.

* در ادامه همکاری با کارگزار می خواهیم منافع باشگاه و هواداران حفظ شود

وی بار دیگر درباره آخرین وضعیت ادامه همکاری با کارگزار عنوان کرد: قرارداد کارگزار این ماه  به اتمام می رسد.نامه ای را به این شرکت ارسال کرده و منتظریم ببینم دوست دارند ادامه بدهند یاخیر. نقاط ضعف و قوت را آنالیز کرده  و به شرکت کارگزار اعلام کرده ایم  اما تا پایان ماه قرار داد دارد و می خواهیم در ادامه هم منافع باشگاه و هواداران حفظ شود.

* با کانالها و پیج‌های حاشیه ساز برخورد قانونی می شود

معاون باشگاه پرسپولیس درباره اقدامات مدیریت این باشگاه برای جلوگیری از لو رفتن تکیب تیم گفت: من هم فضای مجازی و نگرانی ها را رصد می‌کنم اما خواهش می کنم هواداران وارد این فضا نشوند. لو رفتن ترکیب چیز مناسبی نیست و سبب ناراحتی باشگاه و کادرفنی می شود اما اینکه بخواهیم تمام تلاش خود را بگیریم تا نفری که ترکیب را لو بدهد فعلا مدنظر ما نیست اما با دستور سمیعی پیگیر موضوع هستیم و از کانال ها و پیج های حاشیه ساز از همین امروز برخورد قانونی صورت می گیرد.

*اعلام آخرین وضعیت شکایت خلیل‌زاده و کالدرون

شکوری در خصوص اینکه پرونده شکایت باشگاه پرسپولیس از خلیل‌زاده و همچنین شکایت کالدرون چه مسیری را طی می‌کند گفت: مباحث حقوقی در این زمینه توسط آقای حسین پور مطرح خواهد شد. قطعا در مورد آقای خلیل‌زاده و کالدرون اتفاقات جدیدی رخ داده که مسئول حقوقی ما در مورد آن توضیح می‌دهد.

* بازگشت خلیل‌زاده به پرسپولیس شایعه است

وی در خصوص اینکه آیا صحت دارد خلیل‌زاده فصل آینده به پرسپولیس بر می‌گردد گفت: خیر. چون خلیل‌زاده در یک هتلی حضور داشت که تیم ما هم در آن هتل مستقر بود این شایعه مطرح شد. پرسپولیس در هتل کاملا در قرنطینه بود و حتی بازیکنان خودمان به اتاق‌های هم تردد نداشتند. شاید فقط در زمان رفت و آمد به محل تمرین بازیکنان یکدیگر را می‌دیدند. در مورد آقای خلیل‌زاده هم  فقط به خاطر حضور وی در هتل محل اقامت ما این شایعه مطرح شد.

*یک عده در موفقیت‌های پرسپولیس دیده نمی‌شوند

 وی با اشاره به این موضوع که در موفقیت پرسپولیس خیلی از افراد دیده نمی‌شوند عنوان کرد: جا دارد از دوستانی که در بحث تغذیه، پزشکی، اسکان و ... در کنار ما هستند تشکر کنم. شاید یک عده از عزیزان دیده نشوند و حتی پرداختی‌های آنها به موقع نباشد ولی از همه آنها ممنون هستیم. امیدوارم زمانی فرا برسد که تقدیر خوبی از آنها داشته باشیم.

*برخی از بازیکنان پرسپولیس پیشنهاد 40-50 میلیاردی دارند

وی در خصوص نگرانی گل‌محمدی بابت جدایی ستاره‌های پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس از ماه‌ها قبل به فکر تمدید قراردادها بود. ما با نعمتی و عبدی مذاکره کرده وقرارداد آنها را تمدید کردیم. با بقیه بازیکنان هم ارتباط برقرار کردیم و سعی کردیم شرایط مد نظر آنها را جویا شویم. ما به همه بازیکنانمان نیاز داریم اما طبق شنیده‌ها از از بازیکنان تیم خودمان، برخی از آنها ما پیشنهاداتی 40-50 میلیاردی دارند که این کار ما را سخت می‌کند. البته آنها در بهترین تیم ایران حضور دارند و برای پرسپولیس افتخار آفرینی می‌کنند و به همین دلیل امیدواریم آنها در تیم ما بمانند.

*چرا در فاصله 2 روز به بازی با سپاهان بحث مصادره ساختمان پرسپولیس مطرح شده است؟

شکوری در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره پرونده شستا گفت: تاکید می‌کنم تا این لحظه هیچ ابلاغیه‌ای به دست ما نرسیده ولی دوستان در فدراسیون، شستا و هواداران بدانند این دعوا بین فدراسیون و شرکت شستا است. باشگاه پرسپولیس هیچ نقشی در این زمینه ندارد. تاکید می‌کنم که فدراسیون به اندازه‌ای دارایی دارد که  شرکت شستا حقش را بگیرد. چرا در شرایطی که تیم ما به عنوان قوی‌ترین تیم از گروه خود در آسیا صعود کرده این مسائل مطرح شده است؟ چرا در فاصله 2 روز به بازی سپاهان باید این مساله مطرح شود؟ البته طبق اطلاعات ما شرکت شستا تا امروز 25 میلیارد تومان دریافتی از فدراسیون داشته است. زمانی که آقای دادکان باشگاه پرسپولیس را خریده آن را به نام باشگاه زده و اگر به تابلوی آن دقت کنید مشخص می‌شود چه سالی مالکیت این ساختمان به نام پرسپولیس شده است. ساختمان باشگاه متعلق به 40 میلیون هوادار است و مطمئنا همه با تمام وجود از حقمان دفاع خواهیم کرد.

*پول هایی که صدری آورده قرضی است

وی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس از زمان حضور صدری در هیات مدیره پول هایی تزریق کرده که به نظر می‌رسد بیشتر این مبالغ قرض بوده است، توضیح داد: کلیه فضای درآمدزایی باشگاه در اختیار کارگزار است و پرسپولیس تا زمان حضور در این قراداد فضای درآمدی ندارد. مبالغی توسط دوستان در گذشته از کارگزار گرفته شده که به خوب یا بد آن کاری نداریم و باید تا پایان قرارداد منتظر بمانیم.

شکوری اضافه کرد: به طور قطع مبالغی که صدری به باشگاه تزریق کرده قرض بوده است و دلیلش هم درآمدهایی که است ما شاید در فیفا و ‌AFC داشته باشیم. برای اینکه باشگاه پرسپولیس با 40 میلیون هوادار دچار مشکل در پرونده هایی مثل بودیمیر و اینیگو  با تلاش‌های صدری پولی به پرسپولیس قرض داده شد و  امیدواریم هرچه سریع تر درآمدهای ما هم وصل شود تا بتوانیم این قرض ها را پرداخت کنیم.

*لازمه اقتدار پرسپولیس این است که بتوانیم چرخ باشگاه را به گردش درآوریم

سخنگوی باشگاه پرسپولیس اینکه به نظر می رسد ارقام قرض گرفته شده از سوی باشگاه حدود 72 میلیارد تومان است که با پاداش آسیایی برابری می‌کند و اگر تحریم ها برداشته نشود این قرض‌ها مشکل ساز خواهد شد، گفت: درباره رقم دقیق اطلاعی ندارم  اما همه به امید زنده هستیم و  نمی‌توانیم ببینیم باشگاه دچار مشکل می شود. همه در حد توان برای رفع مشکلات تلاش می کنند و هواداران هم می خواهند پرسپولیس قوی و مقتدر باشد. لازمه این کار این است که بتوانیم چرخ باشگاه را بگردانیم و هواداران هم باید از لحاظ مالی، معنوی و رسانه ای طبق طرح هایی که کارگزار دارد به ما کمک کنند. سعی داریم شفاف همه موارد را در اختیار هواداران قرار بدهیم.

* تعویق بازی با سپاهان حاصل پیگیری‌های ما بود

شکوری درباره انفعال باشگاه پرسپولیس درباره برنامه ریزی سازمان لیگ و توقیف سند ساختمان باشگاه اضافه کرد: در رابطه با سازمان لیگ کامل و شفاف صحبت کردیم.  مذاکرات، مکاتبات لازم و کافی مصاحبه های متمادی و پیگیری مستمر صورت گرفت که تغییر تاریخ بازی با سپاهان حاصل همین پیگیری‌ها بود. درباره ساختمان هم باید بگویم این موضوع از چندین سال قبل وجود داشته و ارتباطی به مدیریت فعلی ندارد بلکه دعوای فدراسیون و شستا است. باشگاه مراحل قانونی را طی می کند و حسین پور هم پاسخ کامل و راضی کننده ای به هواداران می دهد.

*اطرافیان باشگاه با شایعه سازی شرایط را سخت می کنند

وی درباره اینکه به نظر می رسد یکی از دلایلی که محمد حسین کنعانی‌زادگان تاکنون برای جلسه به باشگاه نیامده است به این دلیل است که تمایلی به تمدید قرارداد ندارد، گفت: موضوعی نیست. طبق شواهدی که دارم و در کنار دوستان بودم می دانم برای حضور در پرسپولیس و تمدید قرارداد ابراز تمایل کردند اما باید واقع بین باشیم. برخی بازیکنان ما نفرات تاثیرگذار تیم ملی هستند و پیشنهادهای بالایی دارند. تلاش می‌کنیم آنها را حفظ کنیم اما هواداران هم می دانند کار سختی داریم. برخی افراد که اطراف باشگاه هستند با شایعه سازی و مطرح کردن پیشنهادهای عجیب و غریب این سختی را به وجود می آورند و باید تلاش کرده و از تمام ظرفیت ها پرسپولیس برای حفظ بازیکنان استفاده کنیم.

* حدود 70 پرونده حقوقی داریم

معاون باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت پرونده های مانند میاچ گفت: اگر بخواهیم تک به تک درباره پرونده های بی شمار صحبت کنیم زمانبر است  اما حدود 70 پرونده داریم که طبق تلاش های تیم حقوقی و براساس اولویت موارد را پیش می بریم تا مشکلی ایجاد نشود.

*هواداران از پیراهن پرسپولیس راضی بودند

وی در خصوص اینکه چرا پیراهن پرسپولیس در آسیا بی کیفیت بوده و این موضوع اعتراض کادر فنی و بازیکنان را در پی داشته است گفت: امسال برای اولین بار پیراهنی طراحی شد که اغلب هواداران ما از آن راضی بودند. این فرصت در ابتدای فصل به هواداران داده شد تا در مورد پیراهن تیم همفکری کنیم اما زمان کمی برای انتخاب پیراهن داشتیم. ما با شرکت آل اشپرت صحبت کرده‌ایم و قطعا در آینده پیراهن بهتری خواهیم داشت. باید قبول کنیم پیراهن ما با پیراهن رقبا فرق داشت چون آنها از یک برند دیگری استفاده می‌کردند. سعی ما این است در سال آینده از کیفیت بهتری برای پیراهن تیم استفاده کنیم.

*واکسن زدن بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس شایعه است

شکوری در خصوص اینکه گفته می‌شد بازیکنان پرسپولیس واکسن کرونا زده‌اند گفت: این سوالات سوالاتی است که نباید مطرح شود. همه باید کمک کنند تا ما وارد حاشیه نشویم اما قبل از هر تورنمنت یا بازی مهمی چنین مباحثی مطرح می‌شود. هیچکدام از بازیکنان و کادر ما از واکسن استفاده نکردند. ما در 21 روزدر کشور هند 9 بار تست کرونا دادیم و اگر تیم ما کرونایی ندارد به خاطر رعایت بازیکنان، پزشکان و کادر فنی تیم ما است. ما هم در یک مقطعی کرونایی داشتیم ولی تعداد آنها خیلی کم بود. این مباحثی که می‌گویند ما واکسن زده‌ایم اصلا صحت ندارد.

*از فدراسیون فوتبال گله داریم

وی در خصوص اینکه ارزش ساختمان باشگاه پرسپولیس چقدر است تا در مزایده‌ای ساختمان را خریداری کند گفت: ما مالک صد در صدی این ساختمان هستیم و اصلا بحثی برای مزایده وجود ندارد. در زمان خودش مبلغ 364 میلیون تومان برای این ساختمان پرداخت شده و اگر قرار باشد مبلغی پرداخت شود باید به فدراسیون در قالب بدهی پرداخت کنیم. از فدراسیون فوتبال و شرکت شستا گله داریم چون آنها دست روی ساختمان باشگاهی با 40 میلیون هوادار گذاشته اند.

شکوری درباره دلیل شکایت نشدن از استوکس و خلیل زاده در مراحع بین‌المللی گفت: بعد از حضورمان در باشگاه بارها خواستیم درباره این دو بازیکن در مراجع بین المللی شکایتی صورت بگیرد که این اتفاق رخ نداد.

شکوری افزود: در انتها می خواهم از هواداران درخواست کنم با توجه به بازی های سخت و حساسی را پیش رو داریم، کمک و دعا کنند تا باشگاه بتواند به بهترین شکل مسیر را ادامه بدهد. از بازیکنان، کادرفنی و هواداران تشکر می کنم در این زمانی که باشگاه به دلیل مسائل مختلف تحت فشار بود به ما کمک کردند.

* هواداران می دانند پرسپولیس تنها است

وی ادامه داد:  اردوی سختی را در هند پشت سر گذاشتیم. در 24 روز در قرنطینه بودیم و 9 بار تست کرونا دادیم. در این وضعیت بازی های سنگینی انجام دادیم  و در پنج مسابقه به برتری رسیدیم. این کار خیلی سخت است. هواداران می دانند اینکه قبل از بازی مهم ما بحث شستا و قرنطینه پیش می‌ ‌آید می دانند خانواده پرسپولیس تنها است و باید در کنار هم باشیم. باید اتحاد قبلی که سبب کنار هم بودن و پیروزی ما شده را حفظ کنیم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس ادامه داد: مطمئن باشید مدیریت باشگاه هم با تمام توان خود در کنار بازیکنان، کادرفنی و هواداران است و تلاش می‌کنیم بهترین تصمیم را گرفته و با تمام ظرفیت مان کار کنیم. از هواداران می خواهم به شایعات توجه نکرده  و اخبار رسمی را از کانال و سایت رسمی باشگاه دنبال کنند. مطئمن باشید سعی داریم خیلی شفاف و روراست مسائل را با هواداران مطرح کنیم زیرا جزوی از آنها هستیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول