اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

شستا به صورت رسمی ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسولیس را به نام خود کرد

مدیر امور حقوقی و قراردادهای شستا گفت که با مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته، مبلغ پرداخت شده را به نرخ روز بانضمام خسارات وارده از فدراسیون فوتبال وصول کرده است.

شستا به صورت رسمی ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسولیس را به نام خود کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی اسماعیلی مدیر امور حقوقی و قراردادهای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی درخصوص دریافت مبلغ پرداخت شده به فدراسیون فوتبال توضیحات زیر را ارائه کرد. 

تن کامل توضیحات وی به شرح زیر است:

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی دی‌ماه ۱۳۹۸ با استناد به مصوبه ستاد مقابله با تحریم و مصوبه هیات امنای محترم سازمان تأمین اجتماعی و به منظور کمک به فدراسیون فوتبال در شرایط تحریم‌های ظالمانه و در راستای منافع ملی کشور نسبت به پرداخت دو میلیون یورو به فدراسیون فوتبال به عنوان قرض، اقدام کرد.
بر اساس این گزارش، شستا به‌منظور بازگشت مبلغ پرداخت شده، علاوه بر تعهد فدراسیون فوتبال که در متن مصوبه ستاد مقابله با تحریم ها نیز به آن تصریح شده و تعهد ریاست محترم وقت فدراسیون در مکاتبات متعدد، برای استرداد مبلغ ارزی دریافتی به نرخ روز تسویه یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال به سررسید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ نیز دریافت کرد. 

از همان زمان و با توجه به این‌که شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع چند میلیون سهام‌داران خرد هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار به عنوان ذی‌نفعان، نسبت به طرح دعوا مطالبه مبلغ دو میلیون یورو در مراجع قضایی اقدام کرد. 

پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ دو میلیون یورو بانضمام خسارت تاخیر تادیه و خسارات دادرسی صادر و پس از مضی مواعد قانونی قطعیت یافت. 

در همین راستا، متعاقبا اجراییه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانونی اجرای احکام مدنی اموال توقیف شده کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی و آگهی مزایده ساختمان های فدراسیون فوتبال صادر شد. پس از گذشت مواعید قانونی، ساختمان‌های فدراسیون در قبال مبلغ روز تسویه به نام شستا منتقل و سند تک برگ آنها به نام شستا صادر و تحویل گردید. 

شایان ذکر است همانطور که قبلا مدیرعامل محترم شستا بیان کرده، شستا با مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته مبلغ پرداخت شده را به نرخ روز بانضمام خسارات وارده از فدراسیون فوتبال وصول نموده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو به فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات ویلموتس قرض داد اما حالا این شرکت در ازای مطالبات ساختمان فدراسیون و سه دانگ از سند باشگاه پرسپولیس را به نام خود کرد. این اتفاق در شرایطی رخ داده که علی سلیمانی خزانه دار فدراسیون در تاریخ 13 بهمن ماه اعلام کرد که بدهی به شرکت شستا تسویه شده است.
علی سلیمانی در این باره ادعا کرد: با همکاری وزارت ورزش و جوانان، 4 میلیارد دیگر به شرکت شستا پرداخت شد. بدین ترتیب مجموع پرداختی به این شرکت به 25 میلیارد رسید که براساس نرخ روز هنگام استقراض دقیقا معادل دو میلیون یورویی است که در سال 98 از این شرکت قرض گرفتیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول