اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

جامعه

جعفر فرجی نخستین رویداد ملّی رقابت هسته‌های پیشرفت سراسر کشور را تشریح کرد

جعفر فرجی جانشین ستاد پیشرفت جامع وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: دومین عهدواره ملّی هفته پیشرفت به عنوان بزرگ‌ترین رویداد رقابتی هسته‌های پیشرفت منطقه‌ای در کشور با حضور 700 نفر در قالب 80 گروه در تهران برگزار شد.

جعفر فرجی نخستین رویداد ملّی رقابت هسته‌های پیشرفت سراسر کشور را تشریح کرد

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ جعفر فرجی جانشین ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)  در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس به تشریح نخستین رویداد ملّی رقابت هسته‌های پیشرفت سراسر کشور از سوی این ستاد پرداخت و گفت: رهبر انقلاب دهه پایانی قرن چهاردهم هجری شمسی را به دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کرده‌اند. ایشان در این دهه همواره بر تغییر ریل جریان کشور بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی با کلید واژه «پیشرفت» تأکید داشته‌اند به گونه‌‌ای که در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و همچنین در تقریظ سند پایه الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت فرموده‌اند: در قرن جدید شمسی، کشور باید بر مدار گفتمان پیشرفت حرکت کند.

بر همین مبنا ستاد پیشرفت جامع وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف گفتمان‌سازی پیشرفت و توانمندسازی و شبکه سازی حلقه های میانی و هسته های اجتماعی و پیشران منطقه‌ای جهت دیده بانی پیشرفت در مناطق مختلف کشور ، از ابتدای سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده است. 

مسئول ستاد پیشرفت جامع ادامه داد: عهدواره هسته های پیشرفت منطقه ای مبتنی بر حرکت توامان پیشرفت و عدالت با گزینش میدانی ۱۴۰۰ گروه و با حضور ۸۰ گروه منتخب برگزار شد. در این دوره ارزیابی، گروه های برگزیده به عنوان هسته های پیشرفت و حلقه های میانی منطقه خودشان انتخاب شده و ستاد پیشرفت با این هسته ها وارد یک دوره فشرده مهارت افزایی و توانمندسازی خواهد شد. پس از طی شدن این دوره، هسته های پیشرفت منتخب، اقدام به طراحی و تدوین نقشه های پیشرفت منطقه و شهرستان خود می نمایند. ستاد پیشرفت بر روند طراحی این نقشه ها نظارت خواهد نمود. پس از تأیید نقشه های پیشرفت شهرستانی، این نقشه ها در سطح دستگاههای مناطق مصوب خواهد شد و بسمت اجرا خواهد رفت.

جعفر فرجی ادامه داد: تحول حکمرانی بر مبنای نظریه حلقه های میانی یکی از اهداف مهم ستاد پیشرفت است‌. رهبر انقلاب در جمع دانشجویان تحقق گام دوم را منوط به شکل گیری جریان حلقه های میانی نمودند. حلقه های میانی نهاد مردمی است که هم حاکمیت را به خدمت می گیرد و هم برای مردم میدان سازی می کند.

جعفر فرجی در ادامه افزود: پشتیبانی محتوایی و توانمندسازی تمامی گروههای شرکت کننده در این رویداد از طریق مرکز آموزش و توانمندی سازی «مدرسه پیشرفت» که در آن همه کنشگران اجتماعی از سراسر کشور امکان حضور و مهارت افزایی دارند ادامه خواهد یافت. 

لازم به ذکر است که دومین عهدواره ملّی هسته‌های پیشرفت به عنوان بزرگ‌ترین رویداد رقابتی هسته‌های پیشرفت منطقه ای در کشور با حضور ۷۰۰ نفر از مجموع شرکت کنندگان عوامل اجرایی، اساتید، مصاحبه و مباحثه‌کنندگان در چهار مکان اردوگاه سید الشهداء(ع)، اردوگاه شهید باهنر و کلکچال، مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه و هتل فرهیختگان در تهران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

دوره اردوگاه سید الشهداء(ع) با حضور ۱۶۳ شرکت کننده،۲۳ گروه و ۳ رویداد شامل ۱۲ کارگاه آموزشی، ۴۸ کارگاه ثبت تجربیات و مباحثه گروهی ، ۹ کارگاه مناظره موضوع محور، ،۳ کارگاه انتقال تجربیات و ۳ کارگاه میدان واقعیت بود. همچنین دوره مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه شامل ۱۱۲ نفر شرکت کننده،۱۶ گروه، ۲ رویداد  بود که در این مکان ۸ کارگاه آموزشی، ۳۲ کارگاه ثبت تجربیات و مدل سازی و ۲ کارگاه میدان واقعیت برگزار شد.

در اردوگاه بین المللی شهید باهنر و کلکچال نیز ۵۹ شرکت کننده ، ۸ گروه و ۱ رویداد  انجام شد  و در این مکان نیز ۴ کارگاه آموزشی، ۱۶ کارگاه ثبت تجربیات و مباحثه گروهی،۳ کارگاه مناظره موضوع محور، ۱ کارگاه انتقال تجربیات و مدل سازی و ۱ کارگاه میدان واقعیت برگزار شد .همچنین درهتل فرهیختگان نیز ۲۰۸ شرکت کننده، ۳۳ گروه، ۴ رویداد داشت که در این مکان نیز ، ۱۶ گروه آموزشی، ۶۴ کارگاه ثبت تجربیات و مباحثه گروهی،۱۲ کارگاه مناظره موضوع محور،۴ کارگاه انتقال تجربیات و مدل سازی و ۴ کارگاه میدان واقعیت برگزار شد و در پایان در هر کدام از مجتمع‌های آموزشی یک مراسم اختتامیه انجام شد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول