اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

تجمع در پی توهین به پیامبر اسلام(ص)/ عکس مکرون و پرچم فرانسه در آتش خشم مردم و دانشجویان سوخت

جمعی از مردم و دانشجویان عصر امروز (چهارشنبه) در اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) در مقابل سفارت فرانسه تجمع کردند.

تجمع در پی توهین به پیامبر اسلام(ص)/ عکس مکرون و پرچم فرانسه در آتش خشم مردم و دانشجویان سوخت

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از مردم و دانشجویان امروز ( چهارشنبه 7 آبان) در اعتراض به توهین سازمان یافته فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، قرآن و ادیان الهی تجمع کردند.

این تجمع به همت دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های تهران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روبروی سفارت فرانسه‌ برگزار شده است.

 

* درخواست برای اخراج سفیر فرانسه

مردم و دانشگاهیان با حضور در این تجمع خواستار اخراج سفیر فرانسه از ایران شدند. 

همچنین ایرانیان هم نوا با دیگر مسلمانان جهان شعارهای ضد آمریکایی، ضد اسراییلی و ضد سعودی سرداده و اقدام رئیس جمهور ابله فرانسه را شیطانی دانسته و آنرا جاهلیت مدرن نامیدند.

دانشجویان در این تجمع صدها نفری شعارهایی مانند « کی شود دریا، زپوزه سگ نجس» از دیپلمات های وزارت خارجه کشورمان خواستند غیرت نشان داده و موجب عزت ملت شوند. 

«سلام بر محمد»، « ما همگی امت رسول الله هستیم»، « ابلیس پاریس مکرون است» و « مرگ بر فرانسه» از دیگر شعارهایی بود که توسط تجمع کنندگان سر داده شد.

* درخواست برای « تحریم کالاهای فرانسوی»

دانشگاهیان و مردم انقلابی تهران در این تجمع خواستار « تحریم کالاهای فرانسوی» شدند.

مردم ولایتمدار تهران همچنین باز نشر کاریکاتورهای پیامبر مسلمانان را جرمی بزرگ و نابخشودنی دانستند.

 

 

« امانوئل رشدی» و « توهش جاهلیت مدرن» از دست نوشته هایی بود که تجمع کنندگان با خود همراه داشتند.

* به آتش کشیدن تصویر  رئیس جمهور فرانسه

حجت‌الاسلام سرلک و ماموستا جهاندار از علمای اهل سنت در ادامه این تجمع طی سخنانی اقدام فرانسه در اهانت به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.

حجت الاسلام سرلک در سخنان خود گفت: پیامبر ما، پیامبر رحمت است. مکرون اشتباه فکر کرده است که با توهین می تواند جلوی انتشار پیام پر از رحمت پیامبر عظیم الشان اسلام را بگیرد.

تجمع کنندگان در بخشی از این تجمع با به آتش کشیدن پرچم فرانسه و تصویر رئیس جمهور این کشور انزجار خود را نسبت به رفتار خصمانه دولتمردان فرانسوی نشان دادند.

حاشیه‌های این تجمع را اینجا بخوانید

براساس این گزارش، مردم و دانشجویان تجمع کننده مقابل سفارت فرانسه با قرائت بیانیه در اعتراض به اهانت دولت فرانسه به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) به تجمع خود پایان داده و نماز مغرب و عشا را هم در مقابل سفارت فرانسه اقامه کردند.

متن بیانیه پایانی تجمع کنندگان به شرح زیر است:

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَ دِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ

اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی و انتشار کاریکاتور موهن به وجود نورانی پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلٍم و دین مبین اسلام دل‌های صدها میلیون مسلمان در سراسر جهان را به درد آورده است تا جایی که هزاران نفر از محبین حضرت رسول (ص) در سرتاسر جهان را در عین شرایط ویژه ناشی از ویروس کرونا، برای ابراز خشم و انزجار به خیابان ها کشانده است.

در نهایت تاسف، اخیراً شاهد بودیم که برخی دولت‌های کشورهای مرتجع منطقه با عادی سازی روابط خود با رژیم اشغالگر قدس، به امت اسلام خیانت کردند، به خدمت سردمداران کفر درآمده‌اند و عروسک خیمه شب بازی آن‌ها گردیدند.

روشن است که مسئله اول جهان اسلام، فلسطین و آزاد سازی قدس است و بر کسی پوشیده نیست که این جسارت‌های موردی که هر از چند گاهی از آستین یکی از ایادی استکبار بیرون می‌زند، نتیجه‌ی یک برنامه‌ریزی و طراحی طولانی مدت و گسترده‌ی امپراطوری‌های رسانه‌ای و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی ائتلاف عبری-غربی است.

این دست اقدامات و جنایات نرم و فرهنگی، زمینه‌ساز جنایات سخت و ریخته شدن خون ده‌ها هزار مسلمان بی‌گناه در سراسر جهان است که به طرز وقیحانه‌ای با شعارهای مضحکی مانند دفاع از دموکراسی در جهان، حقوق بشر و... در رسانه‌های جهانی بزک می‌شوند. هدف نهایی این برنامه‌ریزی چیزی جز استثمار و استعمار ملت‌های مسلمان غرب آسیا نیست.

به سردمدران دولت‌های اسلام‌ستیز غربی هشدار می‌دهیم که به خوش‌خدمتی‌ها و سازش‌های خائنین به اسلام، دل خوش نکنند و بدانند که سربازان اسلام ناب محمدی‌(ص) و عاشقان حقیقی حضرت رسول(ص)، با وجود همه‌ی فشارهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تا پای جان بر آرمان‌های مقدس اسلامی ایستاده‌اند و تا نابودی کامل شما و ریشه‌کن شدن ظلم از جهان دست از مبارزه برنمی‌دارند.

به رئیس‌جمهور هتاک فرانسه نیز اعلام می‌کنیم، در طول تاریخ کم نبوده‌اند افراد پست و حقیری مثل او که سعی کرده‌اند خدشه‌ای به وجود قدسی حضرت رسول(ص) و دین اسلام وارد کنند و به زعم خودشان با خدا و رسولش مبارزه کنند، تاریخ ثابت کرده است که این افراد علاوه بر قطعی‌کردن عذاب الیم و ابدی خودشان، به نتیجه‌ای جز شکست و خواری و ذلت و زبونی در این دنیا نرسیده‌اند.

دیر نباشد که به حکم قطعی خداوند، پس از پیروزی نهایی حق بر باطل، خبر به درک واصل شدن و خوراک مار و مور شدنش مایه‌ی سرور همه‌ی آزادگان و مظلومان جهان شود.

در این بین انفعال مجدد دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام، که البته در مواقف متعددی مانند اعدام شیخ نمر و دستگیری شیخ زکزاکی و کشتار مسلمانان در کشمیر و میانمار و ... نیز مشاهده شده بود، و سکوت شخص رییس جمهور به اعمال وقیحانه‌ی دولت فرانسه، مایه شرمساری ملت ایران در برابر برادران و خواهران مسلمان‌شان شده است.

سکوت در برابر این جسارت‌ها چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟ ملاحظات دیپلماتیک بناست تا کجا دهان ما را در برابر وقاحت‌های جهان‌خواران ببندد؟ آیا تردیدی وجود دارد که این جنایت‌کاران جز به دست برداشتن ما از همه‌ی اصول و اعتقادمان راضی نمی‌شوند و سکوت در برابرشان نتیجه‌ای جز وقیح‌تر و جسورتر شدنشان نخواهد داشت؟

ما تجمع‌کنندگان در برابر سفارت فرانسه از شما درخواست داریم که به سکوت منفعلانه خود پایان دهید و با اخراج سفیر فرانسه پاسخ درخوری به دولت و رئیس‌جمهور وقیح فرانسه دهید. باشد که با پاسخ درخور و شایسته،هزینه بالای این گزافه گویی ها برای سران هتاک دول غربی واضح شود.

* قرائت بیانیه دانشجویان دانشگاه امام صادق به زبان فرانسه

در ادامه این تجمع بیانیه دانشجویان دانشگاه امام صادق، علیه‌السلام، (پردیس خواهران) علیه اقدام شنیع و رذیلانه دولت فرانسه و در پی هتک حرمت نسبت به مقام والای نبی مکرم اسلام، صلوات الله و سلامه علیه، توسط یکی از دانشجویان این دانشگاه به زبان فرانسوی قرائت شد.

ترجمه فارسی این بیانیه به شرح زیر است:

زنده باد آزادی، برابری و برادری...

 برایتان روایتی دارم: 

- ۱می ۲۰۱۹،پاریس، جشن انقلاب کارگران:

زنی جوان با پیراهن سفید گل های موگو را بین جمعیت پخش می کند.

در خیابان شانزه لیزه مردم روی پنجه پا ایستاده اند تا تماشاگر رژه باشکوه ارتش باشند. لبخند مردم، رنگ به چهره شهر پاشیده است، مردان جوان دست در دست هم فریاد می زنند: « زنده باد برادری»

در حافظه دیوار های شهر اما خاطره روز دیگری تداعی می شود.

۱۴ژوئیه ۱۷۸۹،پاریس:

مرد های جوان دست در دست هم داده اند و فریاد می زنند: زنده باد برادری

جای گل های موگو اما گلوله ها به تساوی بینشان پخش می شود.

جناب مکرون!

شما اگر فراموش کرده اید، پاریس هفته خونین را خوب به یاد دارد.

شاید فروش تسلیحات جنگی و نظامی ۱.۴ میلیارد یورویی به عربستان برای افزایش برادری با کودکان یمن است؟! پس زنده باد برادری....

آقای رئیس جمهور!

اگر شما فراموش کار شده اید؛ تاریخ بزرگترین قتل عام بشری در روآندا را هنوز به خاطر دارد.

1میلیون شهید الجزایری را به یاد می آورید؟ تاکنون عکس های یادگاری سربازانتان با سرهای بریده مردم الجزایر را دیده اید؟! 
آقایان فرانسوی!

نقشه جغرافیا گواه سال های استعمارگری و استثمارگری شما است. 

فرانسه در طول سال های اخیر شاهد اوج گرفتن اعتراضهای ضد نژادی بوده آیا این اعتراضات برای این است که در فرانسه برابری وجود دارد؟!  پس زنده باد برابری... 

فرانسه که ادعای آزادی دارد، فراموش کرده که هزاران تن از جلیقه زرد ها از سال ۲۰۱۸ تاکنون به دلیل انتقاد از مبانی سرمایه داری مورد ضرب و شتم پلیس قرار گرفته اند؟! آقای مکرون شما که دم از آزادی بیان می زنید این ضرب و شتم برادرانتان جز توهین و تمسخر آزادی نیست؟!

آقایان فرانسوی 

آیا اخراج یکی از کاریکاتوریست های نشریه موهن فرانسوی به دلیل کشیدن کاریکاتور فرزند رئیس جمهور وقت  در سال ۲۰۰۹ و همراهی امروز دولت فرانسه با هتک حرمت پیامبر رحمت اسلام توسط همان نشریه تناقض ندارد؟!

اگر آزادی بازیچه ای برای توجیه اعمال زشتتان نیست پس برای چیست؟! برای پر کردن گوش عالم از صدای زنده باد آزادی؟!

عمل شما از حمایت از این توهین ها به مظهر عشق الهی تنها یک معنی دارد؛ آن هم هراس شما از اسلام! 

البته این توهین نه‌تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی‌شود، بلکه عاملی برای تقویت توجه به متن قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

و اما شما دولت مردان فرانسوی!

(یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللّه بِأَفْواهِهِمْ وَاللّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الکافِرُون).

«مى خواهند نور خدا را با دهان هاى خود خاموش کنند، در حالی که خداوند نور خود را به پایان مى رساند هر چند کافران دوست نداشته باشند».

 

 

به گزارش فارس، نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» Charlie Hebdo در یک گستاخی جدید کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد. اما جریان صهیونیستی و آمریکایی سلطه و استکبار با همراهی اذنابش و با تقسیم بندی صورت گرفته کاری کردند که امانوئل مکرون از اقدام نشریه موهن فرانسوی حمایت کرده و موجب خشم ملت‌های مسلمان جهان شده و برخی کشورهای حتی اجناس فرانسوی را تحریم کردند. 

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار گردشگری globe
    تازه های کتاب
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول